Karaciğer Yıkaması Nasıl Yapılır?

Karaciğer Yıkaması Nasıl Yapılır? Karaciğerin Yıkanması Nedir? Karaciğeri temizleyen doğal detoks nasıl yapılır? Hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda.

Karaciğer Yıkaması Nasıl Yapılır? Karaciğerin Yıkanması Nedir?

Karaciğer Yıkaması Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Karaciğer Yıkaması Nasıl Yapılır

Karaciğer hayati önem taşıyan organlarımızdan bir tanesidir. Besinlerden enerji üretmektedir. Bu da hayatınızın vede sağlığınızın olmazsa olması demektir. Karaciğerin yıkanması ise bu organ için bir bakıma detoks yöntemi ile yapılmaktadır. Karaciğer uzmanlarınca denenmiş, hastalar da sonuçları kanıtlanmış vede takip edilmiş hatta etkinliği belirlenmiştir. Yazımızın içeriğin de ise karaciğer yıkaması ile ilgili bir çok bilgilere ulaşabilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek karaciğer yıkaması nedir? ve Karaciğer temizlemeyen doğal detoks nasıl yapılır? Ayrıntılı öğrenebilirsiniz. Peki karaciğer yıkaması nasıl yapılır?

İnsan vücudun da yer alan hayati önem taşıyan karaciğer, vücuttaki toksinleri arındırıcı en önemli organ olarak bilinmektedir. Bedenin sağlığını vede dengesini korumaktadır. Karaciğerin kimyasal yeteneği, kalbin güçle atışına, kan damarlarınızın açık olmasına, sindirimin kusursuzluğuna , beynin kesin zekasına vede kasların gücüne temel oluşturmaktadır. Bakteri vede virüsler ile savaşarak onları vücuttan atmakta ve ilaçların da tehlikeli artıkları vücuttan temizlemektedir. Yazımızın devamına giderek karaciğer yıkması ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Karaciğer Yıkaması Kimlere Uygulanır?

Karaciğer Yıkaması Detoksu Nasıl Yapılır?

200 ml temiz su, iri bir parça taze zencefil ezmeden, 1 baş sarımsak ezmeden soyularak ,4 Yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 100 ml taze sıkılmış elma suyu, karıştırılıp en az 12 saat bekletin ve bu karışımdan 1 çay bardağı aç karını tüketin. Yarım saat sonra 100 mg karahindibadan çay hazırlayarak, 1 çay bardağı tüketin. Bir yarım saat sonra ise çeyrek çay kaşığı toz arnavut biberi 1 çay bardağı su ile karıştırılıp tüketin. Bu formülü 4 gün boyunca düzenli olarak uygulayın. 5. gün 1 büyük bardak su içine 3 yemek kaşığı saf süzme bal, çeyrek çay kaşığı karabiber ve bir limonu sıkıp suyunu ilave ederek karıştırın. Taze hazırlayarak bekletmeden tüketin.

Karaciğer Yıkaması
Karaciğer Yıkaması

Karaciğer yıkaması detoksu uygulaması karaciğer yağlanması olanlar, yoğun egzos dumanına vede sürekli kirli havaya maruz kalanlar, deri, matbaa, akü, boya, kimyasal madde üreten fabrikada vede kuru temizleme vede çamaşırhane ve bunun gibi iş yerlerin de çalışanlar ve siroz, karaciğer kanseri, gebeler, küçük çocuklar ve bitkilere alerjisi olanlar hariç kronik karaciğer hastaları vede hepatit B taşıyıcılarına uygulanabilir.

Karaciğer Yıkaması Nasıl Yapılır, kronik karaciğer hastalığı bulunanlar, uykusuz kalmamalı, uzun süre aç kalmamalı, çok yorulmamalı, alkolden uzak durmalı, sigara ve benzeri toksinler alınmamalı, hayvansal yağlardan kaçınılmalı, fazla kilo verilmeli, egzersiz yapılmalı, mümkün olduğunca kaliteli vede doğal beslenilmeli, stresin azaltılması veya uzak durulmasının yolları araştırılmalı, vitamin, mineral ve fiberden zengin olan meyve vede sebzelere öncelik verilmeli ve uzman hekim tarafından sakıncalı görülmesi halinde bitkisel takviye alınmalıdır. Eğer sizin de karaciğer yıkaması nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Karaciğer yıkaması nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da karaciğer yıkaması yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Detoksun Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed