Kene Isırmasının Belirtileri Nelerdir?

Kene ısırmasının Belirtileri Nelerdir? Kırım Kongo Kanamalı Ateş Hastalığı, Kırım kongo kanamalı ateş hastalığı nasıl tedavi edilir? Hakkında kısa bilgiler.

Kene Isırmasının Belirtileri Nelerdir? Kırım Kongo Kanamalı Ateş Hastalığı

Kene ısırmasının Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Kene Isırmasının Belirtileri Nelerdir

Kırım kongo kanamalı hastalık, havaların ısınması ile ortaya çıkan hastalıklardan biridir. Kenelerin insanları ısırması ile kanına bulaşan vede bağışıklığın zayıflamasına neden olan virüs ile yaşanmaktadır. Vücut titremesi vede yüksek ateş gibi belirtiler ile kendini gösterir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için kırım kongo kanamalı ateş hastalığı ile ilgili bir çok bilgiyi ayrıntılı olarak derledik. Siz de yazımızın devamına giderek kırım kongo kanamalı ateş hastalığı nasıl tedavi edilir? Öğrenebilirsiniz. Peki kene ısırmasının belirtileri nelerdir?

Kene ısırması eski yıllardan beri insanoğlunun yaşamış olduğu sağlık sorunları arasındadır. Yalnız ilk kez 12. yüzyılda Tacikistan da artan hastalık sonrası, araştırmalar artırılmış vede hastalık olarak bilim insanları tanımlamıştır. Böcek türlerinden olan kene ısırması sonucu insan kanına nairovirüs bulaşmaktadır. Bulaşan bu virüs vücut içinde çeşitli yerler de kanamalara yol açmakta, bu da kılcar damar şeklin de şişme vede morluklar ile kendini belli etmektedir. Kene türü böcekler tarafından bulaşan virüs ilkbahar aylarında görülmektedir. Yalnız yaz aylarında ise bu hastalığın görülme sıklığı artmaktadır. Büyükbaş hayvanlar da yaşayan keneler, çimenlere oradan da insanlara geçmektedir. Kene türü böcekler en fazla 3 güne kadar insan da tutuna bilmektedir. Enjekte olan insan da ise ortalama beş gün içinde belirtiler kendini göstermektedir. Belirtilerin göstermesi 13 güne kadar da sürebilmektedir. Siz de yazımızın devamına giderek kene ısırmasının belirtilerine ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kırım Kongo Kanamalı Ateş Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?

Kene Isırmasının Belirtileri

Yüksek ateş ile birlikte vücut titremesin de artış.
Gözlerin beyaz kısımların da kırmızılaşma.
İdrar tükürükte ise kan sızıntılarına rastlanmakta.
Vücutta ısırık izleri meydana gelir.
Mide bulantısı vede iştah kaybı.
Bilinçte zayıflık akabinde ise konsantre eksikliği.
Karaciğer de büyüme, akciğerler de hasar oluşması.
Cilt yüzeyin de kaşıntıdan ötürü dökülme.

Kırım Kongo Kanamalı Hastalık Nedir
Kırım Kongo Kanamalı Hastalık Nedir

Kırım Kongo Kanamalı Ateş Hastalığı Tedavisi

Kırım kongo kanamalı hastalığın tedavisin de 12 gün boyunca vücut da aktif biçimde devam eden virüs sırasın da bağışıklık antikor üretmektedir. Yalnız bu süre zarfın da vücut oldukça büyük hasar almaktadır. Tedavi genellik ile trombosit vede taze donmuş plazma tranfüzyonları yapılmaktadır. Ağrı kesicinin yanı sıra antiviral ilaçlar da verilerek vücut direnci artırılmaktadır. Ağız yolu ile yapılan tedavi de ölüm oranları son yıllar da oldukça düştü. Son zamanlar da kene ısırığı tedavisi tüm hastalar da olumlu sonuçlar vermektedir.

Kene Isırmasının Belirtileri Nelerdir, kene ısırığın da derhal sağlık kuruluşuna giderek, gerekli tedavilere başlanmalı. Kene ısırığın da zaman kaybetmemeniz gerekmektedir. O yüzden derhal uzman hekimden yardım almalısınız. Eğer ki sizin de kene ısırmasının belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kene ısırmasının belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kene ısırmasının belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Şırıngayla Bebek Nasıl Beslenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed