Kilolu İnsanların Fark Edebileceği 13 Şey

Kilolu İnsanların Fark Edebileceği 13 Şey; Her insanın günlük yaşamında karşılaştığı zorlu yol olan ‘kilolu İnsanların fark edilebieceği şeyler’den bahsedeceğim.

Aslında kilolu olmak tabikide, bir hastalık değildir. Her insan kilolu olabilir vede bu kiloları spor yaparakta olsa verebilir. Günümüzde okadar çok insanların gözüne batar ki bu durum, kilolu insan bile artık kilolu olduğunu kabul edemez hale gelir. Kilolu olmak aslında yaşamı bile zor hale sokmakla birlikte kimi insanı iş hayatında bile yormaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere hemen konumuzla ilgili kilolu insanların fark edebileceği 13 ayrıntıyı söylemek istiyorum.

Kiloluinsanların

Kilolu İnsanların Fark Edebileceği 13 Şey

1. İnsanlar seni kilolu diyerek tanımlar iş hayatında.
2. Bir yere gittiniz ve yanınızdaki arkadaşınız yiyemediklerinizi size verir.
3. Yolda, arabada, telefonda konuşurken kısacası bir arkadaşınla karşılaştığında hemen konuya kilolarından başlamaları.
4. Arkadaşlarının yemek söyleyeceğim dediğinde, sanada söyleyelim mi dediğinde, sana inanmamaları.
5. Lokantaya gittiniz ve sağlıklı beslenmek istediğiniz an hemen arkadaşınız diyet yaptığınızı düşünmesi. Tabi nekadar sağlıklı beslenme diye ısrar etsenizde yinede ikna edemiyeceğiniz durumla karşı karşıyasınız.
6. Arkadaşlar arasında hep, kilolarla ilgili takma isimlere maruz kalıp, şakalar yapmalar.
7. Arkadaşların devamlı vede gözünüze soka soka size diyet ipuçları vermeleri.
8. Fazla yediğinizde vicdan azabı gibi kıvranmalarınız.
9. Mesela arkadaşların senin yanında şişko kelimesini söylemeye çekinirler. Ama yinede sen yokmuş gibi ağzından birden kaçırabilirler. Daha sonrada özür dilerler.
10. Arkadaşların her seferinde, eğlence verdiğinde yada özel günlere davetinde sevgili olmamasının nedenini kiloların olduğunu düşünmesi.
11. Her elbise giyindiğinde aynaları sevmeme. Aynadan korkma, kendi kendine ayna ile konuşma.
12. Gün içinde herkesden fazla vede normalden çok terleme.
13. Arkadaş ortamında fotoğraf çekilirken önde isen topluluğu kapattığın için arkaya yollanırsın.

İşte arkadaşlar bu sıralamada kilolu insanların anlayacağı türden bir kaç maddeler koydum. Her kilolu insanda bu tür sorunlar olduğunu biliyoruz yalnız şunu unutmamak lazım ki, kilolu olmak hastalık değildir önemli olan düzenli vede sağlıklı beslenmedir.

Ne kadar iyi beslenir, ne kadar düzenli spor yaparsak o kadar iyi ve bi okadarda vücudumuz istediğimiz gibi görünüm kazanacaktır.

Kilolu İnsanların Eğerki halinizden şikayet ediyorsanız sizlere önerim; Her sabah kalktığınızda bir bardak ılık su içine bol limon sıkıp içmenizdir. Bunu yatarkende yaparsanız çok iyi geleceğini ilerleyen günlerde göreceksiniz.

Sizler için kilolu olmanız günümüzde nasıl bir zorluklu yollarda olduğunu yazımızda sunmuş bulunmaktayız sizlerde yazımızı beğendiyseniz yorumlarda lütfen bize destek olup, yazının üzerine bir tık ile sosyal ağlarda paylaşmayı unutayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed