Kısırlık Neden Olur?

Kısırlık Neden Olur? Kısırlık Belirtileri Nelerdir? Kısırlık Nedir? Kısırlığın nedenleri ve belirtileri sizler için yazımız da derledik.

Kısırlık Neden Olur? Kısırlık Belirtileri Nelerdir? Kısırlık Nedir?

Kısırlık Neden Olur
Sayfa İçeriği: Kısırlık Neden Olur, Kısırlık Belirtileri Nelerdir, Kısırlık Nedir, Kısırlığın Nedenleri Nelerdir, Kısırlık Nasıl Anlaşılır, Kısırlık Belirtileri Erkek, Erkeklerde Kısırlık, Kısırlık Belirtileri Kadın, Erkeklerde En Çok Görülen Kısırlık Nedenleri, Kadınlarda Kısırlık, Kadınlarda Kısırlık Nasıl Anlaşılır, Bekarken Kısırlık Nasıl Anlaşılır, Kızda Kısırlık Belirtileri, Kısırlık Tedavisi

Kısırlık neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı şekilde hazırladık. Kısırlık belirtileri nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Kısırlığın nedenleri nelerdir? ve Kısırlık nedir? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki kısırlık neden olur? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Kısırlık, günümüz de her 50 çiftten 10’unda görülmektedir. Bu durum yaş ilerledikçe daha da sıklaşmaktadır. Kadınlar da bu durum ise yaşının ilerlemesi ile gebelik şansı ciddi derecede düşüş izlemektedir. Bu nedenle 35 yaşını geçmiş vede 6 ayın üzerinde kısırlık sorunları yaşayan kadınların acilen jinekolojik uzmanına görünmesi gerekmektedir. Erkekler de kısırlık ile yaş arasında bir belirginlik henüz bulunmamaktadır. Kısırlık nedenleri ise genelde erkekler vede kadınlar arasında yarı yarıya paylaşılmaktadır. Kısırlık ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KISIRLIĞIN NEDENLERİ NELERDİR?

KISIRLIK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kadınlarda en sık görülen ve rastlanan nedenler arasında yumurtalık hastalıkları bulunmaktadır. Çikolata kisti, endometriozis, yumurta bozuklukları, erken menopoz vede polikistik over sendromu gibi nedenler tiroid bezindeki aksaklıklar regl döngüsünü etkileyerek kısırlığa neden olabilmektedir. Bunların dışında kemoterapi vede radyoterapi de kadının üreme becerisini olumsuz etkilemektedir. Eğer üreme sistemi ile ilgili geçirilmiş kanser öyküsü ve alınan tedaviler neden olabilmektedir. Regl olamama, geç ergenlik, diyabet ve karaciğer rahatsızlığı gibi problemler de kadında kısırlığa neden olabilmektedir. Kanama düzensizliği, regl dönemlerinde şiddetli ağrı vede sancılar, hamilelik ve emzirme süreçleri haricinde memeden süt gelmesi en önemli infertilite ipuçları arasında yer almaktadır. Fazla aşırı kilo vede hormon bozukluğuna da bağlı olarak aşırı tüylenme, akne sorunu da kısırlığın belirtileri arasındadır. Erkekler de ise üreme ile ilgili sorunlar infertiliteyi gösterebilmektedir.

Kısırlık tedavisin de uygulanacak yöntem tetkikler sonucu belirlenmektedir. En çok tercih edilen ve bilinen yöntem ise tüp bebek tedavisidir. Yalnız hangi yöntemin önerileceği hastanın yaşına ve ne kadar süredir gebelik istediğine bağlıdır. Hatta daha önceden yaşanmış gebeliğin olup olmadığına vede eşlere yapılan tetkiklerin sonuçlarına göre karar verilmektedir. Eğer sorun düzenli yumurtlamanın olmamasından dolayı oluyorsa tablet veya enjeksiyon şeklindeki ilaçlar ile tedavi edilmektedir. Kısırlıkta aşılama da bir diğer tedavi yöntemidir. Bu tedavi doğurganlığın en yüksek olduğu yumurtlama döneminde eşin spermlerinin basit bir yöntemle rahim içine yerleştirilmesiyle yapılmaktadır.

Kısırlık Neden Olur, yazımız da hazırladığımız kısırlık nedenleri ve belirtilerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki kısırlık neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kısırlık neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nazal Polipler Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed