Makat Ağrısı Kaç Gün Sürer?

Makat Ağrısı Kaç Gün Sürer? Makat Ağrısı Neden Olur? Makat ağrı nedir? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Makat Ağrısı Kaç Gün Sürer? Makat Ağrısı Neden Olur?

Makat Ağrısı Kaç Gün Sürer
Sayfa İçeriği: Makat Ağrısı Kaç Gün Sürer

Anüs vede rektumun içinde ya da çevresin de, yani makat bölgesin de oluşan ağrıya makat ağrısı denir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için makat ağrısı neden olur? ve makat ağrı nedir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz? Peki Makat ağrısı kaç gün sürer?

Anüs dışkının atıldığı sindirim sisteminin sonunda yer alan çıkış deliğine makat denmektedir. Rektum ise kalın bağırsağın anüste biten son bölümüne verilen isimdir. Makat ağrı ile birlikte sıklıkla, rektumdan gelen kanama görülebilmektedir. İnsanlar doktorlarına makat ağrı hakkında soru sormaktan utanmakta. Yalnız bu ağrı bir çok farklı hastalığın ortak belirtisi olarak görünmekte vede genellikle tedavisi oldukça kolaydır. Hafif ağrıdan günlük aktivitelerini etkileyebilecek düzeye kadar değişebilen, şiddette meydana gelebilir. Makat ağrının pek çok nedeni bulunmaktadır. Bunların pek çoğu tedavi edilen vede sık karşılaşılan sorunlar olmaktadır. Yalnız makat ağrı 24 ile 48 saat arasında geçmez ise, hastanın uzman doktora başvurması gerekmektedir. Yazımızın devamına giderek makat ağrının nedenleri ile ilgili bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Makat Ağrı Neden Olur?

Makat Ağrısının Nedenleri

Makat ağrı bir çok farklı neden ile ortaya çıkabilmektedir. Semptomların çoğu küçüktür vede tedavi ile hızla düzelebilmektedir. Bu rahatsız nadir de olsa, makat kanseri gibi daha ciddi bir durumun belirtisi olabilmektedir. Makat ağrının bazı nedenleri maddeler halinde sıraladığımız gibidir.

Anal apse,
Anal fissür,
Anal fistül,
Enfeksiyonlar,
Hemoroid,
İltihaplı bağırsak hastalığı,
Levator ani sendromu,
Pelvik taban disfonksiyonu,
Cilt hastalıkları.

Makat bölge de, çeşitli nedenler ile çatlaklar meydana gelebilir. Bu bölge de meydana gelen semptomlar nedeni ile kişiler de yanma hissi vede kanamalar oluşmaktadır. Dışkılama sırasın da cam batmasına benzer, acı da hastaları oldukça rahatsız etmektedir. Bunun yanı sıra, kişi makat bölgesin de yırtılma hissi de yaşayabilmektedir.

Makat Ağrısı Kaç Gün Sürer, makat ağrı bir çok nedenden dolayı meydana gelebilir. Sık karşılaşılan problemlerden biridir. Dışkılama sonrasın da gelişen vede bazen saatlerce devam eden bıçak saplanır gibi belirti verebilmektedir. Anal fissür denilen makat çatlağından hemoroide kadar nedenlerden yaşanabilmektedir. Eğer sizin de, makat ağrısı kaç gün sürer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Makat ağrısı kaç gün sürer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da makat ağrısının nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bordo Pasaport Ne İşe Yarar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed