Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Meniere Hastalığı Nedir? Meniere hastalığı nasıl tedavi edilir? İle ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda.

Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Meniere Hastalığı Nedir?

Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir

Baş dönmesi, işitme kaybı vede kulak çınlaması gibi şikayetlerle kendine gösteren meniere hastalığı iç kulak hastalığıdır. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için, meniere hastalığı nedir? ve meniere hastalığı nasıl tedavi edilir? Öğrenebilirsiniz. Peki Meniere hastalığı belirtileri nelerdir?

Minere hastalığı, iç kulaktaki tüp yapıların içinde yer alan sıvı seviyesindeki değişmeler sonucu meniere hastalığı olduğu düşünülmektedir. Vücudun bağışıklık sisteminin kendi doku vede hücrelerine karşı antikor oluşturarak harabiyete neden olduğu otoimmün hastalıklar, genetik sorunlar vede alerjiler de meniere hastalığı nedenlerindendir. Ankilozan spondilit, sistemik lupus eritematozus vede romatoid artrit meniere hastalığı ile ilişkili otoimmüm hastalıklar arasındadır. Yazımızın devamına giderek meniere hastalığı belirtileri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Meniere Hastalığı Nedir?

Meniere Hastalığı Belirtileri

Kulak uğultusu,
Baş dönmesi, (vertigo)
Kulakta dolgunluk hissi, (tinnitus)
Dalgalı işitme kaybı,
Kusma,
Baş ağrısı,
Bulantı.

Henüz meniere hastalığının bir tedavisi bulunmamaktadır. Uzman hekimler hastalık belirtilerini kontrol edebilmek için destek tedavisi uygulayabilir. Önleyici tedaviler;

Özel diyet, özellikle de düşük tuzlu diyet,
Vestibüler rehabilitasyon, dengeyi düzeltmeye yardım eden egzersizler,
Ameliyat,
Rahatsızlıkla ilgili stres, anksiyete vede depresyonun tedavisi,
Kulak çınlaması vede işitme kaybı tedavisi, ses terapisi ya da işitme cihazları,
Önleyici ilaç tedavisi.

Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir, henüz bu hastalığın nedenleri kesin olarak bilinmemektedir. Bazı risk faktörlerinin meniere oluşma riskini arttırdığı düşünülmektedir. Risk faktörleri olarak kulak yapısından kaynaklı drenaj problemleri, bağışıklık sistemi yanıtları, viral enfeksiyonlar, alerjiler, genetik yatkınlık vede migren olabilmektedir. Eğer ki sizin de meniere hastalığı belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Meniere hastalığı belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da meniere hastalığı belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rüyada Uçak Düşmesi Görmek Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed