Chromium Ne Demek?

Chromium Ne Demek? Chromium Nedir? Chromium Nasıl Kaldırılır? Chromium bilgisayara zarar verir mi? Hakkında merak ettiklerinizi yazımız da derledik.

Chromium Ne Demek? Chromium Nedir? Chromium Nasıl Kaldırılır?

Chromium Ne Demek
Sayfa İçeriği: Chromium Ne Demek

Son zamanlar da en çok araştırılan Chromium ile ilgili merak edilen soruları yazımızın içeriğin de derledik. Siz değerli dostlarımız için, yazımızın devamında Chromium nasıl kaldırılır? ve Chromium nedir? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak hazırladık. Peki Chromium ne demek?

Chromium’u bir çok kullanıcı virüs olarak algılamaktadır. Aslında chromium açık kaynak kodlu internet tarayıcı yazılımıdır. Günümüz de hatta en çok tercih edilen tarayıcılardan biri Google Chrome’de chromium tabanlı web tarayıcısıdır. Chromium, açık kaynak kodlu olduğundan herkesin web tarayıcı oluşturmasına da olanak tanımaktadır. Açık kaynaklı bu tarayıcı aslında oldukça faydalı amaç için piyasaya sürülmüştür. Bu sayede Yandex, Google Chrome vede Opera gibi kaliteli web tarayıcılarıın ortaya çıkmasını da sağlamıştır. Yalnız bu yazılım bazı kişiler tarafından kötü amaçlar için de kullanmaktadır. Buna da Chromium virüsü diyorlar. Siz de yazımızın devamına giderek Chromium ile ilgili tüm merak ettiklerinizi ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Chromium Virüs Mü?

Chromium Nasıl Kaldırılır?

Aslında Chromium kendi başına virüs değildir. Açık kaynak kodlu tarayıcıdır. Kötü amaçlı kişiler tarafından ise bilgisayara sızdırılan bir klon yazılımıdır. Bu virüs ise genellikle kullanıcılar Chromium tabanlı web tarayıcısı indirirken bilgisayara sızmaktadır. Bu tarayıcı ise genellikle orjinal web tarayıcılarına oldukça benzer yapıda tasarlanmış olmasından kaynaklıdır. Kullanıcılar, web tarayıcısı indirirken aslında kötü klon indirdiğini anlamaz. Chromium tarayıcısı indirmeye çalışırken yanlışlıkla Chromium virüsü indirebilirsiniz.

Bu virüs ilk başta sızdığı bilgisayar da herhangi değişiklik yapmaz. Sadece kullanıcıların internet üzerindeki hareketlerini izler. Sonra bu hareketler doğrultusun da rahatsız edici reklamlar ile kullanıcıyı rahatsız eder. Tarayıcıda kendiliğinden pencereler açılmaya başladığın da virüs kendini tam anlamı ile belli etmektedir.

Chromium Tarayıcısını Kaldırma

Chromium virüsü bilgisayar da bulunduğu sürece kullanıcıyı bilinmeyen zararlı sitelere yönlendirmeye devam etmektedir. Kişisel bilgiler de ciddi derecede tehlike altına girmektedir. Henüz bu virüsü manuel olarak kaldırmak imkansızdır. Virüsü bilgisayardan kaldırsanız da, bileşenlerin bilgisayarda kalması devam edecektir. Tüm işlemleri de gerçekleştirmek için ciddi bilgisayar bilginizin olması gerekmektedir.

Uygulayacağınız bir diğer yöntem de anti virüs programı tercih etmeniz olacaktır. Basit anti virüs programı Chromium virüsü karşısın da etkisiz kalmaktadır. Bilinen programlar virüsü tamamen bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Örneğin; Malwarebytes, Norton, Eset, Reimage ve MacAfee

Chromium Ne Demek, chromium web tabanlı açık kaynaklı kod tarayıcısıdır. Piyasa da bir çok tarayıcılar bu açık kaynaklı web tabanı ile oluşturulmuştur. Bazı kişiler kötüye kullanmış olsa da, büyük şirketler bu açık kaynak kodlu tarayıcı ile şuanda kullanıcılara hizmet vermektedir. Eğer ki sizin de chromium ne demek, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Chromium ne demek, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Meniere Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed