Mide İltihabı Neden Olur?

Mide iltihabı Neden Olur? Mide İltihabı Kanser Yaparmı?, Mide iltihabı hakkında bir çok kişi merak ettiği mide iltihabı kanser yapar mı? sorusu…

Mide İltihabı Neden Olur? Mide İltihabı Kanser Yaparmı?

Mide iltihabı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Mide İltihabı Neden Olur, Mide İltihabı Belirtileri, Mide İltihabı Tedavi Yöntemleri, Mide İltihabı Nedenleri, Mide İltihabı Ne Yemeli, Mide İltihabı Kanser Yapar Mı, Mide İltihabı Olanlar Ne Yemeli, Mide İltihabı Nelere Yol Açar, Mide İltihabı Tedavi Edilmezse Ne Olur, Mide İltihabı Tedavisi

Mide iltihabı hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Mide gribi yada gastrip gribi olarakta bilinen mide iltihabı hakkında insanlar bir çok araştırma yapmaktadır. Mide iltihabı, virüs vede bahteri sonucu oluşan mide vede ince bağırsakta oluşan iltihaptır. Mide iltihabı yaşayan hasta’da ilk olarak sebebi, norovirüs,rotavirüs evde escherichia olarak bilinen bakteri türleridir. Bir çok enfeksiyon nedeni de bulunmaktadır. Mide iltihabı, bulaşıcı bir hastalıktır. Belirtileri ise enfeksiyöz maddeye maruz kalındıktan sonra, 12/48 saat içinde kendini göstermektedir. Enfeksiyonun tipine bağlı olarak 2 ile 10 gün sürebilmektedir. Eğerki mide iltihabı tedavi edilmez ise, kansere neden olabilmektedir.

Bulantı,kusma,ishal vede mide krampları mide iltihabında görülebilecek bazı belirtiler arasındadır. Baş ağrısı, ateş, titreme, vücut ağrıları gibi kuru cilt vede ağız kuruluğu da bunlara eşlik edebilmektedir. Mide iltihabının tüm insanlarda görülme oranı yüksekte olsa, çocuklarda daha yaygın olarak görünmektedir, bunun sebebi ise çocukların bağışıklık sistemlerinin güçsüz olmasından kaynaklanmakladır. Vücut sıvı vede elektrolit dengesizliği yüzünden kusma vede ishale mide iltihabın da görülebilmektedir.

MİDE İLTİHABI TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Mide iltihabını dinlenerek vede sıvı tüketerek tedavi edebilirsiniz. Tabiki bunların yanında yardımcı olabilecek yada azaltabilecek basit doğal yöntemlerde bulunmaktadır. Sizde evde kendiniz uygulayabileceğiniz mide iltihabı için doğal yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz.

Papatya çayı.
Yoğurt.
Nane yağı.
Karbonat.
Muz.
Sıcak su torbası.

İltihahap sökücü olarak bilinen en iyi bitki papatya… Sindirim sisteminizi düzgün olarak çalıştıracak vede iltihabınızı söktürecektir. İshal, karın krampları vede şişkinlik, mide bulantısı için papatya çayı kullanabilirsiniz. Mide iltihabı için en etkilisi yoğurt tüketmenizdir. İçinde bulunan canlı kültürler mide iltibaınıza oldukça etkildir. Vücudunuzdaki bakteri toksinlerini temizlemek için, laktik asit üretmesine yardımcı olmaktadır.

Mide İltihabı Neden Olur, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Eğerki sizinde mide iltihabı ile ilgili sorunlarınız varsa doktorunuza başvurmanız vede tedavi olmanız gerekmektedir. Öncelikle yukarda söylediğimiz yöntemleri denemeden doktorunuza gözükmenizi öneririz. Sizin de eğerki mide iltihabı neden olur hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Mide iltihabın neden olur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İskemik İnme Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed