Migrene Ne İyi Gelir? Migren Belirtileri Migren Tedavisi

Migrene Ne iyi Gelir? Migren Belirtileri Migren Tedavisi, Her insanın nerde ise korkulu rüyası migren (baş ağrısı) hayatı zorlaştırmaktadır.

Migrene Ne iyi Gelir? Migren Belirtileri Migren Tedavisi

Migrene Ne iyi Gelir
Migrene Ne iyi Gelir

Migren, aslında bazı durumlarda hafifletilebilmektedir. Bir çok kez tekrarlayan migren aslında yunanca ‘hemikarania‘ kelimesinden günümüze gelmiştir. Migren hastalığı genellikle kadın vede erkeklerde sık sık görülebilecek hastalık türüdür. Gündelik yaşamları zorlaştıran rahatsızlık aslında, bir kaç pratikle hafifletmek mümkün. Migren atakları açıklamalara göre; 5 ile 75 saat arası olduğu belirtilmiştir.

Hamilelik döneminde, migren eğilimlerin azaldığı görülmüştür. Migren rahatsızlığı çoğunlukla kadınlarda daha yaygın olarak bilinen hastalıktır.

Migren Belirtileri – Nedenleri?

Migren Nedenleri:

Aile içinde bulunan bir ebeveynlerden dolayı, çocuklardada bu hastalığın görülmesi oran olarak artmaktadır. Sigara kullanımı, açlık, rutin yemek yeme gibi alışkanlıklarınızda ki değişmeler. Stres, gibi faktörlerde baş ağrılarının artması gibi değişik faktörlerde olabilmektedir. Regl döneminde ki kadınların, östrojen hormonlarının seviyesinin azalması sonuçuda ağrıların meydana çıkması migren nedenlerinde önemli rol oynamaktadır.

Migren Belirtileri:

Ağrı sırasında ses duyarlılığın artması.
Ağrıların zonklayıcı tarzlarda olması.
Ağrı sırasında ışığa duyarlılığın artması.
Ağrılar gündelik, hayattaki aktiviteler esnasında artarak devam etmesi.
Baş ağrısı sonuçu bulantı yaşanması.
Baş ağrısının orta vede yüksek olarak seyir ediyor olması.

Migren yaşam içinde bir çok belirti göstermekle birlikte, gündelik hayatınızı yavaşlatan rahatsızlık olarakta nitelendirilir. Aslında gündelik hayatta, baş ağrısı çekmeyen yoktur. Kimileri stres’den dolayı kimiside koşturmacadan yorgunluktan olan baş ağrılarıdır. İşte normal baş ağrısı ile migren ağrısını ayırt etmeniz için yukarda belirtmiş olduklarımızdan yola çıkabilirsiniz.

Migren Tedavisi Nasıl Olmalı?

Migren rahatsızlığı sık olarak görülmeyen hastalar, ağrı kesici yardımı ile önleyebilmektedir. Migren atakları sık görülen hastalar ise, ağrı kesiciler yardımı ile önlemek mümkün değildir. Çok şiddetli migren ataklarında uzman hekimler tarafından yardım almanız doğru karar olacaktır sizin için. Bir çok kez, ağrı ile baş başa kalan hastalar öncelikle yapılması gereken baş ağrısının geçirmesindeki faktörler belirlenmelidir daha sonrada o faktörler ile hastanın ilişkisi kesilmelidir.

Örnek olarak ise; çok fazla sigara kullanan migren atak sayısının arttırdığı görülmüştür. Bu nedenlede ya sigarayı bırakmanız gerekecek yada azaltma gibi durumlar yapmanız uzman hekim tarafından önerilmekte. Tüm tetikler yapıldıktan sonra ise, önerilen ilaç tedavisine kesinlikle uyulmalıdır, ilaç kullanımının ise aksatılmaması sağlığınız açısından önemlidir. Bir diğer ilaçsız tedavi ise fizik tedavidir. Bu tedavide ise akupunktur vede el masajları sayesinde doğa bilecek atakların zararlarının önüne geçilmektedir.

Migrene Ne iyi Gelir, Migren atakları olan hastalar ağrıların daha önceden geleceğini fark edebilirler. Aura dönemi olarak adlandırılan bu durum, bireylerde görme bozuklukları, kollarda vede bacaklarda uyuşma gibi semptomlar olabilmektedir. Siz değerli dostlarımızında eğerki migren atakları rahatsızlığı ilgili sorularınızı bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Migren hakkında ki bilgilerden arkadaşlarınızıda haberdar etmeniz için yazımızı onlarlada paylaşmayı unutmayın. Bilgileri onlarında öğrenmesine yardımcı olun.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Egzama Neden Olur? Egzama Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed