Motivasyon Nasıl Sağlanır?

Motivasyon Nasıl Sağlanır? Motivasyon Neden Düşer? Motivasyon nedir? Hakkında merak edilen bazı bilgilere, yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Motivasyon Nasıl Sağlanır? Motivasyon Neden Düşer?

Motivasyon Nasıl Sağlanır
Sayfa İçeriği: Motivasyon Nasıl Sağlanır

Motivasyon, içsel yakıt gibidir. Motivasyonun korunması, tazelenmesi vede yükseltilmesi lazım. Yakıtı ise doğru yerde, doğru eylem için harcamak da oldukça önemlidir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için motivasyon nedir? ve motivasyon neden düşer? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Motivasyon nasıl sağlanır?

Motivasyon; Bir defaya mahsus depolanan vede sonrasın da planlanan eylemi yaparken, hep aynı yükseklikte kalan bir şey değildir. Motivasyonun düşmesine neden olan etkenlerin başında ise, stres gelir. Stres altında iken, zihin baskılanır. Bu durumlar da ise verdiğimiz kararları mutlaka gözden geçirmek lazım. Çünkü stres kısa vadeli menfaatleri, daha fazla ön plana çıkararak uzun vadeli planlar vede eyleme geçilmesi gereken durumlar ile ilgili yanılmaya neden olabilir. Araştırmalara göre stres altında olmanın, motivasyonu düşürdüğünü vede alınan kararları olumsuz etkilediği belirtilmiştir. Bu nedenle stresli durumlar da nefes egzersizleri uygulamak, kısa süreli de olsa nefese vede bedene odaklanmak daha fazla katkı vermektedir. Yazımızın devamına giderek motivasyon nasıl sağlanır, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Neden Düşür?

Motivasyonun düşmesin de, yapılması zor hedefler belirlemek de etken olmaktadır. Sürdürülmesi mümkün olmayan, yapılması zor hedefler karşısın da zihin de bir süre sonra, eylemi yapmak istemeyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken, mühim konulardan biri de, yapılması zor hedefler karşısında beceremiyorum vede yapamıyorum biçimindeki içsel kabul etmektir. Bu, zihni ikna edip kendinizi yetersiz hissettirmektedir. Bunun yerine hedefi yenilemek veya mevcut koşuldan arzulanan duruma geçiş ile ilgili yeni strateji geliştirmek oldukça önemlidir. Belki de en önemli motivasyon kırıcı etken, içsel yakıtı doğru yerde harcamamak olacaktır.

Uykusuzluk, ön beyin bölgesini vede karar verme mekanizmasını doğrudan etkilemektedir. Yorgun zihin ile yüksek motivasyonlu iş yapmak oldukça güçleşir. Zihin yorgunluğunu gidermek için uyku, beslenme vede meditasyon oldukça önemlidir. Zihin huzurlu olmadığında, stres oluşacağından bir anda yaşadığınız motivasyon eksikliği konusunda kısır döngüye gireceksiniz. Gününüzü, haftanızı planlar iken zaman yönetimini doğru yapmamanız da motivasyon düşüşüne neden olmaktadır. Zaman yönetimi uygularken, nelerin sizin için daha önemli, hangi işlerin daha acil, hangi görevlerin size ait olduğunu mutlak kontrol etmelisiniz. Çoğunluk ile insanların yoğunluğunun temel nedeni, başkalarına ait olan işleri kendilerine aitmiş gibi yapmaya çalışmaları olduğu gözlenir.

Olumsuz etkenleri ortadan kaldırdığınız da, motivasyonunuz artacaktır. Yaşam süresince her şey denge halinde iken yolundadır. Motivasyondan beklentinizi de, dengede tutmalısınız. Her an yüksek motivasyon ile çalışmayı düşünmek de sürdürülebilir hedef değildir.

Motivasyon Nasıl Sağlanır, motivasyon da yakıt sizi olduğunuz yerden varmak istediğiniz yere götürmelidir. Eğer oraya bir anda ışınlanmayı düşünmek de, sizi yine bu başladığınız yere yani başa götürecektir. Eğer ki sizin de motivasyon nasıl sağlanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Motivasyon nasıl sağlanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da motivasyon nasıl sağlanır yazımızda haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ayak Yanması Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed