Ayak Yanması Neden Olur?

Ayak Yanması Neden Olur? Gece Yatarken Ayak Yanması Neden Olur? Ayak yanması nasıl geçer? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Ayak Yanması Neden Olur? Gece Yatarken Ayak Yanması Neden Olur?

Ayak Yanması Neden Olur
Sayfa İçeriği: Ayak Yanması Neden Olur

Ayak yanmasının nedenleri arasında B12 vitamin eksikliği ya da bazı hastalıklar neden olabilir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için ayak yanması nasıl geçer? ve gece yatarken ayak yanması neden olur? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Ayak yanması neden olur?

Ayak yanması çoğunlukla da gece meydana gelmektedir. İğne gibi batma, karıncalanma vede kaşınma hissiyle meydana gelmektedir. Ayaklardaki yanma hissi, kandaki hemoglobin yüksekliğinden, vitamin eksikliğinden, böbrek yetmezliğinden vede bir çok nedenlerden dolayı kaynaklanabilir. Ayaklardaki ağrı bazı durumlar da pek çok farklı belirti ile meydana gelebilir. Ayaklar da şişme vede yanma ile birlikte şiddetli ağrı oluşuyorsa, bunun nedeni de bir çok sorun olabilir. Bu gibi durumlar da ise ortopedi doktoruna başvurmanız lazım. Yazımızın devamına giderek ayak yanması nedenleri ile alakalı bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Ayak Yanması Nasıl Geçer?

Ayak Yanması Nedenleri

Böbrek yetmezliği,
Huzursuz bacak sendromu,
Hipotiroidi,
Romatoid artrit,
Aşırı alkol tüketimi nedeni ile B12 vitamin eksikliği,
Siyatik sinir hasarı,
Bel fıtığı,
Tarsal tünel sendromu,
Vitamin eksikliği,
Şeker hastalığı,
Amiloidoz birikimi,
Kanda hemoglobin yükseliği,
Basma bozuklukları.

Ayak yanması teşhisi vede altta yatan nedenin incelenmesi adına nöroloji, dahiliye ya da ortopedi doktorlarına görülmeniz gerekmektedir. Tanı için kan tahlilleri, EMG, MR, ayak grafileri gibi tanı teknikleri tercih edilir. Ayak yanması tedavisin de, öncelik ile altta yatan nedenin incelenmesi vede uygun tedavinin yapılması lazım. Tedavinin yanı vitamin takviyesi, ayak bakımı vede hijyen tedavi de önem taşımaktadır. Ayak yanması tedavisin de neden bulunana kadar, hastanın takip edilmesi vede şikayetlerin azaltılması için ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Tercih edilen çoraplar ayak yanması şikayetin de oldukça önem taşımaktadır. Sentetik çoraplar ayaklarda ki, teri emmediği için ayaklar da yanmaya neden olmaktadır. Pamuklu çoraplar giymek, ayakların yanmasını azaltmaktadır. Ayakkabıların hava alması, dıştan dikişli olması vede ayakları terletmeyecek biçimde olması da oldukça önem taşımaktadır. Ayak yanması sorunu genellikle nöroloji doktoru tarafından değerlendirilir vede takibi yapılmaktadır.

Ayak Yanması Neden Olur, Taban düşüklüğü bulunan bireyler de, ayak altı yanması olabilir. Bu yanmaların giderilmesi için, ayak spreyleri ve kremleri tercih edilebilir. Eğer ki sizin de ayak yanması neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Ayak yanması neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da ayak yanması nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Zehirli Guatr Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed