Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir?

Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir? Pelvik Konjesyon Sendromu Belirtileri? Birden fazla gebelik yaşamış kadınlarda görülen hastalıklardandır.

Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir? Pelvik Konjesyon Sendromu Belirtileri?

Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir
Sayfa İçeriği: Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir, Pelvik Konjesyon Sendromu Belirtileri, Genital Bölge Varisleri Belirtileri, Pelvik Konjesyon Sendromu Hangi Belirtilere Yol Açar, Pelvik Konjesyon Sendromunun Yol Açtığı Sorunlar, Pelvik Konjesyon Sendromu Ciddi Bir Sorunmudur, Pelvik Konjesyon Sendromuna Nasıl Tanı Koyulur, Pelvik Konjesyon Sendromu Tedavisi Nasıldır

Pelvik konjesyon sendromu nedir ile ilgili bilinmesi gerekenler vede pelvik konjesyon sendromu belirtilerini yazımızdan öğrenebilirsiniz. Sizin de eğerki pelvik konjesyon sendromu hastalığınız varsa, gerekli bilgilere sayfamızdan ulaşarak belirtilerine ulaşabilirsiniz. Genellikle 20 ile 45 yaş arasını kapsayan bu hastalık, yumurtalıkta bulunan toplardamarda ki kapak yetmezliğinden kaynaklı olarak rahim etrafında toplardamarda belirgin bir genişleme ortaya gelmektedir. Bu durum ise toplardamarlarda varisi meydana getirmektedir. Varisler sebebi ile ise çeşitli sorunlar ortaya çıkmakta. Bu sorunlara ise pelvik konjeksiyon sendromu adı verilmektedir.

Pelvik konjesyon sendromu beraberinde bir çok belirtilere de yol açmaktadır. Pelvik konjesyon sendromunun en önemli belirtisi karın alt kısmında hissedilen ağrıdır. %35 kadından sürekli olarak karın ağrısı belirtisi görünmektedir. Tabi her karın ağrısı da bu sendroma işaret etmemektedir. Her pelvik konjesyon sendromuna sahip kadınların hepsinde karın ağrısı da mevcut değildir. Karın ağrısı belirtisinin yanı sıra karın altı kısmında ağırlık hissi vede dolgunluk’da görülmektedir. En belirgin özelliği ağrıdır. Bu sendromda ağrı çok net değildir. Çoğunlukla ortaya çıkması adet öncesidir. Uzun süreli ayakta durma vede yorgunluk gibi nedenlerle de ortaya çıkmaktadır. Çeşitli bulunan hastalıklarla benzer belirtileri gösterdiğinden hastanın ayırt etmesi zorlaşmaktadır.

PELVİN KONJESYON SENDROMUNUN YOL AÇTIĞI SORUNLAR

Depresyon yaşanabilir.
Hasta kişi uzun süre ayakta durur ise ağrılar daha belirginleşebilir.
Genital bölgede şişlik meydana gelebilir.
Cinsel ilişki sırasında yada sonrasında ağrı hissedilebilir.
Adet kanaması aşırı olabilmekte.
Vajinal akıntı olabilmekte.
Adet dönemi şiddetli ağrılı geçebilir.
Karın alt bölgesine bastırıldığında ağrı olabilir.
Bikini bölgesinde vede kalçalarda varis oluşabilir.

Pelvik konjesyon sendromu hastalığının ciddi bir rahasızlık olmadığı vede ölümcül bir yanı olmadığı doktorlar tarafından açıklanmıştır. Her hastanında mutlak tedavi olmasına gerek yoktur. Kadınlar da pelvik konjesyon sendromu rahatsızlığında ağrı nedenleri ile yaşam kalitesi düşebilir. Pelkvik konjesyon sendromu ağrı çeşitli hastalıklarda da görüldiğünden pelvik konjesyon sendromu bu durumda ilk olarak akla gelmeyen hastalıktır.

Pelvik Konjesyon Sendromu Nedir hakkında pelvik konjesyon sendromu ile ilgili merak edilenleri yazımız da bulabilirsiniz. Sizde pelvik konjesyon sendromu nedir yazımız hakkında sormak istediğiniz soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Pelvik konjesyon sendromu nedir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızan haberdar olmalarını da sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebeklerde Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed