Bebeklerde Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri

Bebeklerde Asla ihmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri Nelerdir? Çocuklarınızın sağlığı anne ve babalar için önceliklerdendir.

Bebeklerde Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde Asla ihmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Bebeklerde Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri, Bebeklerde Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri Nelerdir, Çocuğunuzda Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalıklar, Türkiyede En Şık Görülen Çocuk Hastalıkları, 0-6 Yaşta Görülen Hastalıklar, Bebeklerde Görülen Hastalıklar, Yeni Doğan Bebeklerde Sarı Kusmanın Nedenleri, Pediatrik Hastalıklar Nelerdir, Çocuk Hastalıkları Nelerdir

Bebeklerde asla ihmal edilmemesi gereken hastalık belirtileri hakkında yazımız da hazırladığımız çocuklarda asla ihmal edilmemesi gereken hastalık belirtilerini bulabilirsiniz. Sizde çocuklarda görülen hastalıkları sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Çocuk hastalıkları ciddi vede kötü bir hastalıktan dolayı rahatsız ise endişeniz kelime ile tarif edilemeyen çaresizlik duygusuyla bir nebzede olsa anlatılamaz.

Ufak tefek, sağlık sorunları mesela hapşırma, hafif ateş yada öksürük gibi endişe yaratmaz. Bazen ise hangi işaret vede semptomların doktor çağrısını gerektiğini bilmek zordur. Bu sebeple de ciddi bir şey haline gelmeden önce bir doktor tarafından değerlendirilmesi gereken bazı sağlık belirtileri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Sizin de çocuklarınız için bilmeniz gereken çocuk hastalığı vede bebek hastalığı belirtileri hazırladık.

ÇOCUĞUNUZDA ASLA İHMAL EDİLMEMESİ GEREKEN HASTALIKLAR

Yüksek ateş.
Aşırı susuzluk.
Solunum zorluğu.
Uzun süre karın ağrısı.
İdrar yaparken ağrı.
Aşırı yorulma.
Yüz şişme.
Aşırı kusma.
Morarmış dudaklar.
Şiddetli isilikler.

Küçük enfeksiyonlar vede mide virüsleri çocuklar da ateşlenmeye neden olabilir. Ancak yüksek ateş çocuklar da ciddi bir hastalığa yada tedavi gerektirebilen bir hastalığa işaret edebilir. 3 ile 6 aylık bebeklerde yüksek ateş 101 Fahrenheit’in üstünde olarak kabul edilmektedir. Çocuğunuz birden bire özelliklede geceleri sık sık susuyor vede içmek için daha fazla su istiyorsa derhal değerlendirmek üzere doktora gidilmelidir. Bebeğiniz zaman zaman hırlar vede inler. Genellikle ateşleri yükseldiğinde hızlı nefes almaları sık görülmektedir. Yalnız hızlı nefes alma çocuğunuzun günlük hayatının bir parçası olarak görülürse, bir doktora görünme vakti geldiğine işarettir.

Çocuğunuz karın şikayeti eğerki ağrı şiddetli vede çocuğunuz haftada bir kaç kez şikayet ediyor ise sorunu ciddiye almalısınız. Sorun eğerki sağ alt tarafta ağrılı ise vede dokunulduğunda kusma, ishal vede hassasiyet hissi eşliğinde geliyorsa ciddiye alınmalıdır. Bu sorunlar muhtemel acil tıbbi yardım gerektiren apandisitin belirtileri olabilmektedir.

Bebeklerde Asla İhmal Edilmemesi Gereken Hastalık Belirtileri, ile ilgili bilmeniz gerekenler vede merak ettiklerinizi yazımızdan bulabilirsiniz. Bebeklerde asla ihmal edilmemesi gereken hastalık belirtileri yazımız hakkında kafanıza takılan sormak istediğiniz soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Bebeklerde asla ihmal edilmemesi gereken hastalık belirtileri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Arı Sokması Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed