Pişik Nasıl Önlenir?

Pişik Nasıl Önlenir? Pişik Neden Oluşur? Pişik Nasıl Geçer? Pişik nasıl tedavi edilir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Pişik Nasıl Önlenir? Pişik Neden Oluşur? Pişik Nasıl Geçer?

Pişik Nasıl Önlenir
Sayfa İçeriği: Pişik Nasıl Önlenir

Pişik, özellikle bez bölgesinde vede bu bölgeye kıyas ile nadiren koltuk altı, boyun vede eklemlerde görülen kızarıklık ve yumuşak görünümlü döküntüye denmekte. Yazımızın içeriğin de ise siz değerli dostlarımız için, pişik nasıl geçer? ve pişik nasıl tedavi edilir? Soruları ile ilgili bilgileri derledik. Siz de yazımızın devamına giderek pişik ile ilgili tüm bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki pişik nasıl önlenir?

Pişik oluşan bebekler, özellikle bez değişimi sırasında normalinden daha rahatsızlık hissederler vede pişik bölgeleri yıkandığın da ise ağlarlar. Pişik ise çoğu zaman kirli bezin uzun süreli ıslaklığından oluşmaktadır. Ayrıca kullanılan bebek bezi, temizlik mendili gibi ürünlere alerji gelişmesi ile terleme ya da banyo sonrası bebeğin cildinin düzgün kurutulmaması, katı besinlere geçiş ya da ishal sonucu da oluşabilmektedir. Bazı durumlar da bir mantar ya da bakteri enfeksiyonu da pişiğin meydana gelmesine neden olur. Bu durumda özellik ile bebeklerine antibiyotik tedavisi uygulayan ebeveynler dikkat etmelidir. Çünkü antibiyotik kullanımı mantar enfeksiyonu riskini arttırmakta. Siz de yazımızın devamına giderek pişik tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Pişik Neden Oluşur?

Pişik Nasıl Tedavi Edilir?

Bir çok pişik tıbbi bakım gerek duymaz. Bebeğin döküntülerini tedavi etmek vede daha ileri gitmemesi için bazı ipuçlarını deneyebilirsiniz. Bunlar ise sık sık bez kontrolü yapılmalıdır. Bebek bezi bölgesi hafif, kokusuz, su vede pamuktan oluşan ıslak mendillerle temizlenmeli ya da su ile yıkanmalıdır.

Pişik Tedavisi
Pişik Tedavisi

Hassas bölge yumuşakça kurutulmalı vede ovulmamalıdır. Bez değiştirir iken bebeğin altının tamamen kuru olması gerekmektedir. İnce bir tabaka halin de koruyucu pişik kremi kullanılmalı. Bebeğin yaşı büyüdükçe kıyafetlerinin boyuna uygunluğundan emin olunmalı. Bebeğe nefes alabilen kıyafetler tercih edilmelidir. Kumaş yumuşatıcıları vede temizleyici malzemeler de dahil olmak üzere parfümlü ürünler kullanmaktan kaçınmalı. Hipoalerjenik, parfümsüz vede mümkün olduğunca bebeklere özel üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Eğer döküntüler de 3 gün içinde azalma olmaz ve ateş, kırmızılık, pişik bölgesin de şişik görülürse uzman hekime danışılmalıdır.

Pişik Nasıl Önlenir, pişik için düzenli biçimde uygulanan kil ile pişik hızlı şekilde iyileşme sürecine girer. Zeytinyağını bir pamuk yardımı ile pişiğe sürülmesi de kil kadar hızlı çözüm yöntemi olmaktadır. Pişik oluştuğun da, o bölge havasız kalırsa daha ileri seviyelere kadar gidebilir, o yüzden mutlaka pişik bölgesi havalandırılmalıdır. Sizin de eğer ki pişik nasıl önlenir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Pişik nasıl önlenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da pişik nasıl tedavi edilir yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ritim Bozukluğu Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed