Primolut Hap Ne İşe Yarar?

Primolut Hap Ne işe Yarar? Primolut Hapın Zararları Nelerdir? Hamilelikte primolut hap kullanılır mı? İle ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Primolut Hap Ne İşe Yarar? Primolut Hapın Zararları Nelerdir?

Primolut Hap Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Primolut Hap Ne İşe Yarar, Primolut Hapın Zararları Nelerdir, Adet Geciktirici Hap Nasıl Kullanılmalı, Hamilelikte Primolut Hap Kullanılır Mı, Primolut Hap Hamileliği Engeller Mi, Adet Geciktirici Hapın Ve İlaçların Olumsuz Etkileri, Primolut Hap Hamileliği Önler Mi, Primolut Hap Nedir, Hamilelikte Primolut Kullanılır Mı, Adet Geciktirici İlaçlar Naısl Kullanılır, Adet Geciktirici Kullanırken Hamile Kalınabilir Mi, Gebelikte Primolut Kullanımı, Primolut Adet Başladıktan Sonra Kullanılır Mı

Primolut hap ne işe yarar ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Primolut hapın zararları nelerdir? Hakkın da merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz. Hamilelikte primolut hap kullanılır mı? ve Adet geciktirici hapların yan etkileri var mı? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki primolut hap ne işe yarar? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Son zamanlarda sıklıkla merak konusu olan adet geciktirici haplar hamileliği önler mi? Ya da yan etkileri nelerdir? Gibi kafalarında soru işareti kalmaktadır. Yalnız adet geciktirici hapları doktor kontrolü olmadan kadınların almaması gerekmektedir. Primolut hapı kullanmak isteyen kadınlar adet kanaması olmadan önce veya lekelenme aşamasında düzenli olarak kullanması gerekmektedir. Bu hapı aksatmadan kullanıldığınız takdirde adet zamanı istenildiği gibi ileri bir tarihe atılarak ertelenebilmektedir. Yalnız bu hap kesinlikle doktor kontrolü ile alınması gerekmektedir. Herkes de aynı düzeyde olmamak ile birlikte yan etki de yapabilmektedir.

ADET GECİKTİRİCİ HAP NASIL KULLANILMALI?

PRİMOLUT HAP HAMİLELİĞİ ENGELLER Mİ?

Adet geciktirici ilaçları günümüz de kadınların nerede ise yarısından fazlası kullanmaktadır. Progesteron hormonunu bulunduran, rahmin iç tabakasına etki edebilen ilaçları barındırmaktadır. Erken adet görme riskine karşılık olası adet dönemi tarihlerinden 3/5 gün önce alınması lazım olan adet geciktirici haplarda nadirde olsa kişide lekelenmeler oluşabilir bu yüzden endişe yapılmamalıdır. Uzman hekimin tavsiye ettiği adet geciktirici ilacın formları farklı olabilir. Kimi uzman hekimler bu ilaçlardan bazılarını sabah vede akşam olmak üzere 2 kez almalarını önerir iken, bazı uzmanlar da sabah, öğle vede akşam olmak üzere 3 kez tüketilmesini önermektedir. Kullanım talimatında adet geciktirici hapların veya ilacın kullanım süresi ile bilgi verilmese de doktorların uygun gördüğü süre 1 hafta ile 10 gündür. 10 günden fazla kullanılan adet geciktirici haplar doğal döngüyü bozabileceği için pek önerilmez.

Adet geciktirici ilacı veya hapın kullanımını bıraktıktan sonra görülmesi olası olan yan etkilerin durumu da ortadan yok olur. Geciktirici ilaç kullanımı boyunca kanama önlenmektedir. İlacı bıraktıktan sonra bir kaç gün içinde adet kanamaları tekrar normale girecektir. Adet geciktirici ilaçlar ve haplar herkeste aynı etkisi göstermemek ile birlikte adet geciktirici hapların kişi üzerinde bazı olumsuz etkileri vardır.

ADET GECİKTİRİCİ HAPIN VE İLAÇLARIN OLUMSUZ ETKİLERİ

Varis.
Göğüste şişkinlik.
Kabızlık sorunları.
Vücutta ödem hissi.
İlaç sonrasın da şiddetli ağrı vede fazla kanama.
Yumurtalıklar da vede rahim içindeki döngü arasında denge bozukluğu.

PRİMOLUT HAP HAMİLELİĞİ ENGELLER Mİ?

Primolut Hap Ne İşe Yarar?

Adet kanamasının olmasından geç gelmesini sağlayan bu ilaçlar eşlerin yakın temas halinde gelişebileceği yumurtlamayı etkilemez. Bu ilaçlar sadece rahim içi tabakasını etkileyerek kanamanın gelmesinin önüne geçmektedir. Kadınların ise özellikle adet geciktirici ilaç olarak kullandıkları primolut içerisin de noretisteronu bulunduran kadınlık hormonu ilacıdır. Yumurtalıktaki yumurtaların atılımını önlemede etkili olan ilaç ovulasyonu durdurmakta ve sperm hücresinin rahme girmesini engelleyerek döllenen yumurtanın rahimde durmasını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple hamilelikte primolut kullanımı önerilmemektedir.

Gebelik döneminde primolut hap kullanan kadınlar bu ilacı kullanır iken çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü ilaç ile birlikte belli bir kalınlıkta olan rahim duvarı da kalınlaşmaya başlayacak ve hamilelik döneminde kesinlikle alınmaması gereken ilaçtır. Anne karnındaki bebeklerde bazı doğumsal anormalliklere de yol açmaktadır.

PRİMOLUT İLACIN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Kaşıntı.
Sarılık.
Tansiyon yükselmesi.
Bacaklarda şişme.
Nefes alıp vermede göğüste ağrı.

Primolut Hap Ne İşe Yarar?, yazımız da hazırladığımız primolut hapın faydaları ve zararlarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki primolut hap ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Primolut hap ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hyalüronik Asit Faydaları Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed