Ricilaks Emülsiyon Nasıl Kullanılır?

Ricilaks Emülsiyon Nasıl Kullanılır? Ricilaks Emülsiyonun Yan Etkileri, Ricilaks emülsiyon neye iyi gelir? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler.

Ricilaks Emülsiyon Nasıl Kullanılır? Ricilaks Emülsiyonun Yan Etkileri

Ricilaks Emülsiyon Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Ricilaks Emülsiyon Nasıl Kullanılır

Hint yağı etken maddesi olan ricilaks emülsiyon kalın bağırsağın aşağı kesimini asitleyerek dışkının yumuşamasnı sağlar vede aşağı bölümde ki basıncı artırarak bağırsak hareketlerini de uyarmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için ricilaks emülsiyonun yan etkileri vede ricilaks emülsiyon neye iyi gelir? Soruları ile ilgili cevapları bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki Ricilaks emülsiyon nasıl kullanılır?

Bağırsak atonisi vede değişik sebeplere bağlı kabızlık vakaların da, sigmoidoskopi, rektoskopi, kolonoskopi, cerrahi müdahale öncesi vede bezin zehirlenmesi gibi benzeri bağırsakların boşaltılmasını gerektirecek sorunlar da bağırsağı boşaltmak adına vede gazı gidermek için uygulanmaktadır. Bu ilacı kullananlar için bazı uyarılar da yer almaktadır. Bunların başlıcaları ise; Hamileler de vede emzirme dönemlerin de ilacı kesinlikle kullanmayın. Gebelik, adet dönemin de vede kancalı kurt tedavisin de kullanılması tavsiye edilmez. Karın ağrısı, apandisit şüphesi, bulantı ve kusma vede bağırsak tıkanıklığı sorunların da kullanılmamalı. Uzun süreli vede sık olarak kullanıldığın da bağımlılık yapabilmektedir. Kalın bağırsağın aşağı bölgesini asitleyerek dışkının yumuşamasını sağlar vede aşağı bölümde ki basıncı artırarak bağırsak hareketlerini de uyarmaktadır. Bağırsağı boşaltmak için, gazı gidermek adına uygulanmaktadır. Vücut metabolizmasın da ilaçta ki etken maddelere karşı alerji durumu bulunuyor ise, bu ilaç kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez. Siz de yazımızın devamına giderek ricilaks emülsiyon ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Ricilaks Emilsiyon Neye İyi Gelir?

Ricilaks Emilsiyonun Yan Etkileri

Dilde, dudaklar da vede boğaz da şişlik,
Kurdeşen,
Nefes almada güçlük,
Şişkinlik hissi,
Baş dönmesi,
Karın ağrısı,
İshal,
Elektrolit denge bozukluğu gibi yan etkileri vardır.

Ricilaks emülsiyon kullanımı ile ilgili öncelikle, doktorunuz ilacı nasıl reçete etti ise o şekilde kullanmanız lazım. Tedavi sürecin de mutlaka doktor yönergelerine uyulmalıdır. Yanlış kullanım vede talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilmektedir. Bu durum ise hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesine neden olabilir. Aç karnına ya da son yemekten 3 saat sonra veya yatarken alınması tavsiye edilir. Pürgatif amaçlı kullanım için yetişkinler 6 çorba kaşığı, 2 ila 12 yaş arası çocuklar da ise 2 çorba kaşığı, 2 yaşından küçük çocuklarda da 2 tatlı kaşığı kullanımı önerilmektedir. Laksatif kullanım için yetişkinler de 3 çorba kaşığı, 2 ila 12 yaş arası çocuklar da 1 çorba kaşığı, 2 yaşından küçük çocuklar da ise 1 çorba kaşığı kullanımı tavsiye edilmektedir.

Ricilaks Emülsiyon Nasıl Kullanılır, ricilaks emülsiyon kullanırken dikkat edilmeli ve doktor gözetimin de kullanılmalıdır. Bu ilacı gelişi güzel kullanmak, başka sağlık sorunlarını da beraberin de getirebilir. O yüzden ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız da yarar var. Eğer ki sizin de ricilaks emülsiyon nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Ricilaks emülsiyon nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da ricilaks emülsiyon kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dişlerde Beyaz Lekeler Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed