Biophen Draje Nasıl Kullanılır?

Biophen Draje Nasıl Kullanılır? Biophen Draje Neye İyi Gelir? Biophen drajenin yan etkileri nelerdir? Hakkında merak ettiğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Biophen Draje Nasıl Kullanılır? Biophen Draje Neye İyi Gelir?

Biophen Draje Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Biophen Draje Nasıl Kullanılır

İbuprofen etken maddesi olan biophen draje vücutta ağrıya vede iltihaba neden olan hormonları azaltmaya yaramaktadır. Yazımızın içeriğin de ise, siz değerli dostlarımız için biophen drajenin yan etkileri nelerdir? ve biophen draje neye iyi gelir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Peki Biophen draje nasıl kullanılır?

Esas olarak eklemler de şişlik, ağrı, tutukluk vede fonksiyon kaybına neden olan, yalnız vücutta ki diğer organları da etkileyebilen, yangılı, kronik bağışık sistemi hastalığına romatoid artrit denir. Eklemler de kıkırdak dokunun yapısın da bozulma, kireçlenme, kıkırdakta incelme, aşınma vede tahribatın meydana geldiği eklem hastalığına da osteoartrit denir. Gut hastalığın da rastlanan eklem iltihabı, özellik ile erkekler de görülen omurlar arası ya da omurlar da kaburgalar arasında ki eklemlerin sertleşmesi ve hareket kabiliyetinin azalması ya da kaybolması ile ayırt edilen romatizmal hastalıklara bağlı olarak ateş vede ağrılar da etki göstermektedir. Ateş, baş ağrısı, ameliyat sonrası görülen ağrılar, eklem ağrıları, sırt ağrısı, kas ağrıları, romatizma ağrıları vede adet dönemin de rastlanan ağrıların tedavisin de biophen draje kullanılmaktadır. Bu ilacın kullanımı ise 12 yaş üstü çocuklar, ergenler vede yetişkinler için uygundur. Yazımızın devamına giderek biophen draje kullanımı ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Biophen Draje Neye İyi Gelir?

Biophen Drajenin Yan Etkileri

Mide bulantısı,
Kusma,
Mide ağrısı,
Mide yanması,
Hazımsızlık,
Karın ağrısı,
Nefes almada güçlük,
Kurdeşen,
Yüzde, dudaklarda, dilde vede boğazda şişlik,
Şiddetli karın ağrısı,
Gaz ve ishal,
İştahsızlık ve kabız,
Halsizlik,
Baş ağrısı ve baş dönmesi,
Sersemlik hali,
Vücutta şişlik,
Sinirlilik,
Ciltte döküntü vede kaşıntı en yaygın olarak görülen yan etkilerdir.

Biophen drajenin kullanımı doktor gözetimin de olmalıdır. Bu ilacı doktor nasıl reçete etti ise o şekil de kullanılmalıdır. Tedavi sürecin de mutlaka doktorun yönergelerine uyulması gerek. Yanlış kullanım vede talimat dışı uygulamalar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. İlacın her dozunu mide de yol açabileceği tahrişi azaltabilmek amacı ile yemek sırasın da bir bardak su ya da süt ile birlikte alınması lazım.

Biophen Draje kullananların uyması gereken bazı uyarılar da bulunmaktadır. Bunların bazıları; Ameliyat sonrası rastlanan ağrılar, eklem ağrıları, sırt ağrısı, romatizma ağrıları, kas ağrıları vede adet dönemin de görülen ağrıların tedavisin de kullanılabilir. Eğer vücut metabolizmasın da ilaca karşı alerji durumu bulunuyorsa, bu ilacı kesinlikle kullanmayın. Bu ilacı kullanmanız durumun da, felç vede kalp krizi de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp vede dolaşım sorunlarını artırmaktadır. Kullanım süresi uzadıkça da, bu riskler daha çok artmaktadır. Yaşlı kişilerin bu ilacın yan etkileri neden ile zarar görme riski daha yüksektir. İlaç kullanım sırasın da halsizlik, göğüs ağrısı, nefes almada zorluk, konuşma da bozukluk, görme vede denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşım problemlerinin herhangi birine rastlandığın da acil olarak doktorunuza bilgi verilmelidir.

Biophen draje kullanımı mide vede bağırsaklar da kanama vede delinme benzeri riskler oluşturabilir. Kanlı, siyah ya da katranımsı dışkı vede kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümün de kusma gibi kanama belirtilerinden birine rastladığınız da acil doktorunuza başvurmalısınız. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Hamilelik vede emzirme dönemlerin de kullanımı önerilmez. Bu ilacı doktora danışmadan kesinlikle kullanmayın. 12 yaşın altı çocuklar da kullanmak sakıncalıdır. Biophen draje, düşünce vede reaksiyon bozabilecek özelliklere sahip olduğu için araç vede makine kullanmak vs zinde vede uyanık olmayı gerektiren etkinlikler de mutlaka dikkat edilmelidir.

Biophen Draje Uyulması Gereken Uyarılar

Felç vede kalp krizi benzeri vakalardan korunmak üzere kullandığınız aspirin vede türevlerini kullanıyorsanız, kesinlikle bu ilacı kullanmayın. Aspirin vede türevlerinin kalp vede damarlarınız üzerinde ki koruyucu etkisini azaltabilmektedir. Tedavi süresince doktorunuza sormadan soğuk algınlığı, grip ya da ağrıya karşı başka ilaç kullanmak kesinlikle sakıncalıdır. İlacın içerği ile aynı olan bir çok reçetesiz ilaç bulunmaktadır. Kullanmakta olduğunuz diğer ilaçların etiket ya da prospektüsünü okuyarak ibuprofen, asetilsalisilik asit, meloksikam, indometasin, ketoprofe, meloksikam ya da naproksen içerip içermediğine bakınız.

Biophen Draje Nasıl Kullanılır, daha önce geçirmiş olduğunuz kalp krizi vede felç, kanama vede pıhtılaşma bozukluğu, mide ülseri ya da mide kanaması ile konjestif kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yükske tansiyon, astım, burun da polip varlığı, düzensiz nöbetler, karaciğer hastalığı, epilepsi, böbrek hastalığı gibi durumlar da doktora danışmadan kesinlikle biophen draje kullanmayın. Mutlaka hekimizin gözetiminde bu ilacı kullanın. Eğer ki sizin de biophen draje nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Biophen draje nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızla da paylaşarak, onları da biophen draje kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dişlerde Beyaz Lekeler Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed