Sağ Kol Uyuşmasının Nedeni Nedir?

Sağ Kol Uyuşmasının Nedeni Nedir? Sağ Kolum Neden Uyuşur? Her insanın karşılaştığı sorunlardan bitanesi sağ kol uyuşması ve nedeni merak edilmekte.

Sağ Kol Uyuşmasının Nedeni Nedir? Sağ Kolum Neden Uyuşur?

Sağ Kol Uyuşmasının Nedeni Nedir
Sayfa İçeriği: Sağ Kol Uyuşmasının Nedeni Nedir, Sağ Kolum Neden Uyuşur, Sağ Kol Uyuşmasının Sebepleri, Sağ Kol Uyuşmasında Evde Uygulanacak Yöntemler, Sağ Kol Uyuşması Kalp Krizi Belirtisi Mi, Sağ Kolum Elim Uyuşuyor, Sağ Kol Baş Parmak Uyuşması Neden Olur, Sağ Kol Uyuşması Kalp Krizi, Sağ Kol Uyuşması İçin Hangi Doktora Gidilmeli, Kol Uyuşması Nasıl Geçer, Sağ El Uyuşması, Boyun Fıtığı Sağ Kol Uyuşması, Sağ Kolda Uyuşma Ve Güç Kaybı, Kol Uyuşmasına Ne İyi Gelir

SAĞ KOL UYUŞMASI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Sinir sıkışmasından kaynaklanabilen vede vitamin eksikliği kadar bir çok belirtisi olan sağ kol uyuşması kolun üst taraflarından, parmak uçlarına kadar görülmektedir. Güç kaybı ile birlikte karıncalanma eşlik edebilmekte. Sağ kolun uyuşması nedenlerinden birisi çoğunlukla kan sağ kola yeterince gitmemesinden dolayı vede sinir hasarından olmaktadır. Sağ kolunuzun uyuşmasında bir çok nedeninin hayatı bir tehlikesi bulunmamaktadır.

Siz değerli kullanıcılarımız için hazırladığımız sağ kol uyuşmasının nedenlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sizin de eğerki sağ kolunuz çok uyuşuyor ise doktora başvurabilirsiniz. Sağ kolunuz yada sağ eliniz çok uyuşuyor ise vitamin vede mineral eksikliğiniz vardır demektir. Kan akışınız da azalma da sağ kol uyuşukluğu yapmakta.

SAĞ KOL UYUŞMASININ SEBEPLERİ

Kollarda vede parmaklarda görülen geçici uyuşukluk vitamin vede mineral eksikliğinden kaynaklanan durumlardır. Kalsiyum, fosfor, magnezyım, b12,b2,b5,c vitamini,d vitamini eksikliği sebep olabilmektedir.

Geçici olarak uyuşukluk başka sorunu ise karpal tünel sendromudur. Sinirlerin sıkışması sonucu, meydana gelen sorundur. Kesin bir sebebi bilinmeyen karpal tünel sendromu, obezite, bileğin aşırı kullanımı, eklem iltihabı ve şeker hastalığı sorunları sebep olabilmekte.

SAĞ KOL UYUŞMASINDA EVDE UYGULANACAK YÖNTEMLER

Eğerki sizinde sağ kolunuz uyuşması hep oluyorsa, vakit kaybetmeden nöroloji (beyin ve sinir cerrahisi) doktoruna başvurabilirsiniz. Beslenmeye dikkat etmeme vede besin eksikliği uyuşukluğu tetiklemekte. Akut bir sakatlık olan sağ kol uyuşukluğu eğerki düşük kan şekeri sebebi ile oluşuyorsa evde yapabileceğiniz uygulamalar sayesinde hafifte olsa dindirmenize yardımcı olabilmekte.

Sıcak kompres uygulaması.
Kolu yukarıda tutmak.
Hareketli yaşam.
Masaj yapmak.
Epsom tuzu.
Zerdeçal

Sağ Kol Uyuşmasının Nedeni Nedir, bir çok insanın merak ettiği soru olarak sağ kol uyuşmasının sebebi vede neden kaynaklandığı hakkında bilgileri hazırladık. Sizde sayfamızdan yardım alarak sağ kol uyuşması hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğerki sizinde sağ kol uyuşmasının nedeni nedir yazımız hakkında sorularınız varsa bize sorabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ramazan Bayramı İle İlgili Mesajlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed