Sağlığınıza İyi Gelecek Besinler ve Faydaları

Sağlığınıza iyi gelecek besinler ve faydaları , günümüzde çok çok değişik besinler görmekteyiz vede hepsinin vücudumuz vede organlarımız için bir çok faydası bulunmaktadır.

Her besin kendine göre vitaminler, proteinler barıldırmakta, peki hiç aklınıza geldi mi hangi besin bedenimizin içinde ki organ ile aynı vede o organa faydalarını biliyormuydunuz?

Sağlığınıza iyi Gelecek Besinler ve Faydaları – Organlar ile Benzerlik Gösteren Besinler

Sağlığınıza iyi Gelecek Besinler ve Faydaları
Sağlığınıza iyi Gelecek Besinler ve Faydaları

Sağlığınıza iyi gelecek besinler nelerdir sorusunu bir çok insan kendine sormuş bulunmaktadır. Sağlığımıza iyi gelecek faydalı besinler hakkında size biraz bilgi vereceğiz. Gelin sağlığımıza iyi gelecek besinler ve faydaları‘nı birlikte inceleyelim.

Bir çok besin’in bizlere vitamin verdiğini bilmekteyiz, bir çok besin’de sağlığımız için yenmesi gerektiğinide biliyoruz. O zaman her besin kendine göre protein mineralleri barındırmaktadır.

Organlar ile Benzerlik Gösteren Besinler ve Faydaları:

– İncir :

incirin faydaları
incirin faydaları

İncir her kişinin bildiği gibi ağaçta asılı olarak yetişmektedir. Vede tohum dolu incir aslında, sperm sayısını vede hareketliliğini arttırmaktadır. Çok sayıda şifası bulunan incirin, her zaman kendine güzel bir lezzeti vardır.

KADINLARIN BOL BOL ZEYTİN TÜKETMESİ GEREKMEKTEDİR!

– Zeytin :

zeytinin faydaları
zeytinin faydaları

Aslında zeytin kadınların vücudunda ki yumurtalık şekline benzemektedir. Zeytin ise, yumurtalıkların vede sağlık fonksiyonlarını yerine getirmek için önemli rol oynamaktadır. Zeytin, aslında çok yararlıdır, her zaman tüketilmesi gerekmektedir.

– Soğan :

soğanin fayaları
soğanin fayaları

Vücut hücrelerimize benzerlik sağlayan soğanın’da bir çok faydası vardır. Hücrelerin zarar görmesini engellemekte vede serbest radikalleri nötralize eder. Önemli antioksidan kaynağıdır. Soğanı aslında köylerde çok tüketmektedirler, her sofrada salatalarda bulunması yada bir tutam sofrada bulundurulmalı.

– Fasulye :

fasulyenin faydaları
fasulyenin faydaları

En şifalı besinlerden bitanesi’de fasulyedir. Fasulye böbreklerimize benzemektedir. Böbrek rahatsızlıklarında iyi gelmekte, fonksiyonlarını iyileştirir.

– Ceviz :

cevizin faydaları
cevizin faydaları

Ceviz, beyin loblarına benzemektedir. Omega-3 yağları ve bir çok vitamini’de içinde barındırmaktadır. Mineral olarak çok zengin besinler arasında… Beyin fonksiyonlarının yerine getirilmesine yardımcı olmaktadır.

– Patlıcan :

patlicanın faydaları
patlicanın faydaları

Patlıcan, avokado vede armut ortadan ikiye kesildiğinde anne rahmine benzemektedir. Bu gıdaların dengeli alınması aslında, hormonal sağlığın vede rahim kanserinin önlenmesine yardımcı olur.

– Domates :

domatesin faydaları
domatesin faydaları

Domates, kalp’e iyi gelmektedir. Kırmızı vede 4 bölümden oluşmaktadır. Kalbe, benzemektedir domatesin çok yararı vardır vücudunuza. Kalp hastalıklarını önlemesinde büyük rol oynamaktadır. lycopene içermektedir.

– Nar çekirdekleri :

nar tanecikleri faydaları
nar tanecikleri faydaları

Nar çekirdekleri, kan hücrelerine benzemektedir, kalp sağlığı için önemli olan nar, antioksidandır…

– Üzüm : Kan yapıcı özelliği olarak bilinmektedir. Kalbe çok yararı vardır. Üzümde bulunan tanecikler, kalpte bulunan hücreleri gösterir. Zararlı hücrelerin tutulmasında yardımcı olur.

– Greyfurt :

Greyfurt faydaları
Greyfurt faydaları

Greyfurt, portakal vede diğer narenciye meyveleri ise kadın gögüsünü anımsatmakta vede lenf hareketlerine iyi gelmektedir. Aslında günlük olarak tüketilmesi sağlığınız için iyi gelecektir.

– Sap kereviz :

Sap kerevizi faydaları
Sap kerevizi faydaları

Kemikler için yararlıdır. Sodyum oranları eşit vede yüzde 23’dür. Sap kereviz, kemiklere benzemektedir. Eğerki bedeninizde yeterli sodyum yok ise, vücudunuz kemiklerinizden çeker vede sizin zayıflamanıza sebep olur. Sap kereviz, iskeletinize yararlıdır.

Sağlığınıza iyi gelecek besinler ve faydaları

– Tatlı patates :

Tatlı patates faydaları
Tatlı patates faydaları

Pankreasa benzemektedir, şeker hastalıklarının glisemik indeksini dengede tutar.

– Brüksel lahanası :

brüksel lahanası faydaları
brüksel lahanası faydaları

brokoli ve brüksel lahanası kanser hücrelerine benzemektedir. lif, vitamin C, betacarotene (vitamin A) vede azotça zenginlerdir. Kanser riskini azaltmaya yardımcı olur.

– Havuç :

havuç faydaları
havuç faydaları

En faydalı gıdalardan bitanesi havuç arkadaşlar, gözlere şifadır. Havuç dilimi gözümüze benzer. Araştırmalar sonucu, havuç gözlerin kan akışını vede işlevini göstermektedir.

– Taneli meyveler :

tane meyveleri faydaları
tane meyveleri faydaları

Narenciyeler vede taneli meyveler, meme bezine benzemektedir. Narenciyeler, flavonoid vede limonen içermektedir. Meme bezlerinde lenf, hücrelerinin hareketlerini dengeler.

– Kivi :

kivi faydaları
kivi faydaları

Dilimlenmiş kivi gözbebeğine benzemektedir. Antioksidanlardan zengindir. Lutein ise, yaşlılığa bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının önlenmesinde önemli yer barındırmaktadır…

Sağlığınıza iyi gelecek besinler

Sağlığınıza iyi gelecek besinler ve faydaları yazımızında sonuna geldik arkadaşlar umarım yukarıda verdiğmiz bilgiler yararlı olur, sağlığınızı daha iyi şekilde korursunuz her meyve, sebze içinde vitaminler, proteinler, mineraller olduğunu unutmayın sizlere çok büyük yararı vardır.

Umarım yazımızı beğenmişsinizdir, arkadaşlarınızında faydalanmasını istiyor iseniz paylaşmayı unutmayın onlarında öğrenmesini, bilgi sahibi olmasını sağlaya bilirsiniz. Soru yada şikayetleriniz için lütfen yorum bölümünden yazınız.

Tavsiye Bağlantı; Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed