Sar Değeri Ne İşe Yarar?

Sar Değeri Ne işe Yarar? Sar Değeri Nasıl Hesaplanır?, Sar değeri nedir? Hakkında merak ettiğiniz, bazı bilgileri yazımızın içeriğinde derledik.

Sar Değeri Ne İşe Yarar? Sar Değeri Nasıl Hesaplanır?

Sar Değeri Ne işe Yarar
Sayfa İçeriği: Sar Değeri Ne işe Yarar

Sar değeri, spesifik emme oranını temsil etmektedir. İnsan vücudunun olası en kötü koşullar altında, ne kadar radyasyon absorbe ettiğini ölçmektedir. Sar, radyo frekansı enerjisinin, vücut tarafından bir cep telefonundan emilme hızının bir ölçüsüdür. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için derlediğimiz sar değeri nedir? ve sar değeri nasıl hesaplanır? İle ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Sar değeri ne işe yarar?

Sar, uzman düzenleyici kurumlar tarafından belirlenen güvenlik kuralları dahilinde olduklarından emin olmak adına, vücudun cep telefonlarına maruz kaldığı radyosyonun değerlendirilmesi adına basit bir yöntem sağlamaktadır. Mobil telefonlarda sar değeri, belirli bir zaman diliminde belirli bir insan dokusu kütlesi tarafından emilen enerjiyi göstermektedir. Bu değer, kütle başına güç cinsinden ölçülmektedir. Sarnın güvenlik sınırları, sar değerlendirmesi en kötü senaryolar altında yapılmaktadır. Bu neden ile, akıllı telefonun kutusunda basılı bulduğunuz sar değeri, bu cihaz ile ilişkili en yüksek değerdir. Yazımızın devamına giderek sar değeri nasıl hesaplanır, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Sar Değeri Nedir?

Sar Değeri Nasıl Hesaplanır?

Bir cihaz, bir sar değerlendirmesi için gönderildiğinde, cihaz bir konuşma esnasında bir insan kafasının ne kadar radyasyon çektiği ölçülmektedir. Sar testinin ana nedeni, en kötü senaryoda akıllı telefondan en yüksek radyasyon seviyelerini belirlemektir. Robotik düzenlemeler kullanarak telefonlarınızı gerçek hayatta tutma şeklinizi simüle etkem adına, telefon ile vücut arasındaki çeşitli mesafelerde ölçümler yapılmaktadır. Bu deneyden elde edilen en büyük değer, test edilen cep telefonunun sar değerini tanımlamaktadır.

Sar Değeri Ne İşe Yarar

Sar değerlendirmesinin aşırı koşullar altında yapıldığına bakıldığında, verilen frekans aralığı için yalnızca en yüksek tek ölçüm yapıldığını göstermektedir. Uzman kuruluşlardan onay alınması, cep telefonunun yasal düzenlemeler tarafından izin verilen maksimum RF maruz kalma seviyelerini asla geçmeyeceği anlamına gelmektedir. Tüketicilerin günlük yaşamlarında yaşayacakları maruz kalma miktarını göstermez. Mobil cihazlardan gelen radyasyon, sinyal gücü zayıf olan yerlerde keskin şekilde artmaktadır.

SAR Değeri Çok Önemli Mi
SAR Değeri Çok Önemli Mi

Bu neden ile, düşük sinyal gücünden dolayı sürekli olarak daha yüksek seviyelerde çalışıyor ise, sar değeri düşük bir akıllı telefonu kullanmak çok fazla bir fark yaratmaz.Daha yüksek sar değerine, sahip bir cihaz daha iyi kalitede bir antene vede dolayısı ile daha iyi sinyal alım özelliğine sahip olabilmektedir. Daha iyi bir sinyal ile, sar değeri düşük, yalnız kalitesiz bir anten olandan daha az radyasyon yayabilmektedir.

Sar Değeri Ne İşe Yarar, Sar değeri radyo frekans elektromanyetik alana maruz kalındığında beden tarafından soğurulan enerji oranının bir ölçüsüdür. Akılı telefon alırken dikkat edilmelidir. Akıllı telefonlardaki, bu değerin yüksek olması durumunda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Eğer ki sizin de sar değeri ne işe yarar, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sar değeri ne işe yarar, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sar değeri ne işe yarar, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Anismus Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed