Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir?

Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir? Sinovac Aşı İçeriği Nedir? Hakkında merak edilen tüm her şeyi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir? Sinovac Aşı İçeriği Nedir?

Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir

Pandemi sürecinde dünya genelin de ciddi tehdit oluşturması nedeni ile yoğun çalışmalar ile farklı firmalar tarafından mümkün olan en kısa sürede covid-19 aşıları piyasaya sürüldü. Halk arasında Çin aşısı olarak bilinen Sinovac aşısı özellikle de erken bir dönemde uygulanmaya başlaması nedeni ile güvenirlik vede etkinlik açısından bir çok kişi tarafından tartışma konusu olmuştur. Yazımızın içeriğin de ise sinovac aşı içeriği nedir? ve sinovac aşının yan etkileri ile ilgili bilgileri derleyip hazırladık. Peki sinovac aşının yan etkileri nelerdir?

Sinovac aşı ülkemiz de vede dünya da yaygın olarak tercih edilmektedir. Viral vektör tabanlı aşı olan sinovac aşısı içeriği de merak edilmektedir. Viral vektör tabanlı aşılar da zayıflatılarak, etkisiz hale getirilmiş hastalık yapma yeteneği yer almayan virüsler vücuda verilmektedir. Vücudun bunlara karşı antikor üretmesi sağlanmaktadır. Siz de yazımızın devamına giderek sinovac aşısının yan etkilerini vede içeriğini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Sinovac Aşı İçeriği Nelerdir?

Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir?

İshal.
Ateş.
Aşının yapıldığı kolda kızarıklık, ağrı ve şişlik gibi sorunlar.
Titreme.
Baş vede vücut ağrıları.
Yorgunluk.

Antijen, viral vektör tabanlı aşı olan sinovac aşısında aktif bileşen olarak etkisiz hale getirilmiş corona virüsleri bulunmaktadır. Virüsler hastalık yapma yeteneğini kaybetmiş olduğu için vücut açısından enfeksiyon riski yapmaz. Yalnız antijen olarak algılanması neden ile vücut tarafından antikor üretimi gerçekleştirilir vede bu sayede bağışıklık gelişmektedir. Sodyum klorür, tuz olarak da isimlendirilen sodyum klorür aşının yoğunluğunu vücut sıvılarına uygun şekilde ayarlayarak en iyi biçimde yayılmasını sağlamaktadır.

Alüminyum hidroksit, yardımcı madde olarak aşıların içerisin de çok uzun yıllardır kullanılan, aşı içeriğindeki virüslere karşı vücudun verdiği yanıtın artırılmasını sağlamaktadır. Sodyum hidroksit, aşı içeriğinin uzun süre saklanabilmesi için gerekli olan pH dengesinin ayarlanmasını sağlamaktadır. Su, aşı içeriğindeki maddeler su içerisin de çözülerek vücuda enjekte edilmektedir. Monosodyum vede disodyum hidrojen sülfat, aşının antijenik özelliğini kaybetmemesi için ayarlanmasını sağlamaktadır.

Sinovac Aşının Yan Etkileri Nelerdir, sinovac aşısının faz 1 ile faz 2 çalışmaların da henüz herhangi ciddi yan etki saptanmamıştır. Bununla birlikte hafif vede orta şiddetli bazı yan etkilerin görülmesi olası durumdur. Herkes de görülmemek ile birlikte bazı kişiler de gelişebilecek yan etkiler yer almaktadır. Eğer ki sizin de sinovac aşısının yan etkileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sinovac aşının yan etkileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sinovac aşının yan etkileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dirsek Kireçlenmesi Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed