Soğuk Su İle Duş Almanın Faydaları Nelerdir?

Soğuk su ile duş almanın faydaları nelerdir? Her insan temizliğe önem vermektedir, vede günlük olarak 3 kere banyo yapmaktadırlar. Günümüzde, aslında yanlış bilinen bir kaç bilgi yada halk arasında dile dolanmış bazı bilgiler dolanmaktadır. Soğuk su ile duş almanın faydarı aslında saymakla bitmez. Bizlerde bu yazımızda size soğuk su ile duş almanın faydaları nelerdir hakkında bilgiler vereceğiz.

Soğuk su ile duş almanın faydaları nelerdir? Zararları Nelerdir?

Sağlık açısındanda bir okadar faydalı olan ılık vede soğuk su ile duş insanı ferahlatma açısından vede vücuttaki kan dolaşımını daha çok arttırması yönünde hekimler tarafından çokça dile getirilmektedir. Soğuk su ile duş almak metabolizmayı daha çok çalıştırdığını günümüzde bilmekteyiz.

soğuk su ile duş almak
soğuk su ile duş almak

Peki soğuk su ile duş almanın fayları gelin birlikte inceleyim.

– Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Soğuk su ile alınan duş, bağışıklık sistemine iyi gelmektedir. Aldığımız soğuk su ile duş, titremeye neden olduğundan metabolizmamızı daha hızlı çalıştırmakta vede bağışıklık sistemini aktivite etmekdir.

– Kilo vermenize yardımcı olur. Soğuk su ile alınan duşun diğer yararı ise zayıflamanıza yardımcı olur. Neden mi? Soğuk su ile alınan duş üşümemize olanak tanır vede vücudun ısınması için yağ tüketir buda daha çok yağ tüketimine elverişli olacağından zayıflamamıza olanaktır.

– Depresyona girenler için iyi bir yolda, soğuk su ile duş almaktan geçmektedir. Kan dolaşımını daha çok hızlandırdığı için soğuk suyun altında belirli müddetlerde durduğumuz zaman kendimizi daha enerjik vede rahatlamış hissederiz.

– Sağlıklı vede parlak cilde sahip olursunuz. Soğuk su ile alınan duşta, açık gözeneklerin daralmasına olanak sağlar vede saçlarınızın daha canlı ve parlak durmasını gösterir.

– Günümüzde sıcak su ile duş alan erkeklerde sperm kalitesini düşürdüğünü bilmekteyiz. Soğuk su ile alınan duş, aslında bebek sahibi olmak isteyenlerde birebir yardımcı yöntemlerdendir.

– Eğerki gece yattığınızda uyuyamıyorsanız, yatağınızda dönüp dönüp duruyorsanız soğuk suyun altına girmenizde fayda vardır. Soğuk suyun şok etkisinden sonra vücudunuz rahatlığa kavuşacak, daha fazla oksijen vücudunuza yollayacak.

– Akciğerleriniz açılır vede daha fazla oksijen alırsınız. Soğuk su ile alınan duşta, daha derin nefes almanız gerektiğinden akciğerleriniz açılır vede daha iyi oksijen almış olursunuz.

Soğuk su ile alınan duş faydaları yukarda saydıklarımızla sınırlı değildir, aslında bir çok yararlı faydaları bulunmaktadır. Aklımıza gelen bir kaçtanesini sizler için yazımızda toparladık.

Soğuk su ile duş almanın faydaları nelerdir
Soğuk su ile duş almanın faydaları nelerdir

Peki soğuk su ile duş almanın hiç mi bize zararı yok?

Aslında tabikide hekim kontrolu gerektiren birşey olduğunu bizler burdan yinede sizlere vurgulayalım. Aşırıya kaçılan herşeyin zararı vardır. Fazla soğuk suyu maruz kalmak sizin için tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Eğerki soğuk suyun altında kalma zamanınızı ayarlayamazsanız kalp hastalıkları, zatürre, baş, boyun, omurilik, kas rahatsızlıkları ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Soğuk su ile duş almanın faydaları nelerdir

Soğuk su ile duş almak başlı başına sakın tedavi yöntemi diye nitelendirmeyin. Suyun her türlü nimetleri vede her türlü hastalıklara iyi geldiği yönleri vardır yalnız hekim kontrolünde yapılması sizin yararınıza olduğunuda bilmeniz lazım.

Soğuk su ile duş almak başka ne gibi yararları olduğunu siz değerli kullanıcılarımız biliyorsa yorum bölümünden bize yazabilir, bilgilerin çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Siz değerli okuyucularımızın bilgilerinede ihtiyacımız olduğunu unutmayın. Eğerki yazımızı faydalı bulduysanız lütfen paylaşıp destek olmayı unutmayın. Soru vede şikayetleriniz için bize yorum yazarak iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed