Solaryum Zararları Nelerdir?

Solaryum Zararları Nelerdir? Solaryum Nedir? Bilmeniz Gerekenler… Solaryum hakkında bir çok eksik bilgiler insanlar tarafından bilinmektedir.

Solaryum Zararları Nelerdir? Solaryum Nedir? Bilmeniz Gerekenler…

Solaryum Zararları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Solaryum Zararları Nelerdir, Solaryum Nedir, Solaryumun Sağlığa Zararları, Solaryum Zayıflatırmı, Solaryum Zararları, Solaryum Nasıl Girilir, Solaryum Ne İşe Yarar, Solaryumun Zararları Sadece Cilt Kanseriyle Kalmıyor

Solaryım zararları nelerdir, hakkında bir çok eksik bilgiler insanlar tarafından bilinmekte. Solaryum zararları vede solaryum nedir? hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar için hazırladığımız yazımız da solaryum hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Teni bronzlaştırmak adına kullanılan ultraviyole ışınlarını kullanmakta olan cihazlara solaryum denmektedir. Oluşturulmuş kabin şeklin de bulunan kutunun içine girildiğin de 5,10,15 dakikalık seanslar sayesinde yapay bronzlaşma yapılabilmektedir.Solaryum ifadesi ise bronzlaşmak için ultraviyole ışınlar kullanılan ayak kabinleri vede yataklar için kullanılmakta.

Ultraviyole ışınlar deriye nasıl etki etmektedir? sorusuna ise, derinin üst kısmı olan vede epidemis denilen bölgedeki deri hücreleri melanin isminde bir pigment üretmektedir. Pigment deriye doğal rengini kazandırmakta. Deri ultraviyole ışınlara maruz kaldığın da daha fazla melanin üretilmektedir.

SOLARYUMUN SAĞLIĞA ZARARLARI

Deri kanseri.
Gözde hasar.
Deri tahrişleri.
Deride hasar.
Güneş yanığı.
Bağışıklık sistemine olan etkileri.
Bağımlılığa neden olabilmektedir.

Kanserojen şeylere vede sigara gibi benzer olarak solaryum da endorfin rahatlamaya vede iyi hissetme sağlayarak bağımlılık yapmaktadır. UV radyasyonları, vücudun bağışıklık sistemin de değişikliklere neden olmaktadır. Değişimlerin vücuda etkileri daha tam olarak bilinmemektedir. Deri uzun vadede geri döndürülemez hal aldığın da erken yaşlanabilir vede deri kanseri görülebilmektedir. Solaryum kullanımı sonuçu, deride yanıklar vede kabarıklar meydana gelebilmektedir. Solaryum kullanan insanların %50’si kadarı derilerinde küçük kızarıklıklar,kuruluk vede kaşıntı görebilmektedir. Günümüz de UVB’in deri kanserine yol açtığı sanılıyordu vede şuan da hem UVB’in hemde UVA’ın deri kanserinin oluşmasın da risk oranları artmaktadır.

İnsanın sağlıklı kemiklere sahip olabilmesi için d vitamini alması şarttır. Derimiz vede vücudumuz ultraviyole ışığına marız kaldığın da ise d vitamini üretmektedir. D vitaminini belli başlı yiyeceklerde de bulunmaktadır. Genel olarak insanlar çok az güneş ışınlarına maruz kaldıkların da d vitamini üretebilmek için yeterli ışınları almaktadırlar. Bu yüzden d vitamini üretebilmeniz için solaryuma girmenize gerek yoktur.

Solaryum Zararları Nelerdir, hakkın da bilmeniz gerekenleri yazımız da hazırladık. Siz de solaryum zararları nelerdir, merak ediyorsanız sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Solaryum zararları nelerdir, yazımızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Acısız Ağda Yapmanın Pratik Yöntemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed