Stockholm Sendromu Kimlerde Görülür?

Stockholm Sendromu Kimlerde Görülür? Stockholm Sendromu Nedir? Stockhol sendromu nasıl anlaşılır? ile ilgili tüm detayları sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Stockholm Sendromu Kimlerde Görülür? Stockholm Sendromu Nedir?

Stockholm Sendromu Kimlerde Görülür
Sayfa İçeriği: Stockholm Sendromu Kimlerde Görülür, Stockholm Sendromu Nedir, Stockholm Sendromu Nedir, Stockholm Sendromu Nasıl Anlaşılır, Stockholm Sendromu Nasıl Ortaya Çıkar, Stockholm Sendromu Çocuklar, Stockholm Sendromu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Stockholm sendromu kimlerde görülür ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için yazımız da hazırladık. Stockholm sendromu nedir? hakkında bilgilere yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Stockholm sendromu nedir? ile ilgili bilmeniz gerekenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Stockholm sendromu hakkında tüm detayları ile ilgili yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Peki stockholm sendromu kimlerde görülür?

Stockholm sendromu, baskı altın da bulunan kişinin belli süre sonra kendisine baskı uygulayan kişiye duyduğu hayranlığa denmektedir. Suçlu kişi, baskı uyguladığı kişiye hem iyi, hem de kötü davranarak etkisi altına almaktadır. Bu durum ise zamanla baskı altındaki kişinin suçluya sevgi vede saygı duyması ile sonuçlanmaktadır. Zaman içinde suçlu kişi bu yöntemle birlikte haklı konumuna girmektedir.

Uzmanların bu konu üzerine yapmış olduğu araştırmalar da baskı altındaki kişinin kendisine işkence yapan kişiye duygusal bağla bağlandığı da gözlenmiştir. Uzmanların bu tür durumun yaşanmasındaki en büyük etkenin beyinin tehlikeye karşı koruma kalkanı oluştururken meydana gelen, teslimiyet duygusundan kaynaklandığını vurgulamaktadır. Bu durum hayatta kalma mücadelesi ile de ortaya çıkabilmektedir.

STOCKHOLM SENDROMU NEDİR?

Yaş gurubuna vede cinsiyetine görede değişiklik gösterebilmektedir. Küçük yaşta bir çocuğun bu durumla karşı karşıya kalması daha korkunç boyutlana bilmektedir. Küçük yaşta bir çocuğun bir kişiye bağlanması vede durumu kabullenmesi daha kolay sanılmaktadır. Yalnız bu tam tersi bir durumdur. Küçük yaşta olan bir çocuğun zihnini ele geçirmek sanıldığı kadar da kolay birşey değildir. Küçük yaştaki çocuğun, herşeyi sorgulama çağında olması durumu kolay kolay kabul etmezler. Bu durum da baskı uygulayan kişinin şiddetini arttırmaktadır.

STOCKHOLM SENDROMU NASIL ORTAYA ÇIKAR?

STOCKHOLM SENDROMU NASIL ANLAŞILIR?

Stockholm sendromu yetişkin bireyler de daha farklıdır. Erkeklere oranla bu durum kadınlar daha kolay kabullenmektedir. Kadınlar hayattaki tek bağlantısının o olduğunu düşünürler. Stockholm sendromu en çok da aile içi şiddette, tecavüz veya taciz olayların da ve de hapishaneye girmiş kişilerde ortaya çıkmaktadır. Uzmanların belirtilerine göre, bu kişilerin sendromu yaşamasının iç dünyalarındaki eksiklerinin vede travmaların da sebep olabileceiğini vurgulamaktadır. Araştırmalara göre, aşk duygusunun da belli zaman sonra stockholm sendromunu tetiklediği vede aşık olan kişinin kendisini diğer kişiye ait hissetmesi ile başladığ tespit edilmiştir.

1973 yılında ilk olarak isveçte gerçekleşmiş bir banka soygunun da ortaya çıkmıştır. Bankayı soymaya giden kişilerin, rehin aldığı kişilere iyi davranması, yalnız polisin onları kurtarmaya çalıştığı sırada uyguladığı durumları ise rehin alınan kişilerin kötü algılaması sırasında stockholm sendromu tetiklemiştir. Olay sonunda ise, rehin alınan kişiler soyguncuların aleyine tek bir şikayette bulunmamışlardır.

Stockholm Sendromu Kimlerde Görülür, yazımız da hazırladığımız stockholm sendromu hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğerki sizin de stockholm sendromu kimlerde görülür, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Stockholm sendromu kimlerde görülür, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 2 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed