Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir?

Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir? Soğuğa Dayanıklı Çiçekler Hangileridir? Kışın soğuk havaların gelmesi ile dayanıklı çiçekleri sizler için hazırladık.

Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir? Soğuğa Dayanıklı Çiçekler Hangileridir?

Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir
Sayfa İçeriği: Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir, Soğuğa Dayanıklı Çiçekler Hangileridir, Kış Aylarına Dayanıklı Çiçekler Hangileridir, Kışa Dayanıklı Çiçekler, Soğuğa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir

Kışa dayanıklı çiçekler nelerdir hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızdan bulabilirsiniz. Soğuğa dayanıklı çiçekler hangileridir? ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Kış ayların da soğukların gelmesi ile dayanıklı çiçekleri yazımızın devamında sizler için hazırladık. Peki kışa dayanıklı çiçekler nelerdir?

Bir çok çiçek türleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise soğuğu sevmekte vede yapısı gereği dayanıklılığını korumaktadır. Çiçekler güneş ışınlarından çokta hoşlanmazlar vede genellikle kapalı havaları sevmekteler. Bu gibi durumlu özelliklerin de suya çok ihtiyaç duymayan bir yapılar gözlenmektedir. Kış ayların da bakabileceğiniz çiçekleri sizler için derledik. Sizde yazımızın devamına giderek kış ayların da dayanıklı çiçekleri öğrenebilirsiniz.

KIŞ AYLARINA DAYANIKLI ÇİÇEKLER HANGİLERİDİR?

– SİKLAMEN ÇİÇEĞİ: Bakımı kış ayların da zor olmayan vede sizi yormayan siklamen çiçeğini tercih edebilirsiniz. Siklamen çiçeği uzun ömürlü olarak bilinmektedir. Soğanlı bir bitki yapısına sahip vede yaprakları kalp şeklindedir. Bu çiçeği beslemek için, siklamen çiçeğini serin ortama koymanız gerekmekte. Siklamen çiçeğinin yapraklarına su değdirmemeye dikkat etmelisiniz. Rengarenk çiçek olduğundan eviniz de oldukça estetik görünüş verecektir.

– ÇUHA ÇİÇEĞİ: Evde beslenen nadide çiçeklerden olan çuha çiçeği, soğuk havayı sevmektedir. Kış ayına özel evde tercih edebilirsiniz. Çuha çiçeği, çiçeklenme özelliğini soğuk havalar da gerçekleştirmektedir. Yoğun bulunmayan güneş ışınlarını sevmektedir. Siz de çuha çiçeği beslemek isterseniz geniş saksılar da yetiştirebilirsiniz. Çuha çiçeğin de, renk seçeneği fazla olmaktadır, nemli toprağı sevmesi ile çok su vermekten kaçının.

– ATATÜRK ÇİÇEĞİ: Atatürk çiçeği latin kökenlidir. Kış ayların da bakımı çok rahat yapılmaktadır. En belirgin özellikleri ise yapraklarına karatma işlemi yapıldığın da kızıl hale dönüşmesidir. Küçük sarı renkte olan çiçekleri sayesin de, aprakların arasında gizlendiğinden yaprakları çiçek olarak karıştırılmamalı. Eğer siz de atatürk çiçeği beslemek istiyorsanız nemli ortamlarda bulundurun. Atatürk çiçeği, açtığın da aşırı su vermeyin. Direkt olarak güneş ışınlarına maruz bırakmayın.

Kışa Dayanıklı Çiçekler Nelerdir, yazımız da hazırladığımız kışa dayanıklı çiçekleri öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de kışa dayanıklı çiçekler nelerdir, yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kışa dayanıklı çiçekler nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed