Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır? Sülük Tedavisinin Yan Etkisi Var mı? Sülük tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır? Hakkında merak edilenler yazımızda.

Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır? Sülük Tedavisinin Yan Etkisi Var mı?

Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır
Sayfa İçeriği: Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır

Tatlı suda yaşayan sülükler, yapıları gereği hassas canlılardır. Isıya, sese, ışığa vede suda meydana gelen titreşimlere karşı da hassas canlılardır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için sülük tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır? ve sülük tedavisinin yan etkisi var mı? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Sülük tedavisi nasıl uygulanır?

Sülüklerin dünyada bir çok türü vardır. Yalnız tedavi için hirudo orientalis, hirudo verbana, hirudo medicinalis vede hirudo suluki türleri tercih edilmektedir. Ülkemiz de hirudo verbana cinsi kullanılmaktadır. Yalnız tıbbi sülük türlerinin tedavinin etkinliği üzerinde, herhangi etkisi yoktur. Tıbbi sülük dışındaki cinsler de, tedavi amacı ile kullanılmamaktadır. Klinik ortam da uzman hekim gözetimin de uygulanması gereken uyguladır. Tedavi de tercih edilen sülükler, uygulama öncesinde dezenfekte edilmeli vede her sülük yalnızca bir defa kullanılmalıdır. Tıbbi sülük uygulamasın da genellik ile sülükler iz bırakmadan geçen küçük yaralar oluşturmaktadır. Tedavi sonrasında da, kullanılan sülüklerin, tıbbi atık olarak değerlendirilmeleri gerekmekte. Uygulama esnasındaki sülük sayısına uzman hekim tarafından karar verilmektedir. Genellik ile aynı anda maksimum 4 ya da 5 sülük önerilmek ile birlik de, klinik değerlendirmeye göre değişiklik gösterebilir. Bulunan hastalığa göre uygulanacak bölgeler de, uzman hekim tarafından belirlenir. Yazımızın devamına giderek sülük tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır, ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Sülük Tedavisinin Yan Etkisi Var Mı?

Sülük Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Kronik yorgunluk sendromu,
Panik atak vede anksiyete,
Romatizmal hastalıklar,
Sinir sistemine bağlı hastalıklar,
Migren vede gerilim tipi baş ağrıları,
Eklem kireçlenmeleri,
Damar hastalıkları,
Osteoartrit vede epikondilit gibi eklem hastalıkları.

Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sinir hücrelerinin onarımın da etkili,
Vücudun iç dengesini yeniden kazanmasın da yardımcı,
Venöz tıkanıklıkların tedavisin de uygulanır,
Kan basıncı üzerindeki etkileri ile tansiyonun dengelenmesinde rol oynar,
Antidepresan özelliği ile panik atak, anksiyete vede depresyon belirtilerine iyi gelir,
Bronş vede akciğer hastalıklarının tedavisin de tercih edilebilir,
Vücut direncini vede bağışıklık sistemini güçlendirir,
Yaşlanma karşıtı etkisi ile cildi güzelleştirir,
Kalp sağlığına vede kan dolaşımına faydalı,
Kasların gevşemesinde vede ağrı sorunlarının giderilmesinde yardımcı,
Yeni kan oluşumunu da destekler iken, dokulardaki oksijenlenme oranını da artırır,
Sülük tedavisi kan yolu ile vücuttaki toksin maddelerin, atılmasın da etkilidir. Bu sayede detoks etkisi yaparak, vücut da rahatlama hissettirmektedir.

Sülük tedavisi, tamamen doğal tıbbi yöntem olduğu için, ciddi yan etkisi yoktur. Yalnız bazı hastalar da, özellik ile ilk tedaviden sonra baş dönmesi, genel halsizlik vede düşük tansiyon şikayeti görülebilir. Bunlar ciddi semptomlar değildir. Uygulamadan 24 saat önce vede sonra kahve, alkol ya da güçlü çay içilmemesi gerekmektedir. Bu içecekler, kan damarlarının genişlemesine neden olabileceğinden, kanama riskini de artırabilir. Bu öneri özellik ile düşük tansiyonu olan hastalar için oldukça önemlidir.

Sülük Tedavisinin Bazı Yan Etkileri Nelerdir?

Sülük tedavisin de bazı yan etkiler görülebilir. Bunların başlıcaları ise kabarcıklar, kaşıntı vede döküntü oluşumu gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Yalnız bunlar geçici etkidir. Alerjik tepki gösteren bölgelere, buz uygulanarak rahatlama sağlanabilir. Uygulama sonrasında bölgeye uygulanan tamponun 8 ila 10 saat arasında açılmaması tavsiye edilmektedir. Benzer biçimde çok sıcak veya soğuğa maruz kalmaktan vede bölgenin su ile temasından da kaçınılmalıdır. Sülük tedavisinin, bir çok hastalığa faydası vardır. Hem tamamlayıcı, hem de bütünleştirici tıp alanın da önemli tedavi tekniğidir. Kolay ancak etkili yöntemdir.

Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır, hem bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı önlem almak, hem de mevcut hastalıklardan kurtulmak için, sülük tedavisinden faydalanabilirsiniz. Eğer ki sizin de sülük tedavisi nasıl uygulanır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sülük tedavisi nasıl uygulanır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sülük tedavisinin faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mavi Dil Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed