Windows 10 Format Sonrası Neler Yapılmalı?

Windows 10 Format Sonrası Neler Yapılmalı? Windows 10 Format Sonrası Yapılması Gerekenler, Windows 10 Format sonrası işlemler ile ilgili bilgiler.

Windows 10 Format Sonrası Neler Yapılmalı? Windows 10 Format Sonrası

Windows 10 Format Sonrası Neler Yapılmalı
Sayfa İçeriği: Windows 10 Format Sonrası Neler Yapılmalı

Bir çok insanın aklını karıştıran sorulardan biri olan bilgisayar format sonrası, kurulması gereken programlar listesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Format atıldıktan sonra, işletim sistemine yüklenmesi gereken bazı programlar vede işlemler bulunmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için windows 10 format sonrası yapılması gerekenler vede windows 10 format sonrası hangi programlar kurulur? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Windows 10 format sonrası neler yapılmalı?

Son zamanlar da en çok merak konusu olan, bilgisayara format atıldıktan sonra, yapılması gereken işlemler ile alakalı bazı bilgilere yazımızın içeriğin de yer verdik. İşletim sistemi yüklendikten sonra, bilgisayara kurulması gereken bir kaç program bulunmaktadır. Bunları bilgisayarınıza kurduğunuz da, işlemleriniz de daha kolaylık vede vakit kaybı da yaşamazsınız. Daha sonra kurulacak olan bu programlar, format atıldıktan sonra hemen kurarsanız işleriniz de aksamaz. Yazımızın devamına giderek windows 10 format sonrası kurulması gereken programlar listesine ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Format Sonrası Hangi Programlar Kurulur?

Windows 10 Format sonrası Yapılması Gerekenler

4K Video downloader programı,
Lightshot,
Driver booster,
Realtek HD audio driver,
Antivirüs programı,
VLC player programı,
Adobe reader programı,
Winrar programı,
Google chrome. Bu tarayıcı tercihe göre değişilik gösterebilir.

4K Video downloader programı, Youtube üzerinden video, müzik vs. dosyaları indirebilirsiniz. Yalnız bu program zorunlu programlar arasında değildir. Yüklemek isterseniz yüklemeyin. Yalnız youtube ortamından ses dosyası ya da video dosyalarını indirmede işinize oldukça faydalı olacaktır. Lightshot programı, hızlı ekran görüntüsü alma olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı ise oldukça basittir. Klavyeden prtsc tuşuna bastığınız da, ekran görüntüsü almak istediğiniz alanı seçip, istediğiniz yere görüntüyü kayıt edebiliyorsunuz. Bu program da zorunlu değil ama format sonrası yüklenmesi gereken programlardan olabilir.

Diriver bootster programı ise driver yükleme programıdır. Program bilgisayarınızın güncel olmayan ya da yüklenmemiş en temel driverlarını güncellemektedir. Eğer direvarları yüklemez ya da güncelleme yapmazsanız bilgisayarınızdan da maksimum performans göremezseniz. Eski dönemler de tek tek driver cd’leri ya da internet ortamında aratarak ilgili driveri bulurduk. Ama artık bu işlemler oldukça basit. Bu programı bilgisayara yükleyip driverları yükledikten sonra, denetim masasından kaldırabilirsiniz. Driver yükleme işlemlerini bitirdiğiniz de, bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz., durmasına gerek yok. Realtek HD audio driver programı ses driveri olarak geçmektedir. Ses sürücüsü olmayan bir bilgisayar da kaliteli iletişim kurmak, ses alıp vermek mümkün değildir. Mesela; Sesi kaliteli dinleyemezsiniz, mikrofonunuz var ise karşı tarafa sesi daha az vede kalitesiz gönderirsiniz. Bu ses driveri en gerekli temel sürücülerden biridir. Kendi sitesinden bu driveri ücretsiz indirebilirsiniz. Yalnız çok uzun sürdüğü için, hızlı biçimde gezginler websitesinden orjinal olarak da indirebilirsiniz.

Antivirüs programı, bilgisayarı zararlı yazılımlara karşı korumak adına bilgisayarınız da olmazsa olmaz programlar arasındadır. Bir çok piyasa da ücretsiz antivirüs programları vardır. Mesela; Bitdefender antivirüs, kaspersky, AVG, avira, panda, malwarebytes, anti-malware vs. Dilediğiniz bir tanesini bilgisayarınıza kurabilir ya da lisanslı olarak alabilirsiniz. VLC player programı, dizi, video, film izleyeceksiniz o zaman video oynatıcıya ihtiyacınız olduğunuzu da unutmayın. Normal de yerleşik olarak, format sonraıs video oynatıcı olarak windows media player gelmektedir. Ama net vede kaliteli görüntü sağlayan program da ülkemizin en popüler video oynatıcı programı olan VLC player programı olmaktadır.

Windows 10 Format Sonrası Kurulması Gereken Proramlar

Adobe reader programı, pdf dosyalarını açmak için, bilgisayar da yüklü olması gereken programdır. Aynı zaman da adobenin ücretsiz programları arasında yer almaktadır. Bu programı sadece pdf uzantılı belgeleri açmak için kullanabilirsiniz. Alternatif bir çok ücretsiz pdf açan program bulunmaktadır. Yalnız orjinal olması daha mantıklıdır. Adobe ürünleri her zaman kaliteli olmaktadır. Winrar proramı, sıkıştırma programı olarak geçmektedir. Dosyaları sıkıştırarak orjinal halini değiştirmeden daha küçük boyutta indirmenizi sağlamaktadır. İnternet ortamın da bir dosya indirmek istediğiniz de, çoğunluk ile winrar ile sıkıştırılmış olarak indirirsiniz. Sıkıştırılmış dosyayı ise eski haline getirmek için de, winrar programı kullanmanız gerekmektedir. Kurulum da 40 gün kullanma süresi vermektedir. Yalnız 40 gün sonunda da sınırsız olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Google chrome, internet tarayıcıdır. Nerede ise bu tarayıcı her bilgisayar da vardır. Standart olarak her bilgisayar da yüklü olarak Explorer ve microsoft edge gibi tarayıcılar vardır. Yalnız google chrome gibi hızlı ve yerine geçebilecek henüz bir tarayıcı yoktur.

Windows 10 Format Sonrası Neler Yapılmalı, fomat sonrası tamamlandığın da, windows oturum açma ekranı yönetici hesabını görüntüleyebilir vede kullanıcıdan parolayı isteyebilir. Yönetici hesabının parola kutusuna basıldığında, sıfırlamadan önce bilgisayara eklenen kullanıcı hesapları, windows da oturum açmak için seçenekler olarak görünmektedir. Eğer ki sizin de windows 10 format sonrası neler yapılmalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Windows 10 format sonrası neler yapılmalı, yazımızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da windows 10 format sonrası yapılması gereken yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed