Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir?

Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir? Tırnaklarda Beyaz Leke, Tırnaklarda Beyaz Leke Nasıl Geçer? İle ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda.

Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir? Tırnaklarda Beyaz Leke

Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir

İnsanların çocuğu nerede ise tırnaklarına önem vermektedir. Tırnakların güzel vede bakımlı görünmesi ise fiziksel kadar, sağlıklı olmanında göstergesi olmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için tırnaklarda beyaz leke nasıl geçer? ve tırnaklarda beyaz lekeler neden olur? Sorularınızın cevaplarını ayrıntılı olarak bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Peki Tırnaklarda beyaz leke nedenleri nelerdir?

Tırnaklarda uzun süreli beyaz lekeler olması, kesinlikle ciddiye alınmalıdır. Bu durum da mutlaka geç kalınmaması lazım. Tırnaklarınız da eğer beyaz lekeler mevcut ise, dermatoloji doktoruna giderek muayene vede laboratuvar testleri ile nedeni araştırılarak, neden yönelik tedavinin uygulanması gerekmektedir. Zaman zaman tırnaklarda beyaz lekeler görülebilir, uzun süre geçmeyen lekeler için mutlaka doktora başvurulmalıdır. Yazımızın devamına giderek tırnaklarda beyaz leke nedenleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tırnaklarda Beyaz Leke Nasıl Geçer?

Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri

Tırnaklarda görülen beyaz lekeler, uzun beyaz dalgalanmalar biçiminde vede birden fazla tırnak da görülmesi durumun da protein vede başka besin eksikliğinden, karaciğer ya da böbrek sorunlarından kaynaklı olarak rastlanmaktadır. Kısa beyaz vede yatay çizgiler ise sıklık ile darbe sonucu meydana gelmektedir. Sert cisimlere tırnaklar ile müdahale edilmemesiyle, kendiliğinden kısa zaman da geçmektedir. Tırnaklarda oluşan beyaz lekelerin, tırnak kökünden ucuna kadar geniş bölgeye yayılması da arsenik zehirlenmeleri, selenyum, çinko, kalsiyum, magnezyum vede manganez gibi minerallerin eksikliğinden dolayı meydana gelmektedir. Bu durum da mutlaka kan değerlendirilmesi yapılmalı. Tırnaklarda beyaz lekelerin meydana gelmesinde ki, diğer nedenler de tiroid hormonlarının düzensizliği, keratin yetersizliği, kansızlık vede bazı ilaçların yan etkileri olarak görülmektedir.

Tırnaklarda beyaz lekelerin geçmesi için bazı yöntemler ve çözümler yer almaktadır. Ojeler de tırnaklar da hava sirkülasyonunu önleyerek, dolaşım bozukluğu ile beraber, beyaz lekelerin meydana gelmesine yol açmaktadır. Ojeler kesinlikle uzun süre tırnaklar da tutulmamalı ve gliserinli sağlıklı temizleyici ajanlar ile çıkarılmalıdır. Tırnakların hava alması sağlanmalı. Protein eksikliği nedeni ile meydana gelen tırnaklarda ki beyaz lekeler, protein barındıran yiyeceklerin tüketilmesi ile çözümlenir.

Tırnaklarda Beyaz Lekeler Neden Olur?

Tırnakların üzerin de meydana gelen beyaz lekeler, özellikle de ayak tırnakların da mantar hastalığının başlangıcı olabilmektedir. Bazı cilt hastalıkların da, lökonişi denilen beyaz lekeler görülmektedir. Bu durum ilerlememesi açısından, vakit kaybetmeden cilt doktoru tarafından tedavinin başlatılması lazım. Tüm beyaz lekeler aslında sorun teşkil etmese de, uzun süreli geçmeyen beyaz lekeler doktor tarafından kan değerlendirmesi sayesin de nedeni araştırılabilir.

Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir, tırnaklarda beyaz lekeler eğer ki, tırnağınızı diğer eliniz ile sıktığınız zaman kayboluyor ise bu durum protein eksikliğinden kaynaklanıyordur. Bu sorun ise protein alındığında geçmekte. Vitamin vede mineral eksikliğin de tırnaklar da beyaz lekeler meydana gelebilir. Tırnaklarda beyaz lekelerin çıkmasının, en büyük etkeni de kalsiyum vede çinko eksikliğinden olmaktadır. Eğer ki sizin de tırnaklarda beyaz leke nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Tırnaklarda beyaz leke nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da tırnaklarda beyaz leke nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tırnak Eti Soyulması Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed