B3 Vitamini Faydaları Nelerdir?

B3 Vitamini Faydaları Nelerdir? Nikotinamid Ne İşe Yarar? Nikotinamid nedir? Hakkında merak ettiklerinizi, yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz.

B3 Vitamini Faydaları Nelerdir? Nikotinamid Ne İşe Yarar?

B3 Vitamini Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: B3 Vitamini Faydaları Nelerdir

İnsan vücudun da vitaminlerin yeri oldukça önem taşımaktadır. Nikotinamid de b3 vitamini olarak vücut ve cilt için değerli vitaminler arasında yer almaktadır. Bu vitamin eksikliği böbrek, cilt vede daha bir çok organ da bozukluğa neden olmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için nikotinamid nedir? vede nikotinamid ne işe yarar? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak hazırladık. Peki B3 vitamini faydaları nelerdir?

B3 vitamini, nikotinamid olarak adlandırılmaktadır. Bu vitamin insan vücudunun ihtiyaç duyduğu, vitaminler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de içeriğin de B3 vitamini barındıran yiyecekleri tüketmek oldukça önem taşımaktadır. Nikotinamid olarak da isimlendirilen niasinamid, temel gıda kaynağı olan B3 vitamininin bir şekli olmaktadır. B3 eksikliği böbrek, cilt vede beyin bozukluklarına yol açabilmektedir. B3 vitamini barındıran yiyecekleri tüketmek ise, B3 vitamini eksikliğini önlemeye yardımcı olmaktadır. Yazımızın devamına giderek B3 vitamini faydaları ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Nikotinamid Nedir?

Nikotinamid Ne İşe Yarar?

B3 vitamini özellikle de, genel cilt sağlığı olduğun da, önemli besin kaynağı olarak görülmektedir. Bu durum da, daha fazla araştırmaya gerek duyulmasına rağmen topikal niasinamid akne vede egzama dahil olmak üzere belirli cilt sorunlarının tedavisin de tercih edilmektedir. Nikotinamid ile niasin isim benzerliklerinin aynı olmasına rağmen, aslında ikisi de farklı vitaminlerdir. Bu vitaminler iki farklı B3 vitamin türüdür. Vücuda alınan niasin takviyesinden, niasinamid üretilmektedir. Bu durum ise vücutta aşırı miktar da, niasin olduğu zaman meydana gelebilmektedir. Vücutta ki, triptofan da, nikotinami de dönüştürülebilmektedir. B3 vitamini ya da diğer takviye edici ilaçları kullanmadan önce, mutlaka doktora danışmanız da yarar var.

B3 Vitamini barındıran bazı yiyecekler; Yeşil sebzeler, hububat, yumurta, süt, fasulyeler, balık. Nikotinamid yani B3 vitamini genel olarak, cilt de protein oluşturmaya vede çevresel hasarı önlemek için, nemi hapsetmeye destek vermektedir. B3 vitamini faydalarının vücuda etkisi de oldukça çoktur.

B3 Vitamini Faydaları

Cildin nem dengesini korur,
Cildi sıkılaştırır,
Kızarıklık vede lekelenmeyi en aza indirir,
Yağı düzenler,
Gözenek görünümünü en aza indirir,
Güneş hasarına karşı korur,
Hiperpigmentasyonu tedavi eder,
Oksidatif strese karşı korur,
İnce çizgileri vede kırışıkları en aza indirir.

B3 Vitamini Faydaları Nelerdir, nikotinamid cilt bakımı konusun da, doğru hedefe ulaşmanız için deriye uygulanmalıdır. Bu vitamin türü cilt de hücre oluşturmaya yardımcı olur iken, aynı zaman da onları güneş ışığı, kirlilik vede toksinler gibi çevresel streslerden de korumaktadır. Eğer ki sizin de B3 vitamini faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. B3 vitamini faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da b3 vitamini faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tırnaklarda Beyaz Leke Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed