Uniretic Film Tablet Nasıl Kullanılır?

Uniretic Film Tablet Nasıl Kullanılır? Uniretic Film Tablet Ne İşe Yarar? Uniretic film tablet neye iyi gelir? İle ilgili bilinmesi gerekenler yazımızda.

Uniretic Film Tablet Nasıl Kullanılır? Uniretic Film Tablet Ne İşe Yarar?

Uniretic Film Tablet Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Uniretic Film Tablet Nasıl Kullanılır

Uniretic, hidroklorotiyazid vede moeksipril isimli etken maddeyi içinde barındırmaktadır. Bu film tableti eczanelerden normal reçete ile alabilirsiniz. Adeka ilaç sanayi firmasına ait üretimdir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için uniretic film tablet neye iyi gelir? ve uniretic film tablet ne işe yarar? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Uniretic film tablet nasıl kullanılır?

Anjiyotensin dönüştürücü enzim ADE inhibitörü moeksipril vede bir hidroklorotiyazid diüretik yani idrar söktürücü kombinasyonu olan uniretic, ADE inhibitörü, diüretik ilaç grubuna dahil olmaktadır. Oval yüzü çentikli film tableti olan uniretic, kutu içiriğinde 30 film tablet blister içerisinde bulunacak biçimde ambalajlanmıştır. Tedavileri içinde, tek başına ilaç yerine ilaç kombinasyonu gerektiren, yetişkin hastalar da yüksek kan basıncını tedavi etmek için tercih edilmektedir. Yazımızın devamına giderek uniretic film tablet ile ilgili daha fazla bilgileri bulabilirsiniz.

Uniretic Film Tablet Ne İşe Yarar?

Uniretic Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerkenler

Daha önce, herhangi bir ADE inhibitörüyle tedavi sırasın da solunum güçlüğü, dil ya da yüzde şişme, yoğum kaşıntı ya da deride ciddi döküntü gibi semptomlar rastlandı ise ya da başka nedenler de ailenizde, bu tür semptomlar görüldü ise kullanmayınız.
Etkin maddeye, tiazidlere ya da içerik de yer alan yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız bulunuyor ise kullanmayın.
Böbrek damarların da eğer daralma varsa, ilacı kullanmayın.
Yakın zaman da böbrek nakli olunduysa kullanmayın.
Aliskiren ismi verilen tansiyon düşürücü ilaç ile, tedavi gören böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalar bu ilacı kullanmayın.
Aliskeren ismi verilen, tansiyon düşürücü ilaçla, tedavi gören diyabet hastaları, bu ilacı kullanmadna önce doktoruna danışmalı.

Ciddi karaciğer yetmezliğinde bu ilacı kullanmayın.
Hamileler bu ilacı kesinlikle kullanmamalı.
Böbreklerinizin çalışmasın da, ciddi bozukluk bulunuyorsa kullanmayın.
Kanda düşük ya da yüksek potasyum seviyleri varsa, ilacı kullanmayın.
Hipertrofik kalp kası hastalığına sahipseniz, ilacı kullanmayın.
Kalp kapağında önceden tanısı konmuş, daralma vede kalpten çıkan ana atardar da tıkanıklık ve darlık varsa kullanmayın.

Hamilelikte D kategorisin de olan uniretic, emziren anne adayları doktora danışmadan kullanmamalıdır. İlacın kontrendikeleri; kardiyomiyopati, aşırı duyarlılık, anüri, böbrek yetmezliği, aliskiren kullanan diybet vede böbrek hastaları, kalp kapağında vede ana atardamarda daralma, gebelik vede ağır karaciğer hastalığı.

Uniretic Film Tablet Nasıl Kullanılır, uniretic tablet de dahil olmak üzere, doktora danışmadan rastgele ilaç almaktan sakının. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete etti ise, o şekilde kullanmanız lazım. Yanlış kullanım vede talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler. Tedavi süresince doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Eğer ki sizin de uniretic film tablet nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Uniretic film tablet nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da uniretic film tablet ile ilgili bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Fosfor Hangi Besinlerde Bulunur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed