Uykusuzluğa Sebep Olan Besinler Nelerdir?

Uykusuzluğa Sebep Olan Besinler Nelerdir? Uykusuzluk Nedenleri? Bir çok besinlerin akşam tüketildiğinde uykusuzluğa sebep olmaktadır.

Uykusuzluğa Sebep Olan Besinler Nelerdir? Uykusuzluk Nedenleri?

Uykusuzluğa Sebep Olan Besinler Nelerdir
Sayfa İçeriği: Uykusuzluğa Sebep Olan Besinler Nelerdir, Uykusuzluk Nedenleri, Uykusuzluğa Neden Olan Besinler, Uyku Getirmeyen İçecekler, Uyku Kaçıran Şeyler, Uykusuzluk Yapan Besinler, Uykuyu Kaçıran Besinler

Uykusuzluğa sebep olan besinler nelerdir, hakkında bilmeniz gerekenler vede uykusuzluk nedenleri ile ilgili bilmeniz gereken herşeyi yazımızın devamında sizler için hazırladık. Sizde akşamları tükettiğiniz besinlerin uykusuzluğa sebep olduğunu bildiğiniz de artık tüketimini durduracak vede akşamları o besinleri tüketmekten vazgeçeceksiniz. Bir çok yiyecekleri akşam tükettiğiniz de uykusuzluğa neden olmaktadır. Sağlık yönülden faydası bulunan bazı yiyecekler akşam üzeri tüketildiğinde uykusuzluğa sebep olmaktadır. Uykusuzluğa neden olan besinler nelerdir? ile ilgili bilmeniz gereken tüm herşey sayfamız da sizler için hazırladık.

Akşamları severek tükettiğiniz vede sağlığınız için oldukça faydası olan besinler gece geç saatler de tüketildiğin de beyindeki uyku hormonlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle de uykusuzluğa neden olmaktadır. Bazı besinlerin de içerdikleri maddeler yüzünden de sağlık sorunları meydana gelmektedir. Peki uykusuzluğa sebep olan besinler nelerdir?

UYKUSUZLUĞA NEDEN OLAN BESİNLER

SARIMSAK
SOĞAN
BAHARAT
KAFEİN
BAKLAGİLLER

Baharat, soğan vede sarımsak içermiş olduğu yakıcı maddeler yüzünden midedeki asit oranını etkileyiceğinden şişkinliğe vede mide yanmalarına sebep olmaktadır. Bu durum yemek borusunu da olumsuz yönde etkileyiceği için tüm gece boyunca karın ağrısı çekmenize neden olmaktadır. Baklagillerin bir çoğun da bulunan gaz yapıcı maddeler, bağırsakların hızlı hareketlenmesine neden olmaktadır. Vücuttaki gaz oranını atmak vede yapılan salınım sırasında bağırsaklar hasar görmektedir. Uzman hekimler bu gibi durumların görülmemesi vede yaşanmaması için bazı yemeklerin geç saatler de tüketilmemesi konusunda uyarmaktadır. Normal saatler de bile bu tür yemekler tüketildiğinde mutlaka egzersiz hareketleri yaparak gazın daha rahat çıkarılması desteklenmelidir.

Kafein barındıran besinler kola, kahve vede çay gibi madde beyindeki melatonin hormonunun azalmasına sebep olmaktadır. Melatonin hormonu azaldığında kişinin uykusuz kalma olasılığı da o kadar artmaktadır. Uzman hekimler bu tür içeceklerin akşam üzeri 8 veya 9’dan sonra tüketilmemesi konusunda uyarmaktadır. Bu içecekler çay iki bardak, kahve 1 bardak vede kola 1 bardak kadar tüketilmelidir.

Uykusuzluğa Sebep Olan Besinler Nelerdir, hakkında bilmeniz gereken tüm herşey yazımız da hazırladık. Sizde uykusuzluğa sebep olan besinler nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan sormak istediğiniz soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Uykusuzluğa sebep olan besinler nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızla da paylaşarak onları da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Evde Saçlara Röfle Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed