Vajinitin Nedenleri Nelerdir?

Vajinitin Nedenleri Nelerdir? Vajinitin Belirtileri Nelerdir? Kadınları zaman zaman rahatsız eden vajinit nedenleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Vajinitin Nedenleri Nelerdir? Vajinitin Belirtileri Nelerdir?

Vajinitin Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Vajinitin Nedenleri Nelerdir, Vajinitin Belirtileri Nelerdir, Vajinal Kuruluğa Yol Açan Nedenler, Vajinitin Sebepleri Nelerdir, Vajinit Ne Kadar Sürede Geçer, Vajinit Nedir, Vajinada İltihap Nasıl Geçer, Vajina Enfeksiyonu Nasıl Geçer

Vajinitin nedenleri nelerdir hakkında hazırladığımız yazımız da, vajinitin belirtileri nelerdir? öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamına giderek vajinitin rahatsızlığı hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Vajinal ıslaklık kadınlardaki dokuyu sağlıklı tutarak enfeksiyonlara vede bulaşıcı hastalıklara karşı koruma görevi görmektedir. Kadınlar da bazı durumlar da bu ıslaklık azalabilmektedir. Vajinal kuruluk nedenleri? hakkında tüm nedenleri yazımızdan bulabilirsiniz. Menopoz sonrasında östrojen hormonunun azalması ile kuruluk meydana gelmektedir. Genç yaşlarda da bu probleme neden olan etkenler bulunmaktadır. Vajinal kuruluğa yol açan bazı sebepler bulunmakta, sizler için bu sebepleri hazırladık.

VAJİNAL KURULUĞA YOL AÇAN NEDENLER?

Stres
Kullanılan ilaçlar
Doğum kontrol hapları
Yeni doğum yapmış olmak

Emzirmek vede doğum yapmak kadınların vücudun da bir çok değişikliğe yol açmakta. Bu gibi değişimlerden biri de östrojen hormonunda azalma görülmesidir. Östrojenin azalması ise kuruluk nedenidir. Doğum kontrol hapları kullanan kadınlar yan etki olarak ıslaklık azalabilmekte vede bu durum bir kaç ay sürmektedir. Bu gibi durumla karşılaşır iseniz doktorunuz gözetiminde ilaçlarınız da değişiklik yapabilirsiniz. Alerji tedavilerinde kullanılan ilaçları kullananlar da, tıpkı burundaki mukozayı etkilediği gibi kuruluğa yol açmaktadır. Her kadın da aynı olmayabilmektedir. Stres bir çok sağlık sorunlarını getirirken, kuruluğa da yol açmaktadır. Endişeli olmak yada baskı altında hissetmek libidoda azaltır vede kuruluğa neden olmaktadır.

VAJİNİTİN SEBEPLERİ NELERDİR?

Antibiyotik kullanımı.
Genital bölgenin sürekli terli vede nemli olması.
Diyabet (Şeker hastalığı)
Şişmanlık.
Doğum kontrol hapları.
Hamilelik.
Steroid ilaç kullanımı.
AIDS gibi immun sistemi baskılayan hastalıklar.
Pamuklu vede dar olmayan pantolon, tayt, iç çamaşırı giymek.
Duş yaptıktan sonra cinsel organın iyi şekilde kurulanmaması.
Tuvalet temizliğinin yanlış yapılması.
Tampon kullanırken, düzenli şekilde tamponun değiştirilmemesi.

Vajinitin Nedenleri Nelerdir hakkında kadınların bilmesi gerekenleri hazırladık. Sizde eğerki vajinitin nedenleri nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Vajinitin nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Regl Ağrısı Nasıl Geçer?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed