Yüksek Kan Şekeri Hangi Belirtilerle Ortaya Çıkar?

Yüksek Kan Şekeri Hangi Belirtilerle Ortaya Çıkar? Kan Şekeri Nedir? Fazla şeker tüketiminin zararları, hakkın da merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Yüksek Kan Şekeri Hangi Belirtilerle Ortaya Çıkar? Kan Şekeri Nedir?

Yüksek Kan Şekeri Hangi Belirtilerle Ortaya Çıkar
Sayfa İçeriği: Yüksek Kan Şekeri Hangi Belirtilerle Ortaya Çıkar

Yüksek kan şekeri hangi belirtilerle ortaya çıkar? Kan Şekeri Nedir, Fazla şeker tüketiminin zararları nelerdir, şeker kullanmak zararlı mı? gibi sorular siz değerli kullanıcılarımızın aklında yer etmiştir. Aslında şeker gerçekten fazla tüketildiğinde zararlıdır, bunu tüm hekimlerde dile getirmiştir. Sizlere bu yazımızda yüksek kan şekeri hangi belirtilerle ortaya çıkar onları maddeler halinde belirteceğiz.

Şeker hastası olmayan bireyde, yüksek kan şekeri rahatsızlığından etkilene bilir. Yüksek kan şekeri sadece şeker hastalarında görülmemektedir. Normal bir kişide yüksek kan şekerinden etkilenebilir. Organlar, kan damarları vede sinirler bu durumda zarar görmüş olabilir. Sizler için bazı belirtileri önlemek için bir kaç madde sıraladık. Belirtileri gelin birlikte inceleyelim. Yazımızın devamına giderek yüksek kan şekeri hangi belirtilerle ortaya çıkar? Öğrenebilirsiniz.

Yüksek Kan Şekeri Belirtileri

Yüksek Kan Şekeri Neden Olur?

– Sürekli açlık : Kısır döngüsü gibi görülmektedir. yüksek kan şekeri, hücrelere giren glukozu engeller. Vücut ise yeteri kadar enerji alamaz. İlerleyen saatlerde yine acıkırsınız.

– Artan yorgunluk : Vücudunuz ihtiyaç duyduğu yakıtı alamaz vede buda sizi yorgun göstermeye, yorgun olmanızı sağlar. Aşırı yorgunlukta yüksek kan şekeri belirtileri arasındadır.

– Sık Sık idrara çıkma : Eğer ki sık sık idrara çıkıyorsunuz bununda sebebi kan şekeri yüksekliğinden kaynaklanmaktadır. Böbrekleriniz sıvıyı ememediğinden.

– Ağız kuruluğu ve aşırı susuzluk : Eğer ki çok sıvı kaybetmişseniz bunun nedenleride size ağız kuruluğu vede susuzluk hissasiyeti veriyorsa kan şekeriniz yüksek belirtileridir. Şekersiz çay tüketmelisiniz.

– Kilo kaybı : Eğer ki yüksek kan şekeri rahatsızlığınız varsa sık sık kilo kaybedersiniz, ne kadar çok yemek vede yüksek kalorili yiyecekler tüketsenizde kilo kaybı yaşarsınız.

– Bulaşıcı hastalıklar : İdrar yolu enfeksiyonu vede mantar enfeksiyonu gibi bir çok hastalıklar oluşabilir. Hem erkekte, hemde kadınlarda.

– Kuru cilt : Yüksek kan şekeri belirtilerinin bir diğeri ise kuru cilt, eğer ki kan şekeriniz yüksek ise cildin korumasına neden olabilen faktörler çıkabilir.

– Bulanık görme : Yüksek kan şekeri belirtilerinin bir ayrı belirtisi ise bulanık görne. Kan şekerine bağlı dehidrasyonun bir sonucudur. Göz hücreleri bundan etkilenir vede göz doğru odaklanamaz.

– İktidarsızlık : Kan dolaşımı vede sinirlere bağlı sorunlar ortaya çıkarak cinsel sorunlar yaşanabilir.

– Konsantrede zorluk : Glikozun beyin hücrelerine girmesini engelleyen yüksek şeker düzeyleri, beyin enerji elde etmede zorlanır. Hızlı düşünme vede karar verme yeteneğinizi olumsuz yönde etkiler.

Yüksek Kan Şekeri Belirtileri

Sürekli açlık
Artan yorgunluk
Sık sık idrara çıkma
Ağız kuruluğu, aşırı susuzluk
Kilo kaybı
Bulaşıcı hastalıklar
Kuru cilt
Bulanık görme
İktidarsızlık
Konsantrede zorluk
Sinirlilik
Yara ve kesiklerin yavaş iyileşmesi

Yüksek Kan Şekeri Nedenleri

Yüksek Kan Şekeri
Yüksek Kan Şekeri

– Sinirlilik : Aslında her sinirli insanın yüksek kan şeker rahatsızlığı olduğu söylenemez. Her sinirli insan’da bu belirtiler görülmüş ise evet yüksek kan şekeri rahatsızlığı vardır hekime gitmeleri gerekmektedir. Vede çoğu sinirli insanlar, daha endişeli, sinirli, depresyona eğimli olmaktadırlar. Şeker ruh, halini etkilemede sorumludur.

– Yara ve kesiklerin yavaş iyileşmesi : Yüksek kan şekeri, rahatsızlığı olan vede bu belirtiler var ise vakit kaybetmeden uzman hekime gitmeleri tavsiyemizdir. Eğer ki vücudunuzda oluşan kesik yada yaralar geç iyileşiyorsa. Özellikle’de yüksek kan şekeri bacaklarda, sirkülasyonunu yavaşlatmaktadır. Yani dokularınızın yetersiz beslenmesine yol açmaktadır.

Yüksek Kan Şekeri Hangi Belirtilerle Ortaya Çıkar, yazımızda sizlere yüksek kan şekeri belirtilerini maddeler şeklinde açıkladık, bu belirtilerin sizde de olduğunu görüyorsanız yakın bir uzman hekime danışmanızı tavsiye ederiz. Eğer ki yazımızı faydalı olduğunu düşünüyorsanız destek olmanız için paylaşmayı unutmayın. Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Erkeklerde Kanser Uyarısı Veren Belirtiler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed