Yüzdeki Çillerin Sebepleri Nelerdir?

Yüzdeki Çillerin Sebepleri Nelerdir? Yüzdeki Çiller Geçer Mi? Yüzdeki çiller bir çok insan da görünmekte vede yüzde oluşan lekeler arasında en yaygınıdır.

Yüzdeki Çillerin Sebepleri Nelerdir? Yüzdeki Çiller Geçer Mi?

Yüzdeki Çillerin Sebepleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Yüzdeki Çillerin Sebepleri Nelerdir, Yüzdeki Çiller Geçer Mi, Çil Oluşum Faktörleri Nelerdir, Yüzde Çil Nasıl Geçer, Çil Temizleme Yöntemleri, Yüzdeki Çiller Nasıl Gider, Çiller Nasıl Geçer, Çil Tedavi Yöntemleri

Yüzdeki çiller hakkında bilgi arayan insanlar, yüzdeki çiller geçer mi? sorusunu merak etmektedir. Yüzde oluşan çiller, günümüz de en yaygın olarak görülmektedir. Bir çok insan da bulunan çiller, oluşumu da güneş ışınları ile doğrudan orantılıdır. Yüze gelen güneş ışınları, melanin pigmentleri ile emilir. Emilen güneş ışınları ise ciltte herhangi bir iz oluşumuna neden olmazlar. Lekelerin etrafı ise melanin hücreleri ile sarılıp vede gurup lekeler görünmektedir. Görülen vede oluşan bu lekelere ise çil adı verilmektedir. Dünya genelin de en yaygın olarak çil oluşumu kuzey avrupa ülkesidir.

Peki Çil oluşumu faktörleri nelerdir? Çil neden oluşur? hakkında merak edilenleri vede Çil tedavi edilir? sorularını yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Çil geçmeyecek bir rahatsızlık değildir. Aslında bazı doğal yollar ile bile çiller yok edilebilmektedir. En iyi tedavi yöntemini doktorunuz size önerecektir.

ÇİL OLUŞUM FAKTÖRLERİ NELERDİR?

Güneş kremi kullanmamak.
Dik açı ile gelen güneş ışınları.
Genetik olarka çil oluşumuna yatkın olmak.
Açık ten rengi vede kızıl saçlara sahip olmak.
Yüzdeki melanin pigmentinin yetersiz olması.

Yüzdeki çiller bazı yöntemler ile azaltılabilmektedir. Uygulanacak tedaviler vede alınacak önlemler ile birlikte temiz cilde sahip olabilirsiniz. Çiller tekrar çıkabilme olasılığını da unutmamak gerekmektedir. Bu yüzden çiller geçtikten sonra, bazı önlemler alınmalıdır.

Yüzdeki çilleri geçirmek için uygulanabilecek yöntemlerin bazıları ise;

ND-YAĞ lazer yöntemi.
Peeling.
Cilt rengini açan kremler.

Çillerin geçmesi için evde uygulayacağınız bazı yöntemler de çillerinizi azaltmanıza yardımcı olmaktadır. Saf sirke, limon suyu gibi asidik ürünler de cildin üst bölgesini temizlemeniz de yardımcı olmaktadır. Yalnız şunu unutmamanız gerekir ki, bilinçsiz uygulanan yöntemler, size yarardan çok zarar vereceği için tavsiye edilmez. Çil tedavisi için dermatoloji doktorundan yardım almanız en iyi çözüm olarak tercih edilmelidir.

Yüzdeki Çillerin Sebepleri Nelerdir hakkında yüzdeki çillerin oluşumunu vede tedavisini öğrenebilirsiniz. Yüzdeki çillerin sebepleri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yüzdeki çillerin sebepleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İlişkiyi Bitiren Nedenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed