Android Telefon Hızlandırmanın Kolay Yolu

Android Telefon Hızlandırmanın Kolay Yolu Akıllı Telefon Hızlandırma, Sizde android işletim sistemli telefon kullanıyorsanız kolay hızlandırabilirsiniz.

Android Telefon Hızlandırmanın Kolay Yolu Akıllı Telefon Hızlandırma

Android Telefon Hızlandırmanın Kolay Yolu
Sayfa İçeriği: Android Telefon Hızlandırmanın Kolay Yolu, Android Telefonları Hızlandırma Yöntemleri, Akıllı Telefon Hızlandırma, Android Telefon Hızlandırma 2018, Android Telefon Hızlandırma Adroid Hızlandırma, Telefon Hızlandırma, Telefon Hızlandırma Nasıl Yapılır, Telefon Hızlandırma 2018, Telefonu Hızlandırmak İçin Ne Yapılabilir

Android telefon hızlandırmanın kolay yolu, ile ilgili artık akıllı telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Donan vede uygulama açarken ısınan akıllı telefonunuzu kolay yoldan hızlandırmak için yazımızın devamından bulaşabileceğiniz pratik bilgiler sayesinde, akıllı telefon hızlandırma yapabilir vede android telefon hızlandırmasını gerçekleştirebilirsiniz. Telefon hızlandırma yolları yazımızdan ulaşabileceğiniz telefon hızlandırma nasıl yapılır hakkında bir çok bilgiler bulunmaktadır. Andorid hızlandırma yöntemlerini uygulayarak sizin de telefonunuz artık yavaşlamayacak.

Akıllı telefonunuz da andoid işletim sistemine sahipseniz, telefonunuzun yavaşlamasından da şikayetci iseniz sizin için hazırladığımız pratik çözümler sayesinde artık yavaşlama derdine son vereceksiniz. Kullanmakta olduğunuz telefonun donanımı ne kadar güçlü olursa olsun belli süre sonra android’li akıllı telefonlar zaman içinde yavaşlayabilmektedir. Yavaşlamanın önüne geçmek için bazı insanlar ilk olarak, gerekli yedekleme sonrası direk telefona format atmakla çareyi bulmaktadır. Tabi format atmadan önce de uygulayabileceğiniz çeşitli kolay yollar bulunmaktadır.

ANDROİD TELEFONLARI HIZLANDIRMA YÖNTEMLERİ

Android telefonunuzun yavaşlığından sizde şikayetci iseniz, o halde hemen maddeler halinde öncelikle neler yapılabileceğini söyleyelim.

Ekran animasyonları.
Tarayıcı eklentileri.
Üçüncü şahıs arayüzler kullanın.
Animasyonlu duvar kağıdı.
Bekleme ekranı widgetları.
Kullanılmayan yazılımlar.
Güncelleme sıklığı.
Uzun süreli kayıtları temizleme.

Bazı insanlar için telefon da görsellik önemli değildir. Görsellik vede performans konusun da seçim yapmanız gerekir ise sizin için en iyi seçim performans olmalıdır. Eğerki animasyonlu geçişler çokta önemli değilse ‘AYARLAR-EKRAN-ANİMASYON‘ adımlarını uygulayarak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Dokunmatik tekefonların düşmanı kullanılan web tarayıcılarıdır. Web tarayıcıları ile ilgili akıllı telefonunuz da bir kaç takım önlemler alarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Bunun için ise tarayıcı eklentilerini kapatın yada onay ile çalıştırmayı açın. Tarayıcılar da eklentileri kapatmak yada onay verme işlemini yapmanız için; ‘İNTERNET – AYARLAR – EKLENTİLER ETKİNLEŞTİR‘ adımlarını uygulayabilirsiniz. Adroid işletim sistemi kendi arayüzü de zamanla yavaşlamaların nedeni olabilmektedir. Bunun için ayriyetten ‘ADW LAUNCHER‘ yada ‘LAUNCHER PRO‘ uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

Androin işletim sistemli telefonlar da en çok sevilen özelliği animasyonlu duvar kağıdı seçeneğidir. Bu özellikte telefonu oldukça yavaşlatmaktadır. Bu özellik yerine hareketsiz bir görsel seçmeniz telefonunuzdaki rahatlamayı görebilirsiniz. Telefonunuzda bulunan wigetlar kullanışlık için son derece önemli de olsa, bekleme ekranın da yoğun olarak tüketim harcadığından yavaşlamada önemli bir etkendir. Etkin olarak akıllı telefonunuzda kullanmadığınız yada hiç kullanmadığınız wigatları bekleme ekranından kaldırmanız telefonunuz için yararlı olacaktır. Sık sık kullanmadığınız vede boşuna beklettiğiniz yazılımları kaldırmanız telefonunuzun rahatlamasını sağlayacaktır. Arkaplanda çalışan bir çok yazılım sistem kaynaklarını yoğun olarak tüketmesine neden olmaktadır.

TELEFON HIZLANDIRMA NASIL YAPILIR?

Telefonunuz için eğerki kullanmış olduğunuz hesaplar yada mailleri kontrol etmeniz için güncelleme aralığı bellirledi iseniz bu zaman dilimini uzatarak telefonunuzun az enerji harcamasını sağlayabilirsiniz. Koyduğunuz sürenin ise 15 dakkikadan az olmamasına dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Android işletim sistemi ne kadarda gelişmiş olsa, kayıtlar ile şişen veritabanı cihazın yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu sebeple de düzenli olarak verileri temizlemekte fayda sağlamaktadır.

Android Telefon Hızlandırmanın Kolay Yolu, hakkında bilmeniz gerekenlere yazımızdan ulaşabilir vede android telefon hızlandırmanın kolay yolunu öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de anroid telefon hızlandırmanın kolay yolu yazımız hakkında sormak istedikleriniz varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Android telefon hızlandırmanın kolay yolu sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Göz Sağlığını Koruyan Vitaminler Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed