Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin

Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin Klavye ve Fare Kullanımı, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin Klavye ve Fare Kullanımı

Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin
Sayfa İçeriği: Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin, Klavye ve Fare Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Klavye ve Fare Kullanımı, Bilgisayar Kullanırken Sağlığınızdan Olmayın, Bilgisayar Kullanırken Hasta Olmayın, Klavye Fare Kullanırken Bunlara Dikkat Edin, Bilgisayar Kullanırken Dikkat

Bilgisayar başında sürekli oturan insanların, klavye ile fare hakkında bir çok şeyi bilmediğini hatta klavye ve fare kullanımı hakkında bazı şeylerede dikkat edilmesi gerektiğini bilmeleri gerekmekte. Dikkat edilmediği sürece ise, bileklerde kalıcı olarak hasara yol açmakta. Bununla birlikte ise alışkanlık haline gelmekte. Günümüz de teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bir çok insanın bilgisayar başında klavye ve fare kullanımı hakkında bilmedikleri bir çok şeyler var.

Peki bilgisayar klavyesi ve faresi düzügün şekil de kullanılmazsa neler olur? İşte bu soru tam sizin için doğru bilmeniz gerekenleri sayfamız da bulabilirsiniz. Bilgisayar klavyesi ve faresini doğru şekilde kullanmayan kişilerde kalıcı hasarlara sebep olabilecek hastalıklar meydana çıkmakta. Klavye, kullanırken dikkat etmeniz gereken ise yazarken bileklerinizi düz konumda tutmak gerekmektedir.

KLAVYE VE FARE KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bilgisayar’da klavye vede fare kullanan kişilerin bileklerini yada eller bilek desteği olmadan durmalıdır. Bilek desteği kullanabilme durumları, sadece mola aralarında yada klavye ile işinizin bittiğinde dinlendirilme amacı ile kullanılmalıdır. Klavye tuşlarına her zaman hafif vede yumuşak basılmalı sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Uzun süre basılı tutmaktan ise uzak durulmalıdır.

Face, klavyeniz ile yan yana olmalıdır. Farenizi her zaman klavyeniz ile aynı yükseklikte tutmaya özen gösterin. Eğerki farenizi, kullanmadığınız zaman ellinizi farenin üzerinde sürekli tutmayınız. Eller, omuzlar, kollar vede parmaklar arada serbest bırakılmalı vede gevşetilmelidir. Bu gibi durumlar da fazla vakit geçiriyorsanız bilgisayar başında, arada mola verik egzersiz yapmanız gerekmekte. Her zaman, yorgunluk üzerine kendinizi dinlendirerek uygun hareketler yapmaya özen gösterin. Unutmayınız ki, fazla klavye vede fare kullanımı kısa süreli sağlık sorunları yaratmakta.

Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin yazımız da değerli dostlarımız için hazırlamış olduğumuz bilgisayar başında bileklerinize dikkat edinmesi gerekenler hakkında bilgileri sunduk. Sizinde eğerki bilgisayar başında bileklerinize dikkat edin yazımız hakkında sorularınız yada merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Bilgisayar Başında Bileklerinize Dikkat Edin sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel teknoloji üzerine bilgielerden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hayal Mi Sevdan Yoksa Gerçek Mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed