Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde

Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde Katlanabilir Kanatlı Uçak, Kanat genişiği sebebi ile havalimanlarına uygun olmayan uçaklar için yeni tasarım.

Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde Katlanabilir Kanatlı Uçak

Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde
Sayfa İçeriği: Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde, Boeing Yeni Nesil, Boeing Katlanabilir Kanatlara Sahip Uçaklar, Boeing Katlanabilir Kanat Teknolojisi, Boeing Katlanabilir Kanat Ucu Tasarımı, Boeing 777 Katlanabilir Kanatlar, Boeing Kanatları Katlanabilen Yolcu Uçağı

Kanat genişiği sebebi ile havalimanlarına uygun olmayan vede sığmayan uçaklar için katlanabilir kanat teknolojisini devreye geçirecek. Popüler olarak ticari jet serisi olan 777 yeni çıkaracak 3.serisinde ilke imzasını atan boeing, abd federal havacılık kurulu teklif sunulan tasarımları onaydan geçirdi. 3. jenerasyon boeing 777 uçaklarının yeni görünümü vede tasarımları ile birlikte artık kanatlarıda katlanabilecek.

Tekonojisi katlanabilir kanat olarak belirlenecek uçaklar, bazı askeri uçaklarda kullanılıyor, ancak ticari yolcu taşımacılığında henüz ilk görünecek. Sebebi ise, yeni seri boering 777 modellerinde çok büyük yer kaplaması nedeni ile havalimanlarındaki standart genişliğine uymamasından.

BOEİNG 777 YAKIT TASARRUFUNDA ÖNDE

Büyüklük konusunda oldukça geniş olan boeing 777, tam kanat genişliği 71.62 metre , 787 serisinde ise 60.04 metre, 737 serisinde ise 35.66 metre olaraktır. Uçakların havalimanına inişi sırasında mecbur olarak kanatlarının katlanması gerekmektedir. Kanatları katlandıktan sonraki genişliği ise, 64.9 metre olarak düşmektedir.

Havacılık Uzmanı Gary Ullrich, sözlerinde sadece yerde iken katlanacağının sözünü verdi vede açıklamalarında şunları dedi; ‘Kısa ve kalın kanatları olan bir savaş uçağını düşünün ve bunu planörle kıyaslayın. Boeing 777’yi bir nevi planöre dönüştürmeye çalışıyor. Belirli yüzey alanına sahip özdeşlikte iki uçaktan büyük kanatlı olanının karşılaşacağı hava direnci kısa olana göre daha az olur ve daha verimli çalışır.’

2020 YILINDA GÖKYÜZÜNDE İLK UÇUŞ

Boeing, yeni nesil teknolojik 777 serisini tıpkı eski serisi gibi 777-8 vede 777-9 olarak piyasaya sokacak vede yolcu kapasitesi de 375 ile 425 kişi olarak belirlenecek. Yeni nesil boeing 777 programının yürürlüğe girerek uçuşa başlaması ise verilen tarih 2020 yılıdır.

Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde, yeni nesil boeing 777 3.serisinin ilk uçuş tarihini sayfamızda bulabilirsiniz. Sizinde eğerki boeing hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Boeing 2020 Yılında Yeni Uçakları Gökyüzünde sayfamızı arkadaşlarınızında bilgisi olması için onlarla paylaşarak bizlere destek olabilir vede en güncel teknolojik haberlerinden haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Arabanın Yolcu Koltuğunda Görebileceğiniz Garip Tipler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed