Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli? Cep Telefonu Kullanımı, Cep telefonunu doğru kullanmanın yolları hakkında bazı bilgiler yazımızda…

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli? Cep Telefonu Kullanımı

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli
Sayfa İçeriği: Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli, Cep Telefonu Kullanımı, Cep Telefonu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Bilinçli Cep Telefonu Kullanımı, Cep Telefonunu Doğru Kullanmanın Yolları, Akıllı Telefonlar Nasıl Kullanılmalı, Trafikte Telefon Kullanımı Cezası, Akıllı Telefon Kullanımı, Cep Telefonu Kullanım Amacı

Cep telefonu kullanırken nelere dikkat edilmeli, ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da düzenledik. Cep telefonu kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Cep telefonunu doğru kullanmanın yolları ve Cep telefonu temizliği ile ilgili soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki cep telefonu kullanırken nelere dikkat edilmeli? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Günümüz de nerede ise her insanın elinden düşmeyen cep telefonları, eğlence, iş veya sosyalleşme için kullanılmaktadır. Kullanım süresi arttıkça bu cihazların sağlığımız üzerinde etkisi de artmaktadır. Özellikle de kas iskelet sistemi üzerindeki baskı süresinin yükselmesi sorunun daha hızlı olmasına neden olmaktadır. Sorunların başında ise boyun vede bel fıtıkları vede bunlara bağlı ağrılar, duruş bozuklukları ve sinir sıkışmaları gelmektedir. Cep telefonu kullanımında vücudumuz da en çok boyun bölgesi etkilenmektedir. Bu yüzden de boyun fıtıkları, baş ağrıları, tendon hasarlanmaları vede sinir sıkışmaları görünmektedir. Peki cep telefonu dikkatli olarak nasıl kullanılır? Yazımızın devamına giderek cep telefonu kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri hazırladık.

CEP TELEFONU KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

BİLİNÇLİ CEP TELEFONU KULLANIMI

Telefon ekranını okurken, çene hizası ya da biraz altına gelecek şekilde konumlandırın. Telefonu kucağınız da ya da göğüs yüksekliğinin altında tutmaktan kaçınmalısınız.

Cep telefonu kullanırken, başınızı öne eğmek yerine telefonu kaldırın.

Başparmağınız ile yazarken parmağınızı bükmek yerine, parmak arası ile yazmayı deneyin.

Mail, mesaj yazarken başparmağa alternatif diğer parmaklarınızı da kullanmayı deneyin. Cep telefonunu tek elle kullanmak yerine mümkün olduğunca düz bir yüzeye koyun veya bir elle telefonu tutarken diğer elinizle yazmayı deneyin.

Mesaj yazarken mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışın veya ses tanıma yazılımlarını tercih edin. Fazla tuş vuruşu daha fazla bilek-parmak yorgunluğuna neden olmaktadır.

Boyunda düzleşme vede omuz başında içe dönüklüğe neden olmasından dolayı aşağı uzun süreli bakmaktan kaçının.

Akıllı telefonlarda mesajlaşırken telefonunuzu dikey bir konumda tutun. Bu durum yazarken tuşa basmak için başparmağınızın ulaşması gereken alan miktarını azaltacaktır.

Uzun süreli çalışmalarınız da telefon ya da tablet kullanmayın.

Cep telefonunuzu boynunuzun rotasyon da denilen dönmesine neden olacak bir yere koymayın.

Cep telefonun da yazma sürenizi 15 dakika olarak sınırlayın. Her 15 dakika da en az 3 dakika dinlenin. Bu esnada telefonu da sessize alarak, molanız da rahatsız edilmeyi engelleyebilirsiniz.

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli, yazımız da hazırladığımız cep telefonu kullanımı ile ilgili bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki cep telefonu kullanırken nelere dikkat edilmeli, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Cep telefonu kullanırken nelere dikkat edilmeli, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da cep telefonu kullanımı yazımızdan haberdar edeiblirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Cep Telefonu Zararları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed