Cep Telefonu Zararları Nelerdir?

Cep Telefonu Zararları Nelerdir? Cep Telefonu Kullanımına Karşı Önlemler, Cep telefonu kullanımı tehlikeli mi? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler…

Cep Telefonu Zararları Nelerdir? Cep Telefonu Kullanımına Karşı Önlemler

Cep Telefonu Zararları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Cep Telefonu Zararları Nelerdir, Cep Telefonu Kullanımına Karşı Önlemler, Cep Telefonu Kullanımı Tehlikeli Mi, Cep Telefonu Zararları, Cep Telefonu Beyne Zarar Veriyor Mu, Telefon Kanser Eder Mi, Telefon Radyasyonu Zararlı Mı, Cep Telefonunun Psikolojik Zararları

Cep telefonu zararları nelerdir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırlayıp, derledik. Cep telefonu kullanımına karşı önlemler hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizde cep telefonu zararları vede cep telefonu kullanım ile ilgili soruların cevaplarına sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki cep telefonu zararları nelerdir? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Radyo dalgaları, cep telefonları tarafından üretilmektedir. En yakın baz istasyonundan her yöne iletilebilir. Bu durum ise siz cep telefonu kullandığınız da bazı radyo dalgalarının vücudunuza yönlendirildiği anlamı taşımaktadır. Bu dalgalar vücut metabolizmanız tarafından üretilen enerjiye ek bir enerji olarak vücut dokusuna emilmektedir. Radyasyona maruz kalmanın, kısırlık, kanser veya daha farklı sağlık sorunlarına neden olabileceği yönünde günümüzde bir çok endişe duyulmaktadır. Yalnız bazı araştırmalar kanser gibi sorunlarla ilişkili olan daha güçlü iyonlaştırıcı radyasyondan farklı olarak radyo dalgalarının insan hücrelerindeki DNA’ya zarar verdiği ya da değiştirdiğini gösteren hiç bir veri bulunmamıştır. Kanser vede cep telefonları arasındaki olası bağlantı eskilerden beri tartışmalıdır. Bu tartışma uzun yıllar süren çalışmalar ile çelişkili sonuçlar vermektedir. O yüzden cep telefonu kullanımı ile ortaya çıkan kanser riskinin derecesi hakkında henüz bir fikir birliği bulunmamaktadır. Sizde cep telefonu zararları ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz.

CEP TELEFONU KULLANIMINA KARŞI ÖNLEMLER

CEP TELEFONU ZARARLARI

Cep telefonu gözlere zararlıdır.
Kronik ağrı olarak boyun vede vücutta ağrı oluşturur.
Cep telefonu sırt ağrısına yol açmaktadır.
Cep telefonu sosyalleşmeyi engellemektedir.
Ruh sağlığını etkiler.

CEP TELEFONUNUN ZARARLARINA KARŞI ALINABİLECEK ÖNLEMLER

Gözlerinizin sağlığı için mutlaka 20-20-20 kuralını takip edin.

Cep telefonunu kulaklıkla ya da mümkün ise hoparlör açarak kullanın.

Cep telefonu ile konuşma süreniz yarım saatten fazla olmamalıdır. Mümkünse kablolu telefonları kullanın.

Özellikle cep telefonunda ilk arama yaparken en yoğun radyasyon yaymaktadır. Birini aradığınız da iletişim sağlanmadan telefonu kulağınıza götürmeyin.

Karşıdan karşıya geçerken veya araç kullanırken cep telefonu kullanmayın.

Vücut duruşunuzun bozulmaması için cep telefonunuzu daha az kullanın vede boyun ile sırt egzersizlerini her gün yapın.

Arkadaş ortamlarında telefonunuzu aşırı kullanmayın.

Cep telefonu kullanır iken ellerinizin temiz olmasına özen gösterin. Düzenli olarak telefonunuzu silin ki, sağlığınızı tehdit eden bakteriler, ellerinize bulaşarak sizi hasta etmesin.

Elektronik cihazları vede cep telefonunuzu yatak odanız da tutmayın.

Sosyal gelişimleri vede sağlıkları için çocuklarınızın cep telefonu ile mümkün olduğu kadar az zaman geçirmesini sağlamalısınız.

Cep telefonunuzu cebiniz de ya da beliniz de değil, çantanız da taşıyın. Bedeninizden uzak durması sağlığınız açısından daha iyidir.

Cep Telefonu Zararları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız cep telefonu zararlarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki cep telefonu zararları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Cep telefonu zararları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onları da, cep telefonu zararları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gaz Sıkışmasına Ne İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed