Google Artık Instant Search Kaldırdı!

Google artık instant search kaldırdı ,Google arama motoru, artık aramalarda instant search özelliğini kullanıcıların kullanımından kaldırdı. Google, artık bu özelliğin masaüstünde gereksiz gibi durduğunu vede kullanıcıların akıllı telefonlar ile aramaları daha net yaptıkları için bu özelliği devredışı bırakacağını bildirdi.

Google Artık Instant Search Kaldırdı!

Instant Search Nedir?

Instant Search, Google arama motorunun masaüstünde başlatmış olduğu yıl 2010 yılında, yazdıklarını aramalarda eşleşen birşey varsa direk çıkarmaya yarayan özellikti. Aranacak bir kelimeyi daha tamamını yazmadan google arama yerinde eşleşenleri kullanıcıya sunuyordu.

Google Artık Instant Search Kaldırdı!

Instant Search Nasıl Çalışıyor?

Aslında googlenin bu özelliği devre dışı bırakması, bilgisayar kullanıcıları için gerçekten sıkıntı yaratacak gibi durmaktadır. Bilinçsiz kullanıcılar, aradıkları birşeyi tam bilmediklerinde değişik değişik aramalarda bulunacaklarından, aradıkları ile özdeşmeyen başka rekabet sitelerde gezmiş olacaklar. Ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunu google’in ilerleyen zamanlarda bizlerde sizler gibi merak etmekteyiz.

Klavyesi yavaş olan internbet kullanıcıları için 2010 yılında hazırladığı bu özellik, artık insanların teknik yönlerinin artması doğrultusunda kaldırma yoluna girmiştir. Akıllı telefonlar artık günümüze yerleştikce vede aramanın ana müşterisi oldukça özellik gereksiz bir hale geldi.

Instant Search

Bu sebepten dolayıda artık o kolaylık sağlayan özellik kaldırıldı… İlerleyen zamanlarda yeni bir özellik gelir mi, gelmez mi takip ederek hep birlikte göreceğiz. Konuyla yakından takipte olarak, en ufak bir değişikte siz kullanıcılarımıza bilgi sunacağız. Her değişiklikten sizleride haberdar etmeyi unutmayız.

Google‘in tüm çalışmaları vede özellikleri kendi çevrelerinde birbirinden güzeller, birbirinden iyiler. Burdan google çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarım uzun yıllar, gelişmelerini görmek bizlere nasip olur. Bizlerde sizler gibi güzel şeylere şahit oluruz.

Google artık instant search kaldırdı adlı yazımızında sonuna geldik, sizler için instant search, kolaylık sağlayan google özelliği hakkında kısada olsa bilgi vermeye çalıştık. Umarım sizlere yardımcı olmuşuzdur, eğerki sizde bu yazımızı faydalı bulduysanız lütfen paylaşarak bize destek olmayı unutmayın. Bilgiler paylaştıkça çoğalır, sizler varsanız bizler daha iyi işler yapmak için buradayız. Bizleri takip etmeyi ihmal etmeyin, yeni yazılarımızda görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed