Google’in Yeni Özelliği Hayat Kurtaracak!

Google’in Yeni Özelliği, Google artık, sel, deprem, doğal afetler gibi olaylarda bildirim sunacak, olası olaylar bildirilecek. Googlenin bu yeni özelliği aslında, çok iyi birşey olduğuna olanak sağlamaktadır. Zor anlarda, uyarı ile gösterilecek yerler kiminin belkide hayatlarını kurtaracağına benziyor.

Google’in Yeni Özelliği Hayat Kurtaracak!

SOS Alerts, ismi verilen bu özellik arama sonuçlarında üstte veya haritalardaki bölgeler üzerinde uyarı işareti olarak gösterilecektir. Bu hizmeti sunabilmek için, Federal Acil Durum Yönetim Merkezi, Kızıl Haç, Filipinler Atmosferik, Coğrafi ve Astronomi Hizmetleri Yönetimi, olmak üzere bir çok kuruluşla işbirliği yaptığı öğrenildi.

Eğerki olayların yaşandığı afet bölgesine yakınsanız google size bu bölge ile ilgili tüm bildirimleride telefonunuza gönderebilecek. Google, aramalarında durumların özeti, haritaları, ilgili tüm durum haberlerini, eğer ki varsa acil telefon numaralarını, websitelerini, ve gerekli diğer bilgilerini sizin telefon ekranınıza gönderecek.

google-in-yeni-özelliği

Gerçek zamanlı olarak, harita güncellemeleri ile kapanan yolları ve ulaşımdaki değişikleride sizlere bildirecektir. Google, size bilgiyi açılır pencere olarakta sunabilecek. Haritalarda size websitesi, telefon numarası, bilgi sunabilecek. Arama sonuçlarında olaştığınız tüm gerekli bilgiler gibi telefonunuzda karşınıza gelecektir.

Google’in Yeni Özelliği Masaüstünde Kullanılabilecek Mi?

Googlenin yeni özelliği olan SOS Alerts masaüstü vede tablet gibi tüm teknolojik aletlerde kullanımı mümkündür. Hiç bir kısıtlama getirilmemiş olan bu uygulama daha çok mobilde iş göreceğe benzemektedir.

Şunuda dile getirmek gerekirse, yeni özellik, masaüstü, mobil web, android ve iOS google uygulamalarının yanı sıra, mobil için google haritalarında kullanılması mümkün olacaktır. Bu uygulama şuanda, googlenin diğer uygulamaları olan, kişi bulma, kriz haritası vede uyarılar uygulamaları arasında yerini almış bulunmaktadır. Google, kullanıcılar için gayet güzel iş çıkarmaya devam etmektedir. Google şirketi, kullanıcıların tam dostu olmakta ilerlemeye tüm hızı ile hız kesmeden tam gaz gidiyor.

Sizler için bu yazımızda google’in yeni özelliğini tanıtmaya vede bilgilendirmeye çalıştık. Sizinde işinize yarayacak bir özellik olduğunu düşündüğümüzden ilerleyen zamanlarda çok lazım olacağını unutmayalım. Önemli olaylardan anında haberdar olmanız için bu özellik tam size göre olduğunu söylemeden geçemiyoruz.

Yazımızın size faydalı olduğunu düşünüyorsanız yada takıldığınız bir yer varsa bize yorum bölümünden soru ve isteklerinizi bildirebilirsiniz. Sizlere en kısa sürede yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed