Samsung’a Whatsapp Nasıl Kurulur?

Samsunga whatsapp nasıl kurulur, yazımızda size telefonunuzun modeli samsung olanlar için nasıl yükleye bileceğinizi anlatacağız. Herkesin bilgisi doğrultusunda günümüz artık teknoloji çağında ilerlemekte vede günden güne çıkan dokunmatik model telefonlar yerini bir üst modellere bıraktıkca, samsung modellerde bazı insanlar Whatsapp nasıl kuracağını yahut telefona nasıl indirip yükleyeceğini bilmiyorlar.

Samsunga Whatsapp Nasıl Kurulur

Bizlerde size samsung mobil cihazınıza whatsapp uygulamasını nasıl yükleyeceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızı sonuna kadar okuyarak gerekli, herşeyi eksiksiz şekilde yaparsanız sorun yaşamadan telefonunuza whatsapp’ı kurmuş olursunuz.

Whatsapp artık herkes bilmektedir. Akıllı telefonların nerde ise %95’inde bulunan whatsapp yazışma uygulaması bir çok insanın aileler aralarında bilgi alış verişi yada resim yollama – ses yollama olarakta kullanılmaktadır.

Unutmadan, whatsapp uygulamasını indirmeye başlamadan önce google play hesabınızın olması şarttır. Altta bulunan linke tıklayarak google play hesabı nasıl alınır, google play hesabı nasıl açılır sizler için belirttik. Google play hesabınız aslında nerde ise tüm uygulamalarda gerekli hesaptır.

Google Play hesabı nasıl açılır?

Şimdi gelelim samsung telefonunuza whatsapp uygulamasını yüklemeye… Google play hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Ve girdikten sonra hemen yukarda arama yerine Whatsapp yazıyoruz vede WhatsApp Messenger en üstte çıkıyor.

Aşağıda resimlerde görüldüğü gibi;

WhatsApp, yükleye bilmeniz için öncelikle yukarda resimde belirttiğimiz gibi, telefonunuzun Play Store menüsüne girmeniz gerekmektedir.

Play Store, girişinizi yaptıktan sonra hemen aşağıda resimde belirttiğimiz gibi yukarı uygulama arama yerine WhatsApp yazıyoruz. Sakın kısaltma ile yazmayın, vatsapp, vatsp, gibi kelimeler ile ararsanız başka uygulamaları telefonunuza indirmiş olursunuz.

Yukarda resimde görüldüğü gibi arama yerine WhatsApp yazıyoruz. Vede çıkan en üsttekine tıklıyoruz. Karşımıza aşağıda resimde görüldüğü gibi ekran gelecek.

WhatsApp Google Play resmi sayfasına giriş yapmış oluyorsunuz burda. Burada firma hakkında herşey mevcuttur, tüm açıklamaları uygulama ile ilgili öğrenmek istediklerinizi öğrenebiliyorsunuz. Telefonuzda kaç mb yer kaplayacağına kadar herşey mevcuttur. İnceledikten sonra, YÜKLE butonuna basabilirsiniz. Bu sayfada, isterseniz WhatsApp ilgili hataları yorum olarak yazabilirsiniz. Yükle, bastıktan sonra telefonunuza WhatsApp kurma işlemi bu adımda başlıyor.

Bu sayfadan yada masaüstünüzden indirme işlemini takip edebilirsiniz. Aşağıda resimde görüldüğü gibi isterseniz indirene kadar bekleyebilir, isterseniz kapatıp masaüstünüze kısayol tamamen aktif olana kadar bekleyebilirsiniz.

Yükle işlemi bittikten sonra, masaüstünüze gelen kısayol ile WhatsApp uygulamanıza girip onaylama işlemlerinizi yaparak kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Kurulumunu Nasıl Tamamlarım?

Unutmayın ki, WhatsApp üyelik için sizden kullanıcı sözleşmesinin onayını istemektedir. Bu sözleşmede sizler için detaylı olarak tüm bilgilere deyinilmiştir. Onaylamayı yapmadan önce sözleşmeyi dikkatlice okumanız sizin yararınıza olacaktır. Sözleşmeyi okuyup daha sonrada onayla devam et dediğinizde. WhatsApp Üye Olma işlemlerine geçersiniz.

WhatsApp giriş işlemlerinde yani kurulum işlemlerinde sizden telefon numarası istemektedir. Telefon numarasını girdikten sonra telefonunuza bir kısa mesaj gelmektedir, bu kısa mesaja gelen kodu girdiğinizde üyeliğiniz WhatsApp tarafından doğrulanmış ve aktif edilmiş olacaktır. WhatsApp uygulamınız artık telefonunuza kurulmuş şekilde kullanıma hazırdır.

Samsunga whatsapp nasıl kurulur, yazımızda takıldığınız yer veya yapamadığınız durumlar olursa tüm sorunlarınız için bize yorum bölümünden ulaşabilir istek vede şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Bir yazımızında sonuna geldik, bize destek olmayı unutmazsanız seviniriz. Takipte kalmaya devam edin, sizler ile aile olduk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed