İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ikinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelere Bakılmalı? İkinci el telefon alırken nelere dikkat edilmeli? gerektiği sayfamızda…

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelere Bakılmalı?

ikinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sayfa İçeriği: ikinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, İkinci El Telefon Alırken Nelere Bakılmalı, İkinci El Cep Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, İkinci El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, İkinci El Telefon Alımı, İkinci El Telefon Alırken Dikkat, İkinci El İphone Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, İkinci El Telefon Alırken Sözleşme

İkinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilinmesi gereken püf noktaları siz değerli dostlarımız için hazırladık. Sizde ikinci el telefon alırken bazı bilgileri bilmeniz gerekmekte vede dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki ikinci el telefon alırken nelere bakılmalı? Sizin de telefonu aldıktan sonra başınız ağrımasını istemiyorsanız, ikinci el telefon alırken nelere dikkat edilmeli? ile ilgili bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İkinci el telefon almaya karar veren insanlar için bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İkinci el telefon alırken ilk dikkat çeken şey, garantisinin bulunup, bulunmadığıdır. İkinci el telefon alırken, ikice dikkat edilecek unsurlardan biri de, tüm aksesuarlarının tam olup vede kutulu olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Güvenlik açısından ise, IMEI kontrolü’de yapılmalıdır. Kutu üzerindeki IMEI numarası ile telefonun IMEI numası kesinlikle aynı olması gerekmektedir. IMEI kodunu, BTK’nın resmi sitesi üzerinden sorgulatarak, ikinci el telefonun yurtiçi kayıtlı olup, olmadığını vede çalıntı mı olup, olmadığını öğrenebilirsiniz.

İKİNCİ EL CEP TELEFON ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İkinci el telefon alınırken görsel incelenmesi oldukça önem taşımaktadır. Telefonun sağında solunda çizik, kırık olmamasına dikkat edilmelidir. Telefonun koruma kaplı ekranlarda, koruma filminin sökülüp, kontrolü yapılmalıdır. İkinci el telefonun en çok karşılaşılan sorunlarından biride çift kameranın da çalışıyor olduğunu düşünülerek kontrol edilmemesidir. İkinci el telefonda en önemli unsurlardan biriside, dokunmatik ekranı vede tüm tuşlarının çalışıyor mu kontrol edilmesidir. Telefonun kulaklık vede şarj soketi girişleri de kontrol edilmesi oldukça önemli noktalardandır.

İkinci el telefon almadan önce, telefon içine herhangi sıvı kaçtı ise telefon yavaşça bozulmasına neden olabilir. İyice kontrol etmeniz oldukça önemlidir. Bunun için ise telefonun arka kapalığını açarak, pil etiketinin renginin kaçıp, kaçmadığına bakın. Tabi telefona yeni pil takılma ihtimalini de göz önünde bulundurarak, diğer etiketlerinin de, renginin atıp, atmadığına bakın. İkinci el telefonlarda metal parçalardaki renklerin değişmiş olması su hasarının en önemli işaretidir.

İkinci el telefonda ciziklere bakarken, telefonun açık olmasına özen gösterin. Kontrol ederken, kamera lensinde çizik olup, olmadığına da bakın.Ezik vede çizikleri çok bulunan bir telefonun dahili bileşenleri de güvenilir olmayabilmektedir.

İkinci el telefon seçerken, teknik özellikleri ihtiyacınızı karşılabilecek cihazları satın alın.

Video izlemek vede internette dolaşmak için saatlerinizi harcıyor iseniz, ikinci el telefon seçerken geniş ekranlı bir telefon seçebilirsiniz.

İKİNCİ EL TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

İkinci el telefon seçerken kameranın teknik özelliklerini mutlaka araştırın. Eğerki videolu aramalar da yapıyorsanız, ikinci el telefon alırken, ön kameranın olup, olmadığına bakın.

İkinci el telefon alırken, telefon modelini internette arayarak, üreticinin web sitesini ziyaret ederek gerekli bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Her ikinci ek telefon bozuk olacak yada sorunlu olacak diye kayde yok. Yalnız her yeni gibi görünen telefon da, sağlam anlamı taşımaz. Yeni gibi görünse bile, telefon da bazı işlevleri çalışmıyor olabilir.

İkinci el telefonda mutlaka kameranın, dokunmatik ekranın vede diğer özelliklerin çalışıp, çalışmadığına bakmalısınız.

İkinci el telefonda bir bileşenin bozuk olması, dahili devrelerde sorun olduğu size yakın zamanda tamamen bozulacağın işaretidir.

İkinci El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, yazımız da hazırladığımız ikinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de ikinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İkinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Camdan Etiket Nasıl Çıkarılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − six =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed