Roblox Ne Zaman Düzelir?

Roblox Ne Zaman Düzelir? Roblox Neden Açılmıyor 2021, Roblox düzeldi mi 2021, hakkında merak ettiklerinizi, yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz.

Roblox Ne Zaman Düzelir? Roblox Neden Açılmıyor 2021

Roblox Ne Zaman Düzelir
Sayfa İçeriği: Roblox Ne Zaman Düzelir

Roblox platformunda uzun süredir devam eden erişim sorunları, oyun severleri merak ettirdi. Twitter üzerinden yapılan açıklama da ise sorun yaşandığı ile ilgili açıklama yönetimden geldi. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için roblox düzeldi mi? ve roblox neden açılmıyor? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Peki Roblox ne zaman düzelir?

Roblox platformu üzerinde bir çok kullanıcı oturum açamadı vede çeşitli hizmetler ise kullanılamaz hale geldi. Problemler meydana gelmeden önce roblox üzerinde yaklaşık olarak 3 milyon kullanıcı bulunmaktaydı. Kesinti nedeni ile, oyuncu sayısı ise hızla 300 binlere kadar düştü. Roblox platformuna giriş yapmak isteyen kullanıcılar ise bir mesajla karşılaştı. O mesaj; ‘We’re making things more awesome. Be back soon‘ Yazımızın devamına giderek roblox düzeldi mi? Sorusu ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz. Roblox platformu resmi Twitter hesabından yapılan açıklama da; ‘Şu anda Roblox’u kullanırken sorun yaşadığınızı biliyoruz. Üzgünüz ve her şeyi normale döndürmek için çok çalışıyoruz.‘ ifadeleri şeklinde açıklama yapıldı. Roblox gibi oyun platformların da böyle kesintiler oldukça yaygın olarak görülmektedir. Daha öncede böyle bir kesinti yaşanmış ve en kısa zaman da çözülmüştü. Roblox resmi twitter hesabından ve resmi blog sayfasından
Roblox Ceo’su David Baszucki, kesinti vede sorunun çözümü hakkında bazı güncellemeler paylaştı. Roblox platformun da tekrar giriş problemi yaşanacak mı sorusu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Son zamanlar da çok sorun yaşayan platform hakkında, bazı kullanıcılar tarafından kapatılacağı da konuşulmaktadır. Yalnız roblox yönetiminden henüz böyle bir açıklama yapılmadı.

Roblox Düzeldi Mi?

Roblox Neden Açılmıyor?

Roblox platformu ile ilgili paylaşım yapan Baszucki, platformun eski haline getirildiği vede tüm her şey tekrar aktif olduğunu vurguladı. Hiç bir veriye zarar gelmediği ve sorunu 24 saat içinde ekiplerinin hallettiğini paylaştı. 01.11.2021 ve gece saatlerin de yapılan açıklama da artık roblox platformuna sorunsuz şekilde giriş yapılacağını belirtmiştir.

Ceo David Baszucki’nin Açıklaması;

‘Roblox topluluğunun çoğunun bildiği gibi, yakın zamanda platformumuzda uzun süreli bir kesinti yaşadık. Hizmeti eski haline getirmemiz için geçen süre için özür dileriz. Roblox’ta önemli bir değer “Topluluğa Saygı”dır ve bu durumda topluluğumuza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. 28 Ekim Perşembe öğleden sonra, kullanıcılar platformumuzla bağlantı kurmakta sorun yaşamaya başladı. Bu hemen en yüksek önceliğimiz oldu. Ekipler, sorunun kaynağını belirlemek ve işleri normale döndürmek için 24 saat çalışmaya başladı. Bu, birkaç faktörün bir kombinasyonunu içerdiğinden özellikle zor bir kesintiydi.

Roblox Sorunu Ne Zaman Çözülür?

Altyapımızdaki bir çekirdek sistem, ağır yük altındayken arka uç hizmet iletişimlerimizde ince bir hata nedeniyle bunalıma girdi. Bu, harici trafikteki herhangi bir zirveden veya herhangi bir özel deneyimden kaynaklanmıyordu. Başarısızlık daha ziyade veri merkezlerimizdeki sunucu sayısındaki artıştan kaynaklandı. Sonuç, Roblox’taki çoğu hizmetin etkin bir şekilde iletişim kuramaması ve konuşlandıramamasıydı. Gerçek hatayı teşhis etmedeki zorluk nedeniyle, kurtarma işlemi hepimizin isteyeceğinden daha uzun sürdü. Bu temel nedeni başarıyla belirledikten sonra, performans ayarlaması, yeniden yapılandırma ve bir miktar yükün ölçeklendirilmesi yoluyla sorunu çözebildik. Bu öğleden sonra hizmeti tamamen geri yükleyebildik. Analizimizi tamamladıktan sonra, gelecekte bu tür sorunlardan kaçınmak için alacağımız önlemlerle birlikte daha fazla ayrıntı içeren bir otopsi yayınlayacağız. Ayrıca, bu kesinti sonucunda içerik oluşturucu topluluğumuzu ekonomik olarak bütünleştirmek için bir politika uygulayacağız. Bununla ilgili daha fazla detay gelecek. “Topluma Saygı” değerimizin bir parçası olarak otopsimizde şeffaf olmaya devam edeceğiz. Bildiğimiz kadarıyla, oyuncu kalıcılık verisi kaybı olmadı ve Roblox deneyiminiz artık tamamen normale dönmelidir. Roblox’u şimdi veya gelecekte kullanırken herhangi bir sorun yaşarsanız, her zaman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu süre zarfında oyuncularımızın, geliştiricilerimizin ve ortaklarımızın sabrı ve desteği için minnettarız.’

Roblox Ne Zaman Düzelir, Roblox ile ilgili kısa süreli kesintiler yaşandıktan sonra, tekrar sunucuları aktif hale getirilmesi için çalışmalar sürmektedir. Eğer ki sizin de roblox ne zaman düzelir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Roblox ne zaman düzelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da roblox düzeldi mi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Instagram Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed