Tesla Model X Elektrikli Araçla Rekor Denemesi

Tesla Model X Elektrikli Araçla Rekor Denemesi 130 Tonluk Uçağı Çekti! Otomobil şirketinin yeni ürettiği elektrikli araçı model x 130 tonluk uçağı çekti.

Tesla Model X Elektrikli Araçla Rekor Denemesi 130 Tonluk Uçağı Çekti!

Tesla Model X
Sayfa İçeriği: Tesla Model X Elektrikli Araçla Rekor Denemesi, Tesla Model X Elektrikli Araç, Model X Elektrikli Araç, Model X Elektrikli Otomobil, Teslanın Model X Rekor Denemesi, Teslanın Yeni Elektrikli Aracı, Tesla Yeni Elektrikli Otomobili

TESLANIN MODEL X REKOR DENEMESİ

Model x elektriki araçın 130 tonluk uçağı çekmesi başarı ile sonuçlandı. Elon Musk’un kurmuş olduğu otomobil firması tesla yeni elektrikli araçı olan model x ile rekor kırdı. Vede 130 tonluk uçağı çekmeyi başardı. Suv sınıfında bulunan araç, model x 130 tonluk ağırlığı çeken elektrikli otomobil rekor kırdı. Melbourne Airport, Havalimanında gerçekleştirilen deneme model x, Quantas Airways ait bir boeing 787-9 uçağını pisttinde 300 metre çekip rekora imza attı.

Avusturalyalı şirket rekorun denemesini kayıt ederken, resmi youtube kanallarından paylaştı. 100kwh batarya sayesinde çalışan elektrikli araç, tesla model x 2,5 ton ağırlığında bulunmasına rağmen 130 tonluk uçağı pistinde çekerken hiç zorlanmadı.

TESLA MODEL X 130 TONLUK UÇAĞI ÇEKTİ

Tesla vede Quntas’ın çekmiş olduğu video ilk olarak değil. Daha öncede çekmiş olduğu bir kaç video bulunmakta. Geçmiş günlerde benzer girişime imza atan iki şirket 2016 yıllarında boeing 737-800 ile tesla model s p90d’i pistte yarıştırdı. Son yılların en derin ve en donanımlı aracı olan model x gerçekten göz kamaştırıcı en dolu elektrikli araç olarak piyasalarda kendini göstermektedir. Otomobil’de otopilot özelliğide yer almakta vede önde bir kamera ile radar vede 360 derecelik sonar sensörlerini barındırmakta.

Tesla Model X yapmış olduğu rekor denemesi ile alakalı, pistte 300 metre çekmiş olduğu 130 tonluk uçağı gerçekten rekora imza attırdı. Denemelerinde büyük başarılara imza atan tesla model x, gelecekte ki en güzel araçlar arasında bulunabilmekte. Güç konusunda oldukça güzel duran model x göz kamaştırmaktadır. Eğerki sizinde tesla model x hakkında sorularınız vede merak ettikleriniz varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. En güncel teknoloji bilgilerinden haberdar olabilmeniz için ise sayfamızı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Uzun Süre Ekmek Yemezsek Ne Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed