Çevirme Pilav Nasıl Yapılır?

Çevirme Pilav Nasıl Yapılır? Çevirme Pilav Tarifi Hakkında, Çevirme pilav hazırlanışı ile ilgili tarifin yapılışını siz değerli dostlarımız hazırladık.

Çevirme Pilav Nasıl Yapılır? Çevirme Pilav Tarifi Hakkında

Çevirme Pilav Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Çevirme Pilav Nasıl Yapılır, Çevirme Pilav Tarifi Hakkında, Çevirme Pilav Tarifi İçin Malzemeler, Çevirme Pilav Tarifi Hazırlanışı, Çevirme Pilav Yapılışı, Evde Çevirme Pilav Tarifi, Pratik Çevirme Pilav Tarifi Nasıl Yapılır, Çevirme Pilav Hazırlanışı, Çevirme Pilav Malzemeleri

Çevirme pilav nasıl yapılır ile ilgili bilmeniz gereken tarifin pratik hazırlanışını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Çevirme pilav tarifi hakkında merak ettiğiniz malzemelerini ve yapılışını sayfamızdan bulabilir ve eviniz de uygulayabilirsiniz. Sizde çevirme pilav tarifinin yapılışını yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Peki çevirme pilav nasıl yapılır? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Hatay’da sıklıkla yapılan çevirme pilav, günümüzde de bir çok kalabalık ailelerde yapılmaktadır. Çevirme pilav ana yemek olarak oldukça doyurucu vede yapımı pratiktir. Çevirme pilav da isteğinize göre malzemeler koyabilirsiniz. Sizde pratik ve kolay nefis bir çevirme pilav yapmak istiyorsanız yazımızdan tarifini öğrenebilirsiniz.

ÇEVİRME PİLAV TARİFİ

ÇEVİRME PİLAV TARİFİ İÇİN MALZEMELER

Karabiber.
2 Su bardağı pirinç.
Pirinçlerin üzerine çok az geçecek kadar, butların haşlama suyu.
6 Küçük boy tavuk butu.
2 Adet patlıcan.
2 Adet çarliston biber.
Tuz.

ÇEVİRME PİLAV TARİFİ HAZIRLANIŞI

Çevirme pilav yapılışı için patlıcanları alaca şekil de soyarak kararmaması için suyun içine koyun. Sizde bu sırada tavukların derisini çıkararak, bol su için de haşlayın. Önce üzerine eklenen sebzeleri hazırlayarak, biberleri sote şeklinde doğrayın. Biberlerin rengi dönene kadar karıştırın. Sonra patlıcanları kurulayıp, yağın içinde kızartın. Haşladığınız tavukların soyunu süzerek az yağ içinde kızartın.

Tavuklarınız kızardıktan sonra, üzerine kızartmış olduğunuz patlıcanlar ve biberler dizilir. Sonra kaşık yardımı ile de üzerine bastırılır. En üst bölümüne pirinç gelecek şekil de dizdikten sonra kaşıkla iyice bastırın. Pirinçlerin üzerine tavuğun kaynar suyundan, üzerini çok az geçecek şekilde ekleyin. En son karabiber vede tuz ilave ederek kaynamaya bırakın. Daha sonra kısık ateş üzerinde pişirdikten sonra ateşten alın. Pilav tenceresini servis tabağının üzerine ters şekilde çevirerek ailenize ya da misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Çevirme Pilav Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız çevirme pilav tarifini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki çevirme pilav nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Çevirme pilav nasıl yapılır, sayfamızı siz de arkadaşlarınızın bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Plastik Kaba Sinen Koku Nasıl Giderilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed