Kuşkonmaz Nasıl Yapılır?

Kuşkonmaz Nasıl Yapılır? Kuşkonmaz Nasıl Pişirilir? Kuşkonmaz pişirmenin pratik yöntemini sizler için yazımız da hazırladık.

Kuşkonmaz Nasıl Yapılır? Kuşkonmaz Nasıl Pişirilir?

Kuşkonmaz Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Kuşkonmaz Nasıl Yapılır, Kuşkonmaz Nasıl Pişirilir, Kuşkonmaz Tarifi, Kuşkonmaz Tarifi İçin Malzemeler, Kuşkonmaz Tarifi Hazırlanışı, Kuşkonmaz Pişirmenin Püf Noktaları Nelerdir, Kuşkonmaz Nasıl Temizlenir, Kuşkonmaz Nasıl Ayıklanır, Kuşkonmaz Yapılışı, Kuşkonmaz Hazırlanışı

Kuşkonmaz nasıl yapılır ile ilgili bilmeniz gereken bazı pratik yöntemleri siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Kuşkonmaz nasıl pişirilir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeye yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Kuşkonmaz malzemeleri ve kuşkonmaz tarifi ile ilgili yapılışını sayfamızdan yardım alarak bulabilirsiniz. Peki kuşkonmaz nasıl yapılır? Detayları ile yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kuşkonmaz, zambakgiller ailesindendir. Odunsu vede otsu gövdesiyle bilinmektedir. Bu bitki genellikle iyileştirici bitkiler arasında yer almakta ve özellikle kökleri vede meyveleriyle geçmişten günümüze tıpta kullanılmaktadır. Süs olarak da kuşkonmaz çiçeği adıy ile evlerde bulunmaktadır. Kuşkonmaz, mutfakta beyaza çalan yeşil etli gövdesiyle tüketilmektedir. Bitkinin besleyici değerleri ile salata, çorba, zeytin yağlı yemek gibi bir çok farklı sofralarda yer almaktadır. C, B vede A vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Kuşkonmaz bitkisi karaciğeri toksinlere karşı koruyucudur. O yüzden uzman hekimler sık sık tüketilmesi gerektiğini belirtmektedir.

KUŞKONMAZ TARİFİ

KUŞKONMAZ TARİFİ İÇİN MALZEMELER

1/2 Limon suyu.
15 Adet kuşkonmaz.
2 Yemek kaşığı parmesan peynir.
Zeytin yağı.
Karabiber.
Tuz.

KUŞKONMAZ TARİFİ HAZIRLANIŞI

Fırını 210 derece ayarladıktan sonra kuşkonmazları fırına alarak 10 dakika pişirin. Daha sonra fırından çıkarın ve üzerine parmesan rendeleyerek 2 dakika daha fırına atın. Pişirme işlemi bittikten sonra üzerine yarım limon suyu sıkın ve ailenize ya da misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

KUŞKONMAZ PİŞİRMENİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Kuşkonmazı haşlayarak tüketecekseniz tencerenize dik bir şekilde koymanız gerekmektedir. Çünkü sapıyla uçlarının pişme süresi aynı olmayacaktır. Kuşkonmazları bir kavanoz içinde bile tencerenize yerleştirebilirsiniz. Kuşkonmazları bol tuzlu vede iyice kaynamış suyun içine koyun vede 3 dakikadan fazla haşlanmalarına izin vermeyin. Sudan aldığınız haşlanmış kuşkonmazları şoklama yöntemi yaparak renklerini vede besin değerlerini korumasını sağlayın. Haşlanmış kuşkonmazları 2 dakika boyunca soğuk vede buzlu suda bekletiniz. Yemeklerinizin yanında garnitür olarak haşlanmış kuşkonmazları ailenize ya da misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

KUŞKONMAZ NASIL TEMİZLENİR?

KUŞKONMAZ NASIL AYIKLANIR?

Kuşkonmaz bitkisinin kökü, bahar aylarında toplanmaktadır. Hem taze olarak, hem de kurutularak kullanılır. Gövdesi vede tomurcukları farklı şekilde değerlendirilen kuşkonmaz, genellik ile yemeklerde gövdesi kullanılmaktadır. Tomurcuklu kafa kısmından başlayarak, kök kısmına doğru kalınlaşan bir formda bulunmaktadır. Diken görünümünde tomurcukları bulunmaktadır vede sebze iki farklı temizlenme sürecinden geçirilir. İlk olarak ise üzerinde bulunan vede yaprak olarak da adlandırılan kuşkonmaz dikeni sivri uçlu keskin bıçak ile temizlenerek soyulmaya hazır hale getirilmelidir. Dip bölüme doğru gidildiğinde sertleşerek odunsu nitelik kazanan bitkinin haşlandığın da her yerinin aynı kıvam da yumuşaması için özellikle dip kısmı soyulma işlemine tabi tutulmaktadır. Bitkinin kalınlaşmaya başlayan bölgeleri orta kısımdan itibaren sebze soyacağı yardımı ile soyulur. Soyulduktan sonra yıkanarak haşlanmaya hazır hale getirilen bitkinin tepe kısımlarının alınmasına gerek yoktur.

Kuşkonmaz Nasıl Yapılır, yazımız da hazırladığımız kuşkonmaz pişirmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki kuşkonmaz nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kuşkonmaz nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yalova Sütlüsü Tatlısı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed