Tavuk Şinitzel Nasıl Yapılır?

Tavuk Şinitzel Nasıl Yapılır? Evde Tavuk Şinitzel Tarifi, Tavuk şinitzel malzemeleri ve hazırlanışı hakkında merak ettiikleriniz yazımızda derledik.

Tavuk Şinitzel Nasıl Yapılır? Evde Tavuk Şinitzel Tarifi

Tavuk Şinitzel Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Tavuk Şinitzel Nasıl Yapılır

Nefis tadı ve lezzeti ile damaklarda yerini ayırtan lezzetlerden olan tavuk şinitzel tarifi ile ilgili tüm merak ettiklerinizi yazımızda hazırladık. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için tavuk şinitzel malzemeleri ve evde tavuk şinitzel tarifi ile ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Tavuk şinitzel nasıl yapılır?

Şnitzel ya da şinitzel, Avusturya mutfağından ince kesilmiş bir dilim domuz, dana ya da tavuk etinin sırası ile una, yumurta sarısına vede galeta ununa bandırılarak kızgın yağda kızartılması ile yapılan yemek türüdür. Tavuk şinitzel, fileto şeklinde dilimlendikten sonra, inceltilen tavuk göğüs etleri sadece taze çekilmiş tuz vede karabiber ile çeşnilendirilmektedir. Un, çırpılmış yumurta vede galeta ununa bulandıktasn sonra kızgın yağda kısa sürede kızartılmaktadır. Tavuk şinitzel aşırı tüketilmediğinde, insan vücuduna hiçbir zararı yoktur. Yalnız aşırı şekilde tüketildiğinde hızlıca kilo alımına neden olur vede insan vücuduna oldukça büyük zararları dokunabilmektedir. Yazımızın devamına giderek tavuk şinitzel tarifi, ile alaklı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Evde Tavuk Şinitzel Tarifi

Tavuk Şinitzel Malzemeleri

Tavuk şinitzel pişirmek için, bol sıvı yağ,
Un,
Karabiber,
Toz biber,
Galeta unu,
3 Adet ymurta,
3 Adet tavuk göğsü.

Tavuk Şinitzel Hazırlanışı

Tavuk şinitzeli hazırlamak için, öncelik ile tavuk göğüslerini fileto bıçağı gibi keskin bir bıçak ile ortadan 3 ayırınız. 1 Adet buzdolabı poşetini ortadan ayırın ve ayrılan tavuk göğüslerinden 1 adet alın, buzdolabı poşetinin içine yerleştiriniz. Buzdolabı poşetinin içine yerleştirdiğiniz tavuk göğsünü merdane ya da et döveceği gibi aparatla inceltiniz. Bu işlem esnasında dikkatli olunmalı. Yoksa tavuk parçalanabilir.

Evde Pratik Tavuk Şinitzel Yapılışı
Evde Pratik Tavuk Şinitzel Yapılışı

Uygun bir tencereye sıvı yağ koyarak vede yağı iyice kızması içinde ocağa alınız. Bu esnada tavukları panelemek için hazırlayınız. Bir kaba 3 adet yumurta kırınız. Yumurtanın içine tuz, karabiber, toz biber ilave ediniz ve iyice çırpınız. Derin bir kaba un koyunuz, başka bir derin kaba da galeta unu koyunuz. Tavukları teker teker önce una, daha sonra yumurtaya vede son olarak da galete ununa iyice bulayınız. Panelediğiniz tavuk şinitzel, kızgın yağda ters düz yapılarak pişirilmektedir. Kızaran şinitzeller yağdan alınır vede sıcak sıcak servis edilmektedir.

Tavuk Şinitzel Nasıl Yapılır, tavuk şinitzel yapılışı oldukça kolay vede pratiktir. Zamandan kazanmak için hemen hazırlayabileceğiniz tarifler arasında yer almaktadır. Sizde evde bu tarifi misafirlerinize ya da ailenize hazırlayabilirsiniz. Eğer ki sizin de tavuk şinitzel nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Tavuk şinitzel nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da tavuk şinitzel nasıl yapılır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Romatizmal Ateş Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed