Uykuluk Nasıl Yapılır?

Uykuluk Nasıl Yapılır? Evde Pratik Uykuluk Tarifi Yapılışı, Evde kolaylıkla hazırlayacağınız uykuluk tarifinin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Uykuluk Nasıl Yapılır? Evde Pratik Uykuluk Tarifi Yapılışı

Uykuluk Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Uykuluk Nasıl Yapılır

Uykuluk dana veya kuzunun gardan, ciğer, yürek veya bağırsak gibi yerlerinden çıkan hayvanda yaklaşık 80/100 gr asında bulunan sakatattır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için evde pratik uykuluk tarifi ve uykuluk malzemelerine ulaşabilirsiniz. Peki Uykuluk nasıl yapılır?

Osmanlı mutfağın da, uykuluk, kuzunun timus bezi anlamına gelen özden kelimesine karşılık gelmektedir. Uykuluk aslın da organ olarak isimlendirilse de, aslında tam olarak öyle değildir. Bazen de kuzunun pankreası olarak isimlendirilir ama aslında kuzunun çeşitli hormonlarının salgılandığı bezler olarak bilinmesi daha sağlıklı olmaktadır. Siz de yazımızın devamına giderek uykuluk yapılışı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uykuluk Tarifi

Uykuluk Çeşitleri

Uykuluk çeşitleri; Gerdan uykuluk, ciğer uykuluk vede fındık uykuluk olarak üç çeşitte bulunmaktadır. Gerdan uykuluk, kuzunun gerdan bölümünden çıkmaktadır. Fındık uykuluk ise kuzunun bumbar yani bağırsak bölümünden çıkar. Ciğer uykuluk ise kuzunun yürek bölümüne yakın yerden çıkmaktadır.

Uykuluk Nasıl Pişirilir?

Fındık uykuluğu, çok yağlı olduğundan önce suda haşlanıp, fazla yağından arınmaktadır. Yuvarlak şekli olduğundan pişmesi de biraz zor. O yüzden de haşlayarak bir nevi ön pişirme işlemi yapılmış olmaktadır. Soğuduktan sonra harlı mangal ateşin de pişirin ve 5 dakika da hazır.

Gerdan uykuluk, harlı mangal ateşin de sık sık çevirerek pişmektedir. Yağlı olduğundan sık çevrilmediğinde çabuk renk alıp yana bilmektedir. O nedenle başından ayrılmadan, kurutmadan hemen pişirip yemelidir.

Ciğer uykuluk, pişirme konusun da en dikkat edilmesi gereken çeşitlerindendir. Çünkü çok narin yapısı bulunmaktadır. Hafif mangal ateşin de pişirilmelidir. Çok harlı olur ise hemen kurumakta ve lezzetsiz olmaktadır.

Uykuluk Nasıl Yapılır, uykuluk pişirme yöntemleri ile ilgili bilgileri yazımızın içeriğinde sizler için derleyip hazırladık. Siz de uykuluk çeşitlerine ve tarifine ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki uykuluk nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Uykuluk nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da uykuluk tarifi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Armut Kurusu Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed