Armut Kurusu Nasıl Yapılır?

Armut Kurusu Nasıl Yapılır? Evde Armut Nasıl Kurutulur? En kolay armut kurutma yöntemlerine yazımızdan ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Armut Kurusu Nasıl Yapılır? Evde Armut Nasıl Kurutulur?

Armut Kurusu Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Armut Kurusu Nasıl Yapılır

Armut meyvesinin genellik ile yeşil vede sarı rengi bulunmaktadır. Bu meyve oldukça lif barındırmakta ve hazmı kolay vede mineral bakımından da oldukça zengin meyve çeşididir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için evde armut nasıl kurutulur? ve En kolay armut kurutma yöntemleri ile ilgili bazı bilgileri düzenleyip derledik. Peki Armut kurusu nasıl yapılır?

Armut meyvesi mineral vede vitamin kaynağı bakımdan harika meyve türüdür. Her yaş meyve de rastlanabileceği gibi, uzun süreli saklanmaya karşı dayanıksız yapıya sahip meyvelerdendir. Armut dalından koparıldıktan sonra hızlı şekil de bozulabilmektedir. Bu nedenle armut koparıldıktan hemen sonra uzun bir süre muhafaza edilebilmesin de, armudun kurutulma işlemi oldukça iyi bir yöntemdir. Yazımızın devamından en kolay armut kurutma yöntemlerine ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Armut Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Evde Armut Nasıl Kurutulur?

Armudu güneşte kurutma yöntemi ile kurutabilirsiniz. Bunun için; İlk olarak dikkat edilmesi gereken şey de armutları satın alırken olgunlaşmış vede çürük olmayan armutları seçmeniz lazım. Kaliteli olan armutlar her zaman sağlık vede lezzet açısından daha iyi olmaktadır. Armutları aldıktan sonra güzelce suda yıkayın. Yıkadıktan sonra da hepsini ince ince doğrayın. Daha sonra armudun dilimlerini hazırlamış olduğunuz kalın pamuklu iplik de bulunan ipliğe aralıklı olacak şekilde dizin. Hepsini aralıklı şekilde dizdikten sonra evde balkon da güneş gören yere asın. Yaklaşık olarak 4/5 gün içinde kurumaya başlayacaktır. Belli sürelerde kontrol etmeyi unutmayın. Armutların bulunduğu yerin güneşli bir hava olmasına da mutlaka dikkat edin.

Armudu fırında kurutmak için; Önce armutları güzelce yıkayın. Daha sonra armutları güzelce dilimleyin ve dilimlediğiniz armutların çekirdek kısımlarını çıkarın. Armutları halkalar halin de veya uzunlamasına doğrayabilirsiniz. Armutların kalınlığını yarım cm kalınlığın da ayarlayın. Eğer fırında kurutma yöntemi yaparken armutların sararmalarını istemiyorsanız, biraz limon suyu vede su ile dilimlemiş olduğunuz armutları bekletebilirsiniz. Az bir şey beklettikten sonra fırın tepsisinin içine yağlı kağıt serin ve armut dilimlerini aralıklı olarak şekilde bu kağıda dizin. Fırını 160 dereceye ayarlayın vede yaklaşık 3/6 saat arasında kurutun. Her yarım saatte bir armut dilimlerini kontrol edin. Kuruduktan sonra ise armutları çıkarıp soğumaya bırakın. Hepsi iyice soğuduktan sonra, buzdolabı poşetlerinin içine koyun. Ağızlarını sıkıca bağlayıp serin vede kapalı yerde muhafaza edin. Daha sonra buzdolabı poşetlerine koyduğunuz kurutulmuş armutları derin dondurucuda gönül rahatlığı ile saklayabilirsiniz.

Armut Kurusu Nasıl Yapılır, Bazı meyvelerin mevsimin de tüketildiği vede sonrasın da tükete bilmek için kurutulmaktadır. En çok sevilen meyveler arasın da ise armut yaz mevsimin de kurutulmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyen armut ile ilgili tüm kurutma yöntemlerini yazımızın içeriğin de hazırladık. Eğer ki sizin de armut kurusu nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Armut kurusu nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da armut kurutma yöntemleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bademcik İltihabı Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed